Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy egy vallásos...

Miért van az hogy egy vallásos győzköd engem a maga igazáról míg én az ateista semmi késztetést nem érzek hogy győzködjek bárkit is a magam igazáról? Mindenki azt hisz amit akar miért tolja a képemben a baromságait?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy vannak keresztény stb hittérítők akik erőszakosan kéretlenül tolják az ember képébe a maguk vélt igazát (amit én nettó baromságnak tartok)

míg én az ateista nem érzek semmi indíttatást hogy bárkit is meggyőzzek a magam "igazáról" (ami meg lehet másnak baromság)?


Hogy van az hogy még soha nem találkoztam az utcán "negatív hittérítővel" aki azt mondta volna dobd el a hited és legyél ateista?

Míg az ellenkezőjével (légy hívő Krisztus vár) naponta?


Hogy van az hogy én leszarom ki mit hisz, én ateista vagyok de senkit a világon nem akarok meggyőzni hogy kövessen? Tőlem mindenki hihet olyan fantazmagóriában amiben akar DE MAGÁBAN! Engem hagyjon békén hozzám se szóljon.


2016. máj. 3. 12:19
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
6%

1. Az, hogy Te valamit baromságnak tartasz, az még nem jelenti azt, hogy valóban az.

Csak meg akarja menteni a Lelkedet. Hogy ezt Te nem érted, más kérdés.


2. Nagyon is sok ateista akarja másokra erőltetni a maga ideológiáját.

Az, hogy a Hitet "baromság"-nak titulálod, már nem sok választja el attól, hogy Te is másokra erőlteted a magad meggyőződését.


3. Ha Te világosan megmondod valakinek, hogy téged nem érdekelnek a Hit dolgai; utána valószínűleg nem fogja tovább mondani. Persze lehet, hogy néhány ember igen, de ez nem általában a Hívőket minősíti.

Más helyzet persze, ha kimondottan provokálod.

2016. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

"Csak meg akarja menteni a Lelkedet. Hogy ezt Te nem érted, más kérdés. "



HÁT ÉPP EZ AZ!!!

Visszautasítom hogy az én lelkemet mentegesse valaki.

Az más kérdés hogy a lélekben mint olyanban nem hiszek.

De ez mellékes.

De még ha hinnék is: VISSZAUTASÍTOM hogy az én lelkemmel bárki is foglalkozni merészeljen.

Foglalkozzon csak a saját lelkével vagy azéval aki ezt direkt kéri.

Az enyémet meg hagyja csak békén.

Majd én mentem a saját lelkem, ha akarom.

Az én dolgom.

Ha meg nem mentem az is az én dolgom.

ÉPP EZ AZ amit képtelebn vagyok felfogni a vallásban (főleg a keresztényben) hogy hogy a SZARBA MERIK VENNI A BÁTORSÁGOT hogy más dolgába pofázzanak?

2016. máj. 3. 16:33
 23/44 A kérdező kommentje:

"hogy téged nem érdekelnek a Hit dolgai; utána valószínűleg nem fogja tovább"+


Na állj! Már ott hiba van hogy egyáltalán elkezdte. nem mondja tovább? Rég rossz akkor is, mert már elkezdte...

2016. máj. 3. 16:34
 24/44 anonim ***** válasza:
0%

"De még ha hinnék is: VISSZAUTASÍTOM hogy az én lelkemmel bárki is foglalkozni merészeljen."


Ez (és néhány ezt követő mondat) végkép bizonyítja, hogy a "kérdező" nem egyszerűen ateista, ÖRJÖNGŐ, begőzölt hívőgyűlölő.

2016. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%
Tudod kedves kérdező, nem véletlen ez. Van valaki, aki szeretne hozzád szólni, de te elutasítod. Van, aki szeretné, hogy tudj arról mi értelme a létednek, de te nem szeretnéd. Van, aki próbál segíteni neked, nyújtja a kezed és reméli talán egyszer meghallgatod Őt.
2016. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 KZitus ***** válasza:
0%

8-as


és még büszke is vagy a tettedre,, mert "szeretted" felebarátodat, mint magadat??

2016. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

"an, aki szeretné, hogy tudj arról mi értelme a létednek"


És ezt MÁS mondaná meg NEKEM?

Nagy hagyjuk már a szar dumát.

Na ÉPP EZÉRT utálom az összes vallásos barmot.

Hát hogy jössz te (bárki) ahhoz hogy megmondja MI AZ ÉN ÉLETEM értelme?

Hát hogy jössz ahhoz?

Majd én megmondom. magamnak.

vagy úgy döntök hogy nincs értelme.

2016. máj. 3. 19:55
 28/44 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!

Most őszintén, ezzel az őrjöngéssel amit itt művelsz, szerinted elérhetsz bármit is?

2016. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

"szerinted elérhetsz bármit is?"

szerinted el akarok érni bármit is? egy anonim fórumon névtelenül a névtelenek ellen?

ne röhögtess.

2016. máj. 3. 20:11
 30/44 anonim ***** válasza:
Valamiért csak kiírtad a kérdést :)
2016. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!