Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy egy vallásos...

Miért van az hogy egy vallásos győzköd engem a maga igazáról míg én az ateista semmi késztetést nem érzek hogy győzködjek bárkit is a magam igazáról? Mindenki azt hisz amit akar miért tolja a képemben a baromságait?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy vannak keresztény stb hittérítők akik erőszakosan kéretlenül tolják az ember képébe a maguk vélt igazát (amit én nettó baromságnak tartok)

míg én az ateista nem érzek semmi indíttatást hogy bárkit is meggyőzzek a magam "igazáról" (ami meg lehet másnak baromság)?


Hogy van az hogy még soha nem találkoztam az utcán "negatív hittérítővel" aki azt mondta volna dobd el a hited és legyél ateista?

Míg az ellenkezőjével (légy hívő Krisztus vár) naponta?


Hogy van az hogy én leszarom ki mit hisz, én ateista vagyok de senkit a világon nem akarok meggyőzni hogy kövessen? Tőlem mindenki hihet olyan fantazmagóriában amiben akar DE MAGÁBAN! Engem hagyjon békén hozzám se szóljon.


2016. máj. 3. 12:19
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
26%

Kérdezö, ha az orvos javasol valamit neked az egészséged érdekében, akkor te megharagszol rá, hogy miért szól bele a te életedbe?

Ha valaki megjárt egy utat, és figyelmeztet, hogy mire számithatsz, akkor neked szintén rosszul esik, de ha nem teszi meg és te megjárod, biztosan vádolnád, hogy te tudtad és mégsem szóltál neki.

A szenvedésben is ezt írnád:

'De még ha hinnék is: VISSZAUTASÍTOM hogy az én lelkemmel bárki is foglalkozni merészeljen.

Foglalkozzon csak a saját lelkével vagy azéval aki ezt direkt kéri.

Az enyémet meg hagyja csak békén.

Majd én mentem a saját lelkem, ha akarom.

Az én dolgom.

Ha meg nem mentem az is az én dolgom.

ÉPP EZ AZ amit képtelebn vagyok felfogni a vallásban (főleg a keresztényben) hogy hogy a SZARBA MERIK VENNI A BÁTORSÁGOT hogy más dolgába pofázzanak'

2016. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

"Kérdezö, ha az orvos javasol valamit neked az egészséged érdekében, akkor te megharagszol rá, hogy miért szól bele a te életedbe? "



ÍGY VAN!!!!


HA az az orvos KÉRETLENÜL JÖN ODA HOZZÁM akkor IGEN!!!!


Mert ha én megyek az orvoshoz tanácsért az más.

De ah az az orvos kéretlenül odapofázik hogy így meg úgy éljek őt is elküldöm az anyjába.

Hát hogy jön bárki ahhoz hogy nekem bármit is merészeljen tanácsolni ha én nem kérem????


Ezt mondja már meg valaki.


Azt meg külön magyarázza el valaki hogy merészeli bárki magáról feltételezni hogy a teljes és biztos tudás birtokában van? És majd ő megmondja mi a jó mi a helyes?

HOYG MERÉSZELI BÁRKI EZT KÉPZELNI MAGÁRÓL?

2016. máj. 4. 08:32
 33/44 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a felháborodásodat. Ha nem igényled, hogy a lelkedet mentegessék, akkor csak jelezned kell, hogy köszönöd, de inkább nem kérsz ebből. Az egész nem vesz el többet fél percnél. A legtöbb ember nem fog leállni vitatkozni veled, hogy márpedig eszed, nem eszed, nem kapsz mást. Aki pedig leáll, az még semmit sem ért az egészből. Azok számára adatott az Evangélium, akik örömest veszik, ha hallanak róla. Hála Istennek, vannak ilyenek. Azok a Buzgó Simonok, akik mindenképpen le akarják nyomni az emberek torkán, inkább ártanak az ügynek, te is az ő termékük vagy. Nem mindenki érti, hogy az Egyház felelőssége nem az, hogy mindenkivel megértesse és elfogadtassa az Evangélium üzenetét, hanem az, hogy hirdesse. A hirdetés olyan, mint a reklám, de nem olyan, mint az Amway termékek terjesztése. Ráadásul nem a modern reklám, hanem a szolidabb fajta, nem az, amelyik belemászik az ember otthonába és ott az idegeire megy. Az evangelizáció helye a Biblia szerint is az utak összetalálkozása, a lármás utcafők, a kapuk bemeneteke, ami bibliai kontextusban a hatalom és a közélet képviselőire vonatkozik, de nem az emberek intim szférája. Amit a jehovisták és a mormonok csinálnak ellenkezik a Bibliával, mivel Jézus azt mondta, hogy ne járjatok házról házra. Ha azonban az Evangélium hirdetői megmaradnak a Biblia keretein belül, és a közterületeken végzik ezt a tevékenységet, érthetően, de nem erőszakosan, akkor a felháborodásod nem jogos.


Mindenki találkozik olyan ingerekkel a közterületen, ami számára kellemetlen és nem szimpatikus. Ezeket a dolgokat azonban kikerüli, és megy tovább. Azt sem várhatod el, hogy a keresztények, csak azért, mert sokan anakronisztikusnak bélyegzik őket, bezárkózzanak négy fal közé. Pontosabban elvárhatod, de akkor csalódott ember leszel, mivel a keresztények a történelem során sokszor az életük árán is hirdették az Evangéliumot. Talán nincs tudomásod róla, mert a média nem kapta fel, de egyes afrikai, illetve közel- és távol-keleti országokban életveszélyes kereszténynek lenni, különösen, ha hirdetni merik a nézeteiket. Mégis hirdetik, de bölcsen, mégis menetrendszerűen lemészárolják őket. Mondhatod, hogy maguknak köszönhetik, miért nem maradnak csendben. De vajon akkor is ezt mondanád, ha ateistákat mészárolnának azokban az országokban a nézeteikért? Mert ezek nem ateista, hanem jellemzően iszlám országok.

2016. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Nos lezárva a vitát azt tudom mondani hogy épp tegnap is csöngettek a kapun, jehovások voltak.

És újra elmondom: én soha nem csöngettem senki kapuján.

És olyan se fordult soha elő hogy csöngetnek jó napot ateista vagyok legyen már maga is az.

Ez az amit elvárnék.

2016. máj. 4. 10:36
 35/44 anonim ***** válasza:

" ne járjatok házról házra"


Ezt az ÚR Jézus arra mondja, amikor a misszionáriusok szállást keresnek egy városban, nem magára a missziói tevékenységre.


Amit pedig a kérdező utolsó hozzászólásában írt, arról ennyit: A Jehova Tanúi egy szélsőséges szekta, amit általában a hívő és vallásos emberek sem tekintenek keresztény közösségnek. Ennek tükrében különösen durva miattuk általában a Hívőket és vallásos embereket megítélni.

2016. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

"" ne járjatok házról házra" "



Ezt Jézus épp arra mondja! Hogy ne tukmálják az emberekre az "igét" hanem várják meg amíg odamegy hozzájuk az akinek erre van igénye.

2016. máj. 4. 11:46
 37/44 anonim ***** válasza:
28%
Na ne viccelj már! Életem majdnem ötven évében egyetlen alkalommal fordult elő, hogy a jehovisták becsöngettek hozzám. Háromszor fordult elő, hogy szintén jehovisták az utcán szólítottak meg, kétszer a KÖKI-n, egyszer a Népligetben. Kétszer szólítottak meg a krisnások Kecskeméten, kétszer buddhisták egy a Filmmúzeum előtt, egy az Árpád-hídnál. Egyetlen alkalommal szólított meg két keresztény lány, akik csak annyit kérdeztek, hogy szeretnék-e a Mennybe kerülni, ez a Bástya mozi előtt volt. Ez eddigi életem teljes mérlege. Igaz, 2002 óta vidéken élek, nem tudom, hogy azóta mennyire emelték a kvótát. Ezzel szemben már a szüleim is az ateizmust propagálták, ezt tanították az óvodában, általánosban, a középiskolában, a katonaságnál és a munkahelyen is. Gyakorlatilag az anyatejjel együtt kaptam árukapcsolással. Azért nem kopogtatnak be a lakásokba, mivel már régen bent vannak. Ha bekapcsolja valaki a tévét - már akinek van -, ha fellép az internetre, mindenhol az ateizmus köszön vissza. Talán ők megkérdezték, hogy kérjük-e? Eszükben sem volt, nyomták le a torkunkon. Talán bosszantó lehet az ateista koszthoz szokott ember számára, ha olyanokat hall, akik ezt megkérdőjelezik, de hát ilyen ez a fránya szólásszabadság, hogy azok is elmondják a véleményüket, akikét nem szívesen halljuk. Ha ez nem szimpatikus, akkor szeresd meg a diktatúrát, mert ott mindig kincstári világnézetet szolgálnak fel, az azt elutasítókat pedig osztályidegennek minősítik, és vagy börtönbe, vagy átnevelő táborokba zárják őket, rosszabb esetben elviszi őket két bőrkabátos úriember kocsikázni és soha nem kerülnek elő. Persze ha nem te csinálod a diktatúrát, akkor nem te döntöd el, hogy mi is legyen az a bizonyos kincstári világnézet, amit el kell fogadnod.
2016. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

" Életem majdnem ötven évében"


na gyere ide pestre. a blahán nem jutsz úgy át hogy 5en ne támadnának le.

és nem vagyok 50 de még fele annyi se.


De azt tán elfelejted hogy nemzeti kúrmányunk és Semjén atya szerint Mária Zországa vagyunk???

2016. máj. 4. 13:03
 39/44 anonim ***** válasza:
31%
Mint mondtam, nem értek egyet azzal, amikor az emberek agyára mennek bármilyen címszóval. De a szólásszabadságnak tényleg része az is, hogy olyan véleményeket is kénytelenek vagyunk meghallgatni, ami bosszant. Ez vice versa megvan, sőt, mint mondtam az ateizmus sokkal harsányabban hangoztatja a véleményét. De egyiket sem lehet betiltani úgy, hogy megmaradjon a szólásszabadság, ami amúgy is csak hozzávetőleges. De jobb egy hozzávetőleges szólásszabadság, mint egy diktatúra. Ha téged zavar a dolog, azzal az emberrel kell lerendezned, aki nem veszi tudomásul az elutasítást. Az meg túlzott elvárás, hogy meg se szólítsanak, ugyanis nincs rád írva, hogy mit gondolsz, ha pedig kiírnád, az felérne egy provokációval, amivel inkább magadhoz vonzanád a kényszeres térítőket, mint a villámhárító a villámot. Abban a megoldásban sem igazán hiszek, hogy az összlétszám arányában osszuk fel az országot térfelekre az arány ugyanis változik, ráadásul egymással kell békében megélnünk, nem pedig egymás nélkül. Én elfogadom, hogy bizonyos dolgokon nem akarsz gondolkodni. Hogy más mit csinál, az a ti dolgotok. Semjén úr véleménye pedig nem releváns a dologban. Hagyomány, hogy az országot újra meg újra Máriának ajánlják. Tőlem ez meglehetősen távol van, én Jézus Krisztusban hiszek, egyrészt azért, mert Vele találkoztam, másrészt a Biblia is ezt nézetet támasztja alá, nem pedig azt. De ez szerintem nem tartozik a téged motiváló témák közé.
2016. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Kérdező,érthető az ellenszenved,mindazonáltal a térítőket könnyű leszerelni,a csöngetőseknek megmondod,hogy jegyezzék fel a címed a központjukban,és soha ne jöjjenek hozzád,különben feljelented őket zaklatásért.Nem fognak jönni.Az utcán meg nem kell megállni annak,akinek nem akarsz.

A térítős vallásosok meg úgysem fognak megváltozni,mert hát magyarázd el egy agymosottnak,hogy miért agymosott...

2016. máj. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!