Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság támogatok,...

Szentháromság támogatok, miért erőltetitek a háromságot, bibliai alapnélkül?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy elég olvasottnak mondod magad, a helyesírást még gyakorolnod kellene!


Azért ne vidd túlzásba az olvasást, hogy még a Youtube-ra is olvasni jársz!!! :)


Mennyi idő alatt olvastad végig a teljes Bibliát? Kb. hány évesen?

2016. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:

Zoli: én tudom! Én tudom! :)

Ha ő nem tudja, akkor megmondhatom? :))))

2016. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
100%

"A János 17:3-bol,hogy magyarázod, Isten egy háromság tagja?"


Nem az Isten egy háromság tagja. Egy Isten van, és ennek az egy Istennek van három személye, az Atya a Fiú és a Szentlélek. Az Atya is Isten, a Fiú is Isten, meg a Szentlélek is Isten.


Így kell értelmezni a Jn 17,3-at is. De ne egy kiragadott mondatból akard megérteni az egész Bibliát. Azért írták le a többi mondatokat is, mert csak úgy van értelme.

2016. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
20%

Szervusz


Kedves Kérdező.


Ezzel csak a haragját váltottad ki azokból, akiknek egy Istenből 3-at csináltak és ebben nőttek fel, vagy így magyarázták nekik.

Valóban felesleges szó csata, mert már a Tanúk is Biblia idézetekkel és Biblia kutatással foglalkozó szaktekintéllyel rendelkező, emberek magyarázatával próbálták, még sem fogadták el, akkor a Tiédet sem, Főleg hogy világ szerint, nincs Teológiai végzettséged, nem tudsz Héberül, Görögül, stb.


Feleslegesen háborúzol, bízd a Teremtőre.

2016. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
23%
#14 miért szítod a tüzet még tovább?
2016. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
20%

1Pét 1:3

„ Áldott a mi Urunk Jézus Krisztus Istene és Atyja.”


Jel. 3:12 Aki győz, azt oszloppá teszem az én Istenem templomában.



Kedves Kérdező.

Itt a vers is azt mondja, hogy Jézus Krisztus Istene, aki az Atyja legyen áldott.

Vagy is Krisztusnak van Istene tehát nem lehet egy másik személye az Atya.

A másik vers is azt mondja, hogy Jézus az Istenének a templomába teszi a kitartó hűségeseit, oszlopos tagként.

Még sem érdekli őket, mert más verseket rosszul értelmezve, nem veszik figyelembe ezeket.


Bibliában nem fordul elő az sem hogy az Atya vagy a Fiú „én Istenemnek” szólítaná a szent szellemet.

ellenben Jézus Az Atyját Istenének nevezte.


Hogy lehet az egyik személy Istene a másik, A szent szellem sem szólítja az Atyát Istenének, És a fiút sem.

2016. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
20%
Nem szítottam a Tűzet, mindössze elmondtam, hogy felesleges vitát nyitni. Főleg, hogy ennek megint a Tanúk isszák meg a levét.
2016. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
22%

A szentháromság egy pogány tan, aminek semmi köze Jézus tanításához.


Márk 12:29 Jézus így válaszolt: "A legfőbb ez: Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk, egy Úr,


Márk 12:32 Az írástudó ezt mondta neki: "Jól van, Mester, helyesen mondtad, hogy egy Isten van, és rajta kívül nincsen más;

2016. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 A kérdező kommentje:

11#Látom a régi praktika még müködik nálad.Amikor már te is meggyőződtél azon,hogy nincs igazad akkr átváltasz magyar tanárnak és a személyeskedésre,elfelejtve azt,hogy kereszténynek vallod magad.

Külömben ez jó csel de javitsd ki magad is és a társaidat is,és akkor elfogadom a kritikát.

Különben miattad nem ellenőrizem magam aki nem tud olvasni az nem olvassa.

2016. szept. 3. 18:28
 20/88 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőn kívül itt senki nem dühös tanú. :DDD


Kérdező, fel lett téve neked egy kérdés, tényleg jó lenne, ha válaszolnál rá. Egyszerű a kérdés, és csak egy jó válasz van.

2016. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!