Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hiszel az...

Keresztényként hiszel az evolucióban?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor elmagyaráznád röviden,hogy hogy tudod összehozni a kettőt mert nekem nem megy!


Köszi!



2016. aug. 28. 21:19
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/206 anonim ***** válasza:
10%

"Ezzel kapcsolatban javasolnám, olvasd el az 55. kommentem! Mert szó sincs arról hogy Isten szava hazugság lenne, éppen ellenkezőleg. Baptista keresztény vagyok, nincs kétségem afelől hogy létezik a Teremtő és hogy a Biblia az Ő szava.

De próbáld meg azt a példát megérteni, amit az 55-ösben leírtam. Mert attól hogy a Biblia igaz, még az ember maga értelmezheti tévesen.

Márpedig ha az értelmezésed azt eredményezi, hogy Isten szava, a Szentírás összeegyeztethetetlenné válik Isten alkotásaival, a világ működésével, aminek a teremtettségéről beszélünk, onnantól biztos lehetsz benne hogy az értelmezésed hibádzik."


Kedves Gábriel.Tailor, akkor mért mondod Isten szavának ellentetjét, ha azt mondod, Isten szava az igaz? :D Az evolúció (bármi is az akkor) Isten tanításának ellentéte! Valóban az ember Bűnös lény, így hibázni is hibázik, de akiben ott a Szent Szellem, az érti a Bibliát is, és nem fogja félre érteni. Ugyanis, a Szent Szellem az aki magyaráz és tanít: 1Korintus 2:9-15; János evangéliuma 14:26; 16:13; Efézusi levél 1:17 versek beszélnek erről. Kedves Gábriel, Isten hazudik? vagy bármikor hazudott?



"Gondolj bele, ha a kezedben van egy használati útmutató, és előtted a hozzá tartozó gép, és mégis képtelen vagy megérteni, hogyan működik (vagy éppen tagadod hogy úgy működne, ahogy), akkor nem a géppel van a baj, és nem a használati utasítással. Veled! Mert te voltál aki valahol valamit rosszul értelmezett."


Pontosan, ez egy használati út mutató, hogy így kell élni. Minden ami szükséges az élethez az ebben a könyvben le van írva. :) Nem érzem, hogy én bármit is félre értenék. Bennem ott a Szent Szellem, Isten tanít és nem ember, nincs tévedés egy tévedhetetlen lénytől. :)

2016. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/206 anonim ***** válasza:
13%

"Kedves Gábriel.Tailor, akkor mért mondod Isten szavának ellentetjét, ha azt mondod, Isten szava az igaz? :D Az evolúció (bármi is az akkor) Isten tanításának ellentéte!"


Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy Aki nem hisz Istennek, az hazuggá tette őt, mert nem hitt abban a bizonyságtételben sem, amit Isten tett az Ő Fia álltal. :) (1János 5:10-11)

2016. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/206 anonim ***** válasza:
11%
#141 és a #142 is én voltam. :)
2016. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/206 Tom Benko ***** válasza:
84%

@carpenisan attila: Nem tudod, mi az evolúció, de biztosan ellentétes a Bibliával? Ehhez már én is csak gratulálni tudok.


Másik kérdés: miért hétnapos egységekben számolunk? Mert a hét "mágikus" szám, így került a Genezisbe is a hét nap. Aztán civilizációs tehetetlenségként úgy maradt. Amúgy vannak népek, akik nem hetesével számoltak.


Harmadik kérdés: Te hogyan állapítasz meg törvényszerűségeket a világban? Hogyan vizsgálod a világot?

2016. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/206 Cerevisiae ***** válasza:
83%

carpenisan attila: "Jézust még meg is ölték az e fajták."


Már azok, akik meg merték kérdezni a másiktól, hogy helyesnek tartja-e, ha a gyerekének nem tetszik a tanár tanítása, akkor állítsa be hazugként a tanárt, és ne is nézzen utána, hogy lehet-e igaza a tanárnak? Mert tudod, ez volt az eredeti felvetésem, és aminek a jelentését ti gátlástalanul kiforgattátok. De ezzel nem elégedtetek meg, még arra is vetemedtek, hogy a vitapartnereteket legyilkosozzátok. Mellesleg soha nem állítottam, hogy istentagadó lennék, mégis automatikusan ezzel bélyegeztetek meg.


carpenisan attila: "Megfigyelt le vont egy következtetést es tett egy megállapitást

Halvány lila göze sincs arrol hogy ki vagyok, azt se tudja hogy nem vagyok magyar"


A megfigyelés arról szólt, hogy nem tudsz helyesen írni magyarul. Miért? Tudsz? Nem tudsz. A vád annyi, hogy magyar létedre szégyenletes, hogy ennyire nem tudsz magyarul írni, de nem vagy magyar, tehát a vád alaptalan volt, amiért elnézést kérek tőled, de ettől még a megfigyelés teljesen helytálló volt, és amit alá is támasztottam a megfelelő forrásra hivatkozva.


carpenisan attila: "azt se tudja hogy távol vagyok a családomtol, járom a világot h nehéz munkával keresem hogy eltartsam a családomat,gyerekeimet"


Ettől még az is igaz marad, hogy folyamatosan minden alátámasztás nélkül hazudozással vádolod meg a természettudományban dolgozó és kutató azon embereket, akik pedig azért tanulnak- és azért dolgoznak sokat, hogy a te és a családod életét is megkönnyítsék (az ökológiában, a vadgazdálkodásban, mezőgazdaságban a gyógyszerkutatásban, gyógyításban, informatikában robotikában, a kórokozók terjedésének megállításában, mikroorganizmusok hasznosításában...stbstb... már réges régóta az evolúció ismeretéből fakadó előnyöket ezerrel hasznosítjuk az egész emberiség javára, akár a jobb élelmezés terén is), meg azért is, hogy a világunkról többet megtudhass te is és a gyerekeid is. Te ezekről a kutatókról semmit se tudsz, de gátlástalanul és minden bizonyíték nélkül koholmánygyártóknak bélyegzed meg őket. Az összes megjegyzésedből süt a gyűlölködés velük szemben, miközben te is és a családod is arcpirulás nélkül hasznot húztok a kutatási eredményeikből.


Ezért te mélyen megvetésre méltó alak vagy a kollégáddal együtt (és ne hasonlítsd magad Jézushoz, mert ő nem kamuzott, nem rágalmazott alaptalanul, mint ti ketten rendszeresen) akármennyit is segítesz közben más embereken, amiért viszont dicséret jár persze, az azonban nem dicséretes, hogy fröcsögő szájjal vádolsz meg alaptalanul más segítőszándékú embereket is, csak azért, mert az ő tevékenységük nem fér bele az ideológiádba. Tudod nekem meg ilyenkor azok a fanatikusok jutnak az eszembe, akik ártatlanokat robbantanak fel, úgymond a hitük védelmében.


Jézus pedig olyan tettet soha nem követett el másokkal szemben, mint amit a te kollégád/hittársad is művelt a #65-ben:

"Ez volt az "Ősrobbanás" avagy "A Nagy Bumm". Nos, ebből a Nagy Sziklából a robbanás hatására kiszakadtak kissebb kövek, amik a galaxisokat és a bennük lévő bolygókat/csillagokat alapozták meg"


Elítélendő dolog más emberek szájába rémületes sületlenségeket beletuszkolni, csak azért, hogy utána azokat az embereket hülyének lehessen beállítani. Ez a hittársad álszent módon a #130-asában utána még ki is forgatta az értelmét a tanár és gyereknevelés példázatomnak (ráadásul úgy retteg az Istenétől, hogy közben besavanyodva már a huncut humort se képes észrevenni, egyébként veled együtt). És ő veszi a szájára Jézus nevét?! Ő mer idézgetni a Bibliából?


Mi pl. Gabriel.Tailorral néha vitatkozunk is, vagy nem értünk egyet egymással, tehát bizonyíthatóan nem egy követ fújunk, és csak egyetlen egy dolog közös bennünk. Az igazság tisztelete.


Pl. itt van egy kreacionista cikk ( [link]


"A Cosmos című könyvében Carl Sagan őszintén elismerte: „ A kövületek bizonyítéka összeegyeztethető a nagy Tervező elméletével” ([New York, 1980] 29. o.)."


Elég lenne elolvasni a hivatkozott könyvet, hogy lássuk, micsoda csúsztatásról van szó, de a cikk írója azért hazudhat nyugodtan, mert tudja, hogy a hozzád hasonlóak soha, de soha nem fogják elolvasni Carl Sagan könyvét. A valóság az, hogy a jelzett oldalon Carl Sagan csak idézi ezt a mondatot a kreacionistáktól, majd azt még ott helyben meg is cáfolja. Valójában Sagan mindig és mindenhol állította, hogy a fosszilis rekord kiválóan támasztja alá az evolúció működését. Tökéletesen mindegy, hogy Sagannak igaza van, vagy sem, de az tény, hogy a kreacionisták olyan megállapítást adtak a szájába, ami sohasem volt az ő véleménye (és ahogy azt csinálta a hittársad is itt ősrobbanás címén). És a kreacionisták tömegével gyártják le ezeket a gyomorforgató ferdítéseket, míg te a kutatókat vádolod ezzel. A különbség csak annyi, hogy te ezt semmivel, de semmivel se tudod igazolni, csak vádaskodni tudsz, viszont az általad védett hazudozó kreacionista banda minden szempontból bűnöző tevékenysége lépten nyomon bizonyítható.

[link]


Titeket valójában nem az emberek érdekelnek általánosságban, sem az igazság, nem is Jézus, és semmilyen isten sem, hanem az, hogy a hitetek terjedjen minden áron, és bárkit és bármit legázoltok ennek érdekében.


Na! Szóval elismered, hogy itt a hittársad direkt hazudott ősrobbanás ügyben? Elismered, hogy alpári módon kiforgatta a példázatom jelentését? Mind a ketten tudjuk, hogy soha nem fogod elismerni és a válaszodban megint fröcsögni fogsz mindenre és mindenkire, aki nem a te véleményeden van, és ezerrel fogsz köntörfalazni, de a kérdésemre egy deka konkrétumot nem fogsz írni, mint ahogy ezt bármilyen más kreacionista se tenné, aki érthetetlen módon abban reménykedik, hogy majd a visszataszító tettei miatt a mennyországba kerül.

2016. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/206 anonim ***** válasza:
83%

"Kedves Gábriel.Tailor, akkor mért mondod Isten szavának ellentetjét, ha azt mondod, Isten szava az igaz? :D Az evolúció (bármi is az akkor) Isten tanításának ellentéte!"

Mert nem Isten szavának az ellentéte, éppen erről beszélek! Részemről el sem tudnék logikusabb módot képzelni egy élővilág megteremtésére, minthogy az egészet egy közös alapból fejlesszem ki.


Isten szava nem változott, régen mégis sokan úgy képzelték a "föld kerekségét", hogy a bolygónk egy lapos korong. Akkor régen Isten hazudott? Nem, csak az embereknek volt kevés a tudásuk, és nem tudták helyesen értelmezni Isten szavait a világról.

Manapság azért már elég fura szemmel néznénk bárkire is, ha a semmiben lebegő korongként beszélne a Földről. Hiszen minden feltétel adott hogy bárki lássa, nem ez a valóság. Persze hihet ettől még valaki őszintén Istenben, de azért lássuk be, azzal saját magát, de még a saját hitét is gyalázza az ember, ha az orra alá dugják a tényeket, és mégis amellett kardoskodik, hogy a Föld márpedig lapos. Pláne amikor még gondolkodni sem hajlandó, hanem elintézi annyival, hogy az egész emberiség kollektíve hazudik, a képek meg sátán munkái, stb...

Az evolúcióval is ugyanez a helyzet. Isten szava nem változott, de ettől még a tudomány fejlődése hozzásegített minket ahhoz is, hogy megértsük, hogyan működhet és maradhat fenn az élet egy dinamikus világban.

Régen persze hogy nem hittek ilyesmiben, sőt, el sem tudták képzelni, mert mint a lapos Föld esetében is, egyszerűen nem volt kellő ismeretük a világról. De ma már van, a tudásunk az élővilágról bárki által hozzáférhető, manapság tagadni az evolúciót épp ugyanazt az önmagát és a hitét gyalázó gondolkodásra képtelen fundamentalista érzetét kelti, mint aki még mindig azt hiszi, hogy a bolygónk lapos!

Példának okért nézd meg a 90. kommentben Tom Benko által linkelt videót, és ha az evolúció szerinted nem működhet, akkor magyarázd meg, hogy ott mi más történik!

2016. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/206 anonim ***** válasza:
16%
Kedves Gabriel.Tailor, akkor mégegyszer felteszem a kérdést, Isten hazudott vagy hazudik?
2016. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/206 anonim ***** válasza:
83%

Olvasd már el a példát amit a lapos vs geoid Földről hoztam! Ennyire nem lehetsz értetlen!


"Isten szava nem változott, régen mégis sokan úgy képzelték a "föld kerekségét", hogy a bolygónk egy lapos korong. Akkor régen Isten hazudott? Nem, csak az embereknek volt kevés a tudásuk, és nem tudták helyesen értelmezni Isten szavait a világról. "

2016. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/206 anonim ***** válasza:
5%

"Titeket valójában nem az emberek érdekelnek általánosságban, sem az igazság, nem is Jézus, és semmilyen isten sem, hanem az, hogy a hitetek terjedjen minden áron, és bárkit és bármit legázoltok ennek érdekében."


Ez egy nagyon durva, előítéletes megjegyzés. Lesz még rosszabb is?

Nemtudom ki jött ide terjeszteni a "hitét".

2016. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/206 anonim ***** válasza:
11%
Kedves Gábriel.Tailor, Látom nem érted, NEM csak a Földdel kapcsolatban kérdeztem! :) Értelmezd kérlek picit jobban a dolgokat, úgy általánosságban értettem. Szóval, a kérdésem helyesen értelmezését helyre tétele után, mit gondolsz Isten hazudik? vagy hazudott bármikor is? (ahogyan kérdeztem legelősszőr is) :)
2016. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!