Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy egy vallásos...

Miért van az hogy egy vallásos győzköd engem a maga igazáról míg én az ateista semmi késztetést nem érzek hogy győzködjek bárkit is a magam igazáról? Mindenki azt hisz amit akar miért tolja a képemben a baromságait?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy vannak keresztény stb hittérítők akik erőszakosan kéretlenül tolják az ember képébe a maguk vélt igazát (amit én nettó baromságnak tartok)

míg én az ateista nem érzek semmi indíttatást hogy bárkit is meggyőzzek a magam "igazáról" (ami meg lehet másnak baromság)?


Hogy van az hogy még soha nem találkoztam az utcán "negatív hittérítővel" aki azt mondta volna dobd el a hited és legyél ateista?

Míg az ellenkezőjével (légy hívő Krisztus vár) naponta?


Hogy van az hogy én leszarom ki mit hisz, én ateista vagyok de senkit a világon nem akarok meggyőzni hogy kövessen? Tőlem mindenki hihet olyan fantazmagóriában amiben akar DE MAGÁBAN! Engem hagyjon békén hozzám se szóljon.


2016. máj. 3. 12:19
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

"Te mit tennél, ha biztosan tudnád a jövőt, és el akarnád mondani az embereknek?"


Semmit. Röhögnék ahogy megdöglik a sok állat a saját ostobasága miatt.

2016. máj. 3. 13:12
 12/44 anonim ***** válasza:
50%

"Te mit tennél, ha biztosan tudnád a jövőt, és el akarnád mondani az embereknek? Akik erőszakosan próbálnak téríteni azokat hasonló indítékok vezetik... "


>Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy a jövőt nem lehet egészen biztosan tudni. Az, hogy a vallások mit olvasnak ki az apokaliptikus irodalomból vitatható, hiszen még egymással sem értenek egyet. Éppen ezért a vallások nem egy egzakt igazságot terjesztenek, hanem az értelmezésüket, arra meg a többség nem kíváncsi, főleg ha kifejezetten egy szektáról van szó


Dante

2016. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Nos a jövőről annyit hogy ha filozófiai-vallási alapon közelítjük meg (predesztináció) akkor a jövő már megtörtént.


De ha kozmológia visszaható oksága felől... akkor is.

2016. máj. 3. 13:22
 14/44 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy van az hogy még soha nem találkoztam az utcán "negatív hittérítővel" aki azt mondta volna dobd el a hited és legyél ateista?"


Mert mindegyikőtök itt trollkodik a gyakorin a vallási rovatban.

Találhatnátok már végre valami más szórakozást magatoknak.

2016. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
50%

"Tőlem mindenki hihet olyan fantazmagóriában amiben akar"


Már majdnem elhittem, hogy nem akarsz téríteni. :D


Viccet félretéve: sokan, főleg a bizonytalanabb szemléletű emberek akkor érzik magukat biztonságban, ha sokan olyanok, mint ő. És ebbe a hit (vagy nevezzük világképnek) erősen beletartozik.

A fanatikusok azt hiszik, ők megtalálták az EGYETLEN és IGAZ utat - pusztán emberbaráti szeretetből terelgetnek felé, nehogy elvesszél. Meg ez az ő KÖTELESSÉGÜK is.

2016. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ,SŐT baromság minden vallásostól egy kalap alá venni ,mert mindenki máshogy értelmezi a "vallásos" szó fogalmát + több ezer vallás van a világon. ;)


Meg aztán nálunk,zsidóknál tilos a térítgetéss.


Nu ,ehhez mit szólsz?


Üdv!

2016. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
*vallásost
2016. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy idejössz a vallási topikba, már önmagában is cáfolja az állításodat, miszerint nem érzel ingerenciát a nézeteid propagálására, ami nem más, mint a mások meggyőzésére való késztetés. Ha nem lenne erre igényed, legyintenél a dologra, és mennél tovább.
2016. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!


Én nem hiszem el, hogy te "röhögnél ahogy megdöglik a sok állat a saját ostobasága miatt." Főképp, ha ártatlan emberek haláláról beszélünk. Te vagy nem láttál még élő embert meghalni, vagy ha láttál, akkor az olyan sokkot idézett elő nálad, ami ellen azzal próbálsz védekezni, hogy közömbösséget színlelsz.


A halál senkit sem hagy érintetlenül. Neked is van lelkiismereted, még ha olyan erősen igyekezel palástolni is azt. Szerintem tanulj meg toleránsnak lenni mások meggyőződésével kapcsolatosan, hidd el az életben sok mindenen át fog segíteni az együttérzés és a szeretet.


Üdv. Péter

2016. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
34%

mert a kereszténység egy erőszakos vallás


nem hiszitek? akkor soroljatok fel kérlek egyetlen egy, tényleg csak EGY buddhista infvizíciót? vagy egy ateista boszorkányégetést? esetleg elmesélnétek egy taoista "keresztes hadjáratot"?


persze persze az az ember hibája? érdekes hogy a keresztény embereknél milyen gyakori az erőszak míg az ateistáknál nagyon nem jellemző hogy eretnekség vádjával felnégyelnek


aki ateista már megértette hogy minden vallás mese a többieknek pedig még fejlődniük kell ehhez

nincs ebben semmi rossz ha nem a bibliádra ütve keresel kicsavart válaszokat hanem kézzel fogható bizonyítékot találsz a kérdéseidre


a középkor sajnos sokakban még benne él és virul

2016. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!