Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság támogatok,...

Szentháromság támogatok, miért erőltetitek a háromságot, bibliai alapnélkül?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
Kérdező, rövidebb lett volna, ha csak annyit írsz: kifogytam az érvekből. Én is el szoktam ismerni, ha ez történik velem, nem tudom miért olyan nehéz ez... A Szentháromság tanának pedig javaslom nézz utána hiteles forássból. Mondjuk kezdhetnéd az Atanázi, Niceai hitvallások alapos átolvasgatásával, hogy tudd, mit szeretnél cáfolni, mert így teljesen vitaképtelen vagy.
2016. szept. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
58%
Egy olyan verset sem tudtok mutatni amiben Jézus maga mondja hogy Isten, pedig ha így lenne kb százszor lenne benne a Bibliában egyértelműen.
2016. szept. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:

Tessék:


,,Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő. 28. És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem! 29. Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek." (Jn 20,27-29)

2016. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
Na felelj ha tudsz!
2016. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
58%
Neked tényleg nem megy a magyar nyelv értő olvasása. Tamás mondja ezt, nem Jézus. Sőt mikor megvádolják Jézust a zsidók, és konkrétan rákérdeznek hogy Jézus Isten-e, Jézus azt válaszolja hogy "Te mondád". Vagyis ő maga nem állított ilyet, csak mások, hamisan.
2016. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
58%

40#."Istenek Isteneket szülne"Honan ismèt ez a zavaros ès hihetetnen beszèd?

Elkèpzelted,hogy egy isten soha nem hal meg,ès vègtelen èletük van akkor már mostanra ès az elkövetkezökre matematikai vègtelenben lehet számlálni öket.

Akkor a János.17:3.neked nemigaz."Az pedig az örökèlet,hogy megismerjenek tèged az egyedüli igaz Istent ès akit elküldtèl a Jèzus Krisztust".Hát barátom egy ilyen ellemi dologban nagyon mellèrugtál.

Nem is problem az ilyen baromságot vitatni,mert a vègèn az èn eszem is elmegy.

2016. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
100%

Zsidókhoz írt levél 1:8 de a Fiúról így szól: „A te trónusod örökké megáll, ó, Isten, és királyi pálcád az igazság pálcája.


Ézs 9:5 — “Mert egy gyermek születik nekünk, fiú adatik nekünk. Az uralom az ő vállán lesz, és így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsos, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Békesség Fejedelme!”


Mt 1:23 — “Íme, a szűz fogan méhében, fiút szül, akit Immánuélnek neveznek — ami azt jelenti: Velünk az Isten.”


Jn 1:1, 18 — “Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige… Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt.”


Jn 20:28 — “Tamás pedig így felelt: ‘Én Uram, és én Istenem!'”


Róm 9:5 — “…akiké az ősatyák, és akik közül származik a Krisztus test szerint,aki Isten mindenekfelett: áldott legyen mindörökké. Ámen.”


Fil 2:6 — “…mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel…”


Kol 2:9 — “Mert benne lakik az istenség egész teljessége testileg.”


Tit 2:13 — “…mivel várjuk a mi boldog reménységünket, a mi nagy Istenünk és üdvözítőnk, Jézus Krisztus dicsőségének megjelenését.”


2Pt 1:1 — “Simon Péter, Jézus Krisztus szolgája és apostola, mindazoknak, akik velünk együtt ugyanabban a drága hitben részesültek Istenünk és Üdvözítőnk, Jézus Krisztus igazsága által.”


1Jn 5:20 — “De tudjuk, hogy eljött az Isten Fia, és képességet adott nekünk arra, hogy felismerjük az Igazat; és ezért vagyunk az Igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban. Ő az igaz Isten és az örök élet.”



Na tagadjátok-e még, hogy az Úr Jézus Krisztus Isten?


Térjetek meg és tekintsetek Krisztusra, hogy meglássátok az Atyát.


János 12:8 Erre Fülöp kérte: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk."


9 "Már oly régóta veletek vagyok - felelte Jézus -, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát?

2016. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
58%
Apexus, bemásoltál sok verset, de egy olyan sincs ezek közül amelyikben Jézus maga mondja hogy ő Isten.
2016. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:

"Apexus, bemásoltál sok verset, de egy olyan sincs ezek közül amelyikben Jézus maga mondja hogy ő Isten."


Jézus a földön ember volt kedves felebarátom. Szóval ennek fényében miért mondta volna magára, hogy Isten vagyok?


Akik hittek Őbenne azoknak nyilvánvaló volt hogy Ő az Isten Fia. Nem volt arra szükség, hogy disznók elé "szórja a gyöngyöket".


De látom téged még az sem győz meg, hogy maga az Atya JHWH nevezi Őt Istennek:

Zsidókhoz írt levél 1:8 de a Fiúról így szól: „A te trónusod örökké megáll, ó, Isten, és királyi pálcád az igazság pálcája.


A Biblia többször Istennek nevezi, de téged még az sem ösztönöz hitre. Egyedül az őrtoronynak tudsz hinni.

2016. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
100%
Apexus kiválóan kigyüjtötte a Jézus Istenségét igazoló verseket. Miért fontos, hogy Jézus mondja magáról, hogy Isten?
2016. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!