Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy egy vallásos...

Miért van az hogy egy vallásos győzköd engem a maga igazáról míg én az ateista semmi késztetést nem érzek hogy győzködjek bárkit is a magam igazáról? Mindenki azt hisz amit akar miért tolja a képemben a baromságait?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy vannak keresztény stb hittérítők akik erőszakosan kéretlenül tolják az ember képébe a maguk vélt igazát (amit én nettó baromságnak tartok)

míg én az ateista nem érzek semmi indíttatást hogy bárkit is meggyőzzek a magam "igazáról" (ami meg lehet másnak baromság)?


Hogy van az hogy még soha nem találkoztam az utcán "negatív hittérítővel" aki azt mondta volna dobd el a hited és legyél ateista?

Míg az ellenkezőjével (légy hívő Krisztus vár) naponta?


Hogy van az hogy én leszarom ki mit hisz, én ateista vagyok de senkit a világon nem akarok meggyőzni hogy kövessen? Tőlem mindenki hihet olyan fantazmagóriában amiben akar DE MAGÁBAN! Engem hagyjon békén hozzám se szóljon.


2016. máj. 3. 12:19
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Az jó, ha te nem vagy erőszakos.

Viszont van sok erőszakos az istenhívők és az ateisták között is. Sokan (főleg szekták) térítenek erőszakosan, tukmálósan, az ateisták között meg olyan vannak, akik ostobának bélyegeznek, azért mert hiszek természetfelettiben. Nem egyszer rágalmaztak már és csomó hazugsággal vádoltak.

2016. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
Ez kicsit olyan, minthogy a történelmet is a győztesek írják. Azt, hogy ki a szekta, mindig azok igyekeznek megmondani, akik nagyobb hangerővel, combosabb erősítővel rendelkeznek. Ha a Bibliából is alá lehetne támasztani, akkor nem az erő nyelvét választanák ők sem.
2016. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Hát igen. Ugye nem én leszek az első aki felveti hogy a világ legnagyobb és legrégibb üzleti vállalkozás az RK egyház, amely hittel kereskedik.

És marha jól él a sok megvezetett birkából.

2016. máj. 5. 17:37
 44/44 anonim ***** válasza:

A szabad akarat joga illet mindenkit. A kérdezőnek szerintem csak elege van mert tulzottan letámadták az olyan típusú emberek akik azt hiszik jobban tudják mi a jó neki és emellé még társul egy torzult hívő világkép amit kényszeresen rá akarnak erőltetni másra.


Csak anyit kell nekik mondani hogy tisztelem a te világnézeted de az enyém más és kérlek tiszteld hogy én nem olyan vagyok mint te és kérlek tiszteld azt is hogy én ateista vagyok és én így vagyok boldog.


Aztán szépen tovább battyogni vagy megkérni hogy bocsánat de nem szeretnék tovább kommunikálni Önnel.


Amúgy én is ateista vagyok.

2021. aug. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!