Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hiszel az...

Keresztényként hiszel az evolucióban?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor elmagyaráznád röviden,hogy hogy tudod összehozni a kettőt mert nekem nem megy!


Köszi!



2016. aug. 28. 21:19
 171/206 anonim ***** válasza:

Nem én használtam ezeket a kifejezéseket és nem is szokásom:

-visszataszító

-hason csúszó

-elátkozó

-agybajos

-hazug

-ostoba

-szakképzetlen

-befolyásolt

-gátlástalan

-elvakult

-röhejes

-szánalmasan bigott

-fanatikus

-arcátlan

-agyatlan

Ki ragadta magát? És mire?

2016. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/206 anonim ***** válasza:
59%
Kedves Cerevisiae, úgy érzem ÉN nem tettem rád sértő megjegyzéseket, és nem voltam veled személyeskedő, és kicsinyes sem, ahogy most épp te vagy velem és Attilával. Ez az egyik. :) A másik, hogy nincs kedvem veled arról vitázni, hogy egy hazugság mért is az, mikor még le is írom, hogy mi is az evolúció, te pedig azt mondod ez nem az ez más. :) lehet hogy más, annyira nem ástam bele magam, de az tuti, hogy aki ateista az a föld kezdetével ezzel teljesen egyet ért. Ha még sem, valószínüleg más lett az ateista és az evolúció, mint volt (ez sincs kizárva). A harmadik, Egy olyan valakivel, aki (úgy gondolom) még ki se nyitotta a Bibliát (saját bevallása szerint, nem ért hozzá, ám bár megjegyzem egy ember nem is fogja érteni a Bibliát, ha Isten NINCS ott :)) nem tudok, vitázni erről a témáról, mert csak elbeszélünk egymás mellett és az egyikünk ideges lesz a másikra. :) Negyedik, az hogy te milyen stílusban írod az "érveidet" az téged minősít, én nem kezdtelek el bántani se szóval sem máshogy, mivel hozzád sem szóltam (valószínüleg azért nem mert nem akartam veled beszélni erről, hanem csak Gabriellel :)). És végül ötödik, nem tolerálom ha valaki gőgösen beszél egy olyan dologról, aminek azt se tudja, hogy mi az eleje és maga sem tud kézzel fogható bizonyítékot adni a hitére. (mert az evolúció hit vallás :)) Nekünk, keresztényeknek ott van, a Biblia egyrészt másrész Jézusra ott van a szinte összes történelem könyv, Istenre pedig a Zsidó nép, vagy akár én magam. Az evolúciónak nincsnek alátámasztott érvei. :) (de erről ennyit NEM kívánok a továbbiakban veled erről beszélgetni, szóval ha kérhetem NE is írj erről nekem! :)) És még annyit a végére, Gábriellel beszélgettem, ha ő neki van olyan amit elakar mondani, ő majd elmondja. Ne te! :) Békesség neked!
2016. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/206 anonim ***** válasza:
11%
Még így mégegyszer a végére, mivel már most elbeszélünk egymás mellett. Én sem értem annyira az evolúciót, mint te a Bibliát, de én vettem a fáradtságot és legalább utána olvastam egy picit, hogy azért fogalmam legyen róla. Amit nem értek itt az az, hogy aki (ahogy leírtam) még valószínüleg ki se nyitotta a Bibliát, ne beszéljen, hogy az akkori emberek (a Biblia kori emberek) hogyan és miképp értelmeztek valamit. :) Én úgy érzem, hogy a "NAP" szó az régen is "NAP" volt. A Biblia, ahogy Gábriel is írta, 3 formában is megemlíti ezt a szót. Ha a Biblia képes volt erre (ami van 2000 éves sacc/kb), hogy három formában írja le, és valószínüleg az akkori embereknek is írodott, és feltudták ezt fogni, valószínüleg azért írodott eképpen, mert az akkori emberek sem voltak hülyék, és megértették azt, hogy ELSŐ nap az ELSŐ nap, nem pedig ELSŐ évezred. :) Tehát, ne az Ateizmusból indúljatok ki, Gábriellel, hogy milyen seggkutatók voltak az akkori emberek, hanem abból, hogy valószínüleg még okosabbak voltak mint a mai ember. Ennyi, és én itt VELED be is fejeztem. :)
2016. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/206 anonim ***** válasza:
91%
Ha te azt hiszed, hogy Isten szánt szándékkal tévesztette meg a tudományt, akkor miért hiszed el neki azt az ígéretét, hogy majd a mennybe juthatsz, és hogy téged nem fog rászedni?
2016. szept. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/206 Cerevisiae ***** válasza:
100%

#171: "Nem én használtam ezeket a kifejezéseket és nem is szokásom:"


Figyelj, barátom! Engem ezek nem érdekelnek, én nem a személyeskedésen háborodok fel, hanem azon, ha valaki olyan kijelentéseket tesz, amit semmivel se támaszt alá. Miért ne lehetne valaki ostoba? Ha ostoba és rágalmazó, akkor az. Akkor rágalmazó, ha bizonyíthatóan hazudik, és a rágalmait semmivel se támasztja alá. És akkor ostoba, ha elképesztő zöldségeket hord össze ősrobbanás címén. Ha nem ostoba vagy, akkor viszont folyamatosan össze-vissza hazudoztál a #63-ban IS!


Ha tudatosan hazudoztál, neked már rég elnézést kellett volna kérned! Ha nem, akkor egyszerűen ostoba vagy. Ez van.


Direkt összekutyultad számító módon a tanár és gyerek példámat, hogy utána kijelenthesd, mennyire felelős vagyok a világ rosszaságának alakulásában. Ez tisztességes dolog volt a részedről??? Hát rohadtul nem! Ezért is már rég bocsánatot kellett volna kérned tőlem.


Ember. Nyugodtan lehetsz velem sértő, és bármit vághatsz a fejemhez, ha indokolsz. Engem nem érdekel, legfeljebb ha úgy gondolom, hogy nincs igazad, akkor védekezem, de közben megrágva a konkrétumokat, amiktől ti úgy rettegtek, mint az ördög a tömjénfüsttől.


Te és Attila folyamatos lendülettel állandóan hazugokként állítottátok be a kutatókat (ezzel sincs semmi baj amúgy, ha....), és Attila ezt többször minden, de minden indoklás nélkül kijelentette. Így jelent meg rögtön a #3-ban:

"Nincs evolució,-mindez csak a teremtés kiforgatása és magyarázása a tudomány köntösébe bujtatva."


És nulla érvvel jött elő az állítását igazolandó, és ezt rengetegszer megismételte különböző formában. Miféle ember vagy te, hogy te ezt nem tartod indokolatlan személyeskedésnek??? Ez konkrétan undorító viselkedés! Több ezer és ezer ember pimasz sértegetése, a becsületük indokolatlan sárba tiprása, akik pedig csak egyszerűen a világunk megismerésért dolgoznak sokat és tanulnak előtte rengeteget (ráadásul eszetekbe se jut, hogy mi van ha közéjük tartozom). Lehet igaza Attilának, de akkor indokoljon! Én is hazugnak tartottam a kreacionistákat, de én hoztam rá konkrét példákat is, ahol pl. a kutatók szavait ferdítették el a saját hasznukra.


Ráadásul pont ugyanígy blöfföltél te is bizonyíthatóan az ősrobbanásos megjegyzésedben.


#172: "Kedves Cerevisiae, úgy érzem ÉN nem tettem rád sértő megjegyzéseket, és nem voltam veled személyeskedő, és kicsinyes sem, ahogy most épp te vagy velem és Attilával.


Neked teljesen elment az eszed? Mostanság írtam le (és nem is egyszer), hogy szó szerint Jézust megölőnek nevezett engem a komád, az az Attila. Ez olyan apróság, hogy volt képed engem kicsinyesnek nevezni? Ez sem baj, csak bizonyítsa be az Attila haverod, hogy a hozzám hasonlóak ölték meg Jézust. Te is külföldi vagy, hogy nem tudsz olvasni magyarul?


"Ennyi, és én itt VELED be is fejeztem. :)"


Pedig, pajtás, neked sürgősen bocsánatot kellene kérned tőlem Attila nevében is, mielőtt gyáván eliszkolnál, azért, mert indokolatlanul legyilkosoztatok (te a vádhoz asszisztáltál, és még legalizáltad is azzal, hogy elbagatellizálod ezt még most is), és mert kiforgattad a tanár gyerek példázatom értelmét is.


Bocsánatot fogsz kérni? Ugye, hogy nem!

2016. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/206 anonim ***** válasza:

Nem keversz össze valakivel? Én nem írtam sem az ősrobbanásról sem másról. Nem vagyok tudományellenes. Elfogadom, ha nem erőszakolják, annak ellenére, hogy nem ad választ mindenre.

Fölöslegesnek tartom egymás bírálgatását, főleg a te stílusodban, ami hemzseg az előítéletektől. Ha valóban egy "felvilágosító" munkát akarsz végezni, ezeket mellőznöd kellene, valamint teljes mértékben tisztában kell lenned a bibliával és az isten-hittel ha a keresztényeket célozod meg.

2016. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/206 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"annyira nem ástam bele magam, de az tuti, hogy aki ateista az a föld kezdetével ezzel teljesen egyet ért."


Rohadtul tévedsz. Az UFO mániások, akik azt vallják, hogy idegen lények teremtettek itt mindent, azok a ti "érveitekkel" hadakoznak az evolúció ellen. Az ő istenük a pufók ufóka, és pl. Daniken mester, az ő prófétájuk, totál ateista.


"Egy olyan valakivel, aki (úgy gondolom) még ki se nyitotta a Bibliát"


Olvastad te egyáltalán a #168-amat? Te abból azt szűrted le, hogy ki se nyitottam a Bibliát? Olvastál te abból egy sort is? Abból az cseppent le neked, hogy egy komolyabb-, de mégis laikus szinten sem tanulmányoztam a Bibliát?


Azt nem állítom, hogy nagy szakértője lennék, de hogy a te evolúciótudásodnál százszor jobban értek a Bibliához, az tuti. És arról se vagyok meggyőződve, hogy nálad jobban ne értenék hozzá, ami azonban nem jelenti azt, hogy nagy szakértője lennék, és azt se jelenti, hogy te az lennél, mert idézgetni bárki tud belőle, de hogy értse is...


"kezdtelek el bántani se szóval sem máshogy, mivel hozzád sem szóltam"


Te írtad a #130-at? Ha igen, akkor hazug alak vagy.


Ti itt nem ketten vagytok? Létezik, hogy minden keresztény egy kaptafára gondolkodik?


"És végül ötödik, nem tolerálom ha valaki gőgösen beszél egy olyan dologról, aminek azt se tudja, hogy mi az eleje és maga sem tud kézzel fogható bizonyítékot adni a hitére."


Az evolúció működése 100%-osan bizonyítható, és bizonyított is, akár laborszinten is millió és millió példán keresztül. A példáimat kellene cáfolnod ahhoz, hogy ezt joggal állíthasd. Hogy te arcátlanul letagadod a tényeket, és a tényeket megkerülve nevezel másokat gőgösnek, az nem szolgál a javadra.


"de én vettem a fáradtságot és legalább utána olvastam egy picit"


Nem igaz! Én mondhatom magamról, hogy olvastam a Bibliát, de te semmit se olvastál utána az evolúciónak legfeljebb hazug kreacionista oldalakat böngésztél át, ami rosszabb, mintha utána se néztél volna.


"Gábriellel, hogy milyen seggkutatók voltak az akkori emberek, hanem abból, hogy valószínüleg még okosabbak voltak mint a mai ember."


Abból indulok ki, hogy ezt az állításodat rohadtul semmi se támasztja alá. Sem a Biblia, sem semmi más. Azért mert régen hittek az emberek Istenben, attól nem lesznek okosabbak. Lehet, hogy helyesen hitték, hogy van Isten, de ettől senki sem lesz bölcsebb, és senki se fog többet tudni a természeti törvényekről.

2016. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/206 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"Nem keversz össze valakivel?"


De, egyre inkább ez az érzésem. Azt hittem, hogy csak ketten osztjátok azt észt. Ha nem te voltál, akkor természetesen bocsánatkéréssel tartozom.


Ez ügyben tehát elnézésedet kell, hogy kérjem.


Az a baj, hogy még a %-otok alapján sem lehet közöttetek különbséget tenni, még abban is egyformák vagytok. Most is leírtam neked, hogy milyen súlyosan megsértettek engem a hittársaid, de te csak fújod a magadét, hogy én vegyek vissza, nem ám ők...


:(

2016. szept. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/206 anonim ***** válasza:
Kedves Cerevisiae, SENKI nevében nem fogok bocsánatot kérni, ezt felejtsd el. :) Nem tettem és nem teszek olyat, ami bántó lett volna vagy bántó lenne a számodra, az hogy Attila mit mondott rád, ahhoz nekem semmi közöm nincsen. :) Gyávának sem érzem magam, egyszerüen csak nem akarom elfecsérelni az időmet, olyas valakire, aki csak támad és támad és támad. Emiatt megyek csak el, ennek semmi köze a gyávasághoz, meg a másik az, hogy nem ismersz te sem engem, és én sem téged, veled ellentétben, én nem is rágalmaztalak, azt se tudod, hogy valóban gyáva vagyok-e vagy sem. Ezt csak én tudom, és azok, akik ismernek engem! :) Sőt azt se tudhatod, hogy én mit olvasok, ez az internet! :D Senki nem ismer senkit névtelenek vagyunk egymásnak és arctalanok is. TELJESEN felesleges beszélgetned velem, mondtam már. :)
2016. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/206 Cerevisiae ***** válasza:
100%

"Kedves Cerevisiae, SENKI nevében nem fogok bocsánatot kérni, ezt felejtsd el. :)"


Mondtam, hogy figyelmetlen voltam! Elnézést, elnézést. Ha elnézést kértem tőled, akkor nyilvánvalóan nem is várhatom el tőled, hogy mások helyett kérj bocsánatot.


Én csak arra mutattam rá, hogy nagyon nagyon súlyosan megsértettek engem ezek az emberek, de neked ez fel se tűnt (pedig elég durva dolgokat írtam le ez ügyben, vagy ezt se olvastad? - pedig neked írtam, még ha nem is neked kellett volna címeznem), és hát azért abból meg kellett volna értened, hogy miért vagyok zabos, és miért vagyok olyan modorú, amilyen most vagyok.


Még egyszer bocsánat, és ennek tükrében felejtsük is el egymást, ahogy ezt te is javasoltad.


Üdv,

2016. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!