Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság támogatok,...

Szentháromság támogatok, miért erőltetitek a háromságot, bibliai alapnélkül?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 A kérdező kommentje:
6#.Nem hiszem egyebet értesz mint amit ir.Itt beszél az Atyárol és Jézusrol a Fiurol.A kettő két személy Atya és a Fiurol.
2016. szept. 3. 18:36
 22/88 anonim ***** válasza:
100%
"Menjetek tehát és tegyétek tanítványommá mind a népeket. Kereszteljétek meg őket az Atya a Fiú és a Szentlélek nevére és tanítsátok meg őket mindannak a megtartásában amit parancsoltam nektek"
2016. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:

Az arianizmusnak nincs bibliai alapja, a Szentháromságot pedig alátámasztja több bibliai szakasz is. Egy kis magyarázat, mert úgy látom, ezt te nem érted, de hátha az olvasók igen:

[link]

2016. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a kérdezőnek!


Hiszen írva vagyon:

„Ti írás birtokosai! Ne lépjétek túl a határt a ti vallásotokban és ne mondjatok Allahról mást, csak az igazságot! Jézus, a Messiás, Mária fia csupán küldötte Allahnak, és az ő szava, amit sugalmazott Máriának, és Allahtól küldött lélek. Higgyetek hát Allahban és az Ő küldötteiben és ne mondjátok azt, hogy: "Három!" Hagyjátok abba! Jobb az nektek! Allah csupán egyetlen isten. Magasztaltassék! Nincs szüksége gyermekre, amikor Övé mindaz, ami az egekben és a földön van. Allah kiváló istápoló!” (Szúra An-Nisza, 171)


:)

2016. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
100%

"Itt a vers is azt mondja, hogy Jézus Krisztus Istene, aki az Atyja legyen áldott. Vagy is Krisztusnak van Istene tehát nem lehet egy másik személye az Atya."


Hogy Jézusnak Istene az Atya, az még nem jelenti azt, hogy Jézus nem az Atyával egylényegű Isten.

2016. szept. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 szp72 ***** válasza:
100%
A Biblia egy olyan Istenről ír, akinek Fia van, s a kettőjüknek pedig egyetlen közös Lelke van. Atya, Fiú, Lélek. Ez én szerintem három, vagy szerinted nem? Vagy a három közül szerinted melyik nincs a Bibliában?
2016. szept. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 A kérdező kommentje:

26#.Szerinted három és énszerintem,csakis három és nem egy,na eddig eltudtam számolni.

De,hogy hol három/hol egy azt már nemtudom számolni.Mert ez az oldalszerint főleg a háromság támogatok szerint,mindenik másképpen magyarázza.Igy odajutottam mint Notár Mery"Itt a piros,de hol a piros".Mindenik támogató bonyolítja és erőlteti,de egy hihető magyarázat még nincs.Itt a cél az,hogy addig magyarázni és összezavarni mig az ember megunja és elhiszi,nem pedig a tiszta Isten imádat.Nem tudom mi a hozadéka.

2016. szept. 4. 07:26
 28/88 anonim ***** válasza:
12%
Jézus nem mondja hogy ő Isten lenne és nem kéri hogy az emberek imádkozzanak hozzá. Egy ilyen vers sincs a Bibliában.
2016. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
88%

"Jézus nem mondja hogy ő Isten lenne és nem kéri hogy az emberek imádkozzanak hozzá. Egy ilyen vers sincs a Bibliában."


Elég nagy tévedésben vagy, Jézus nagyon is azt akarja, hogy kérjünk tőle:


,,és amit csak kértek majd az én nevemben, megteszem, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban; ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem.” (Jn 14,13-14


S ezt nyílván imában teszzük. Azt szeretné, ha kérnénk tőle, segítségül hívnánk a nevét stb... És ezt persze meg is tették az elsőszázadi Keresztények:


,,Az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, a Krisztus

Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe,

a kik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen,

a magokén és a miénken" (1Kor 1,2)

2016. szept. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
100%

"De,hogy hol három/hol egy azt már nemtudom számolni."


Az isteni lényegből van egy, a személyekből három. Mindhárom személy ugyanazt az egyetlen isteni lényeget, teljességet birtokolja. Mivel nem vagyunk politeisták (többistenhivők), ezért azt valljuk, hogy egy Isten van három személyben.


Akik viszont nem ezt vallják, azok szerint a Fiú nem egylényegű az Atyával, hanem egy másik, tőle kissebb úr és isten... Habár Pál világosan elmondta, hogy a keresztényeknek egy Istenük és egy Uruk van, de ez őket nem zavarja.

2016. szept. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!