Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság támogatok,...

Szentháromság támogatok, miért erőltetitek a háromságot, bibliai alapnélkül?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:

"Nyugi szerintem jobban tisztában vagyok vele, hogy a saját vallásom miben hisz, mint egy muszlim."


Te azt állítod hogy 1+1+1=1 ,pedig egy kisiskolás is tudja hogy ez nem igaz. Majd ha bebizonyítod hogy ez igaz akkor elhiszem hogy a kereszténység egyistenhívő vallás.

2016. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:

Kedves 71-es!


Istent nem lehet hozzáigazítani a mi felfogásunkhoz.

El tudjuk azt képzelni, hogy Ő öröktől fogva létezik, és mindenütt jelen van?

Ezek számunkra felfoghatatlanok, de hinni tudunk benne.


Isten egy entitás, de nem egy személy. Nála a személyiség fogalma olyan, mint minálunk például egy testrészünk.

Tagadhatatlanul tudata (tehát személyisége) van a Szentléleknek, ami Tőle jön. Az Ő Igéjének kétségen kívül személyisége van, hiszen testé lett és közöttünk járt.


Ismét idézem egy korábbi szövegemet.


Képzeld el:


Fogsz egy A4-es papírlapot és rajzolsz rá egy négyzetet és egy háromszöget, kis szemekkel és szájakkal. Ha életre keltenéd őket, akkor ők két dimenzióban élnének. Nem ismernének a három dimenzió fogalmát és el sem tudnának azt képzelni.

Ha te megakarnád mutatni magadat nekik, akkor mit tennél?


Le tennéd az egyik ujjadat a lapra és ha azt például a négyzet látná, akkor azt gondolná, hogy te egy kör vagy mivel az ujjad helyén a papírlapon egy kört takarnál ki.


És ha később a háromszögnek mutatnád meg magadat, de most már egy helyett három ujjad tennéd le, akkor ő azt hinné, hogy te három kör vagy.


És ha a két papírlapon élő figura találkozna és rólad kezdenének beszélni, akkor nem vitáznának hogy most egy kör vagy-e vagy három?

2016. szept. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
73%

72#."Istent nom lehet hozzáigazitani a mi felfogásunkhoz"

Apexus,akkor mièrt beszèlsz rola.Mert a fenti idèzetedböl ugy tünik nincs felfogásod hozzá ès akkor irsz baromságokat szokásod szerint.Ugy kavarod a háromságot mint egy ventilator.

"Nam edgy szemèly"Megfosztottad a nevètöl,most meg a szemèlyisègètöl is."nem egg szemèly" "Nála a szemèlyisèg fogalman olyean, mint minálunk pld.egy testrèszünk"Olyant irsz amine köze nincs Istenhez de meg a bibliához semi.

Nincs felfogásunk hozzá ès nem irja sehol,de ugh támasszuk alá belöle a dogmánkat mindha Jèzus tökèletes ismeretèvel rendelkeznènk.Tedd fèlre a ventilatort ès alázattal ragaszkodj a tiszta ismerethez,emberi dogma nèlkül.

2016. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
73%
Elnèzèst a biletyüzet a tabletten kèsett.
2016. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 szp72 ***** válasza:
56%

@ Te azt állítod hogy 1+1+1=1 ,pedig egy kisiskolás is tudja hogy ez nem igaz. Majd ha bebizonyítod hogy ez igaz akkor elhiszem hogy a kereszténység egyistenhívő vallás.


Allah (legyen áldott a neve) mint hallom 99 névvel bír. Gondolom felháborodnál ha valaki azt mondaná 99 istenetek van, mert meggyőződése szerinte minden istennek csak egy neve lehet. A 99 ugye matematikailag ugye nem egy. De ami bizonyos szempontból több, az más szempontból lehet egyetlen egy.


A keresztények Istene is egyetlen egy Isten csak nem a személy az egyesítő tulajdonság. Nem a személyek miatt egy az Isten. A mesebeli hétfejű sárkány is egyetlen sárkány, amelyet hét sárkányi személy birtokol.


A keresztények Isten a szeretet Istene, az igazi szeretet mindig egy másik személyre irányul, a szeretet önátadás, s a személyek egysége. Az Isten a szeretetben, a Szeretet Lelke által egy, a közösen birtokolt egyetlen mindenható teremtő Lélek által egy.


A ti istenetek egy unatkozó önmagát szerető Isten, aki csak azért teremt, hogy szerethessen végre valakit.

2016. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
100%

"Allah (legyen áldott a neve) mint hallom 99 névvel bír. Gondolom felháborodnál ha valaki azt mondaná 99 istenetek van, mert meggyőződése szerinte minden istennek csak egy neve lehet. A 99 ugye matematikailag ugye nem egy."



Sok embernek van két keresztneve. Ez szerinted azt jelenti hogy az illető két ember? :) Nyilván nem. Ezek a nevek Allah jellemőzi is egyben mint például Kegyes, Könyörületes.


"A ti istenetek egy unatkozó önmagát szerető Isten, aki csak azért teremt, hogy szerethessen végre valakit."



Először is nincs olyan hogy ti Istenetek. Egyetlen Mindenható Isten van. Az az emberek hibája hogy kitalálnak mindenféle hamis isteneket vagy ha azt állitják hogy Isten három. Isten azért teremtett, mert meg akarja osztani veled az örök életet és a jólétet és esélyt ad neked erre és hogy megismerhesd. Jézus a kereszten a Biblia szerint azt mondta "Istenem miért hagytál el engem". Az iszlám szerint Jézust nem feszítették keresztre de ez más kérdés. Jézus miért mondana ilyet ha Ő maga Isten? Önmagától kérdezi? Miért feltételezi hogy Isten elhagyta ha igazából egyek? Teljesen értelmetlen és még sok ilyet tudnék mondani.

2016. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
95%

"Apexus,akkor mièrt beszèlsz rola.Mert a fenti idèzetedböl ugy tünik nincs felfogásod hozzá ès akkor irsz baromságokat szokásod szerint."


Szóval ha "baromságokat" írok, akkor "barom" vagyok.

Talán gondolkozz el azon, hogy milyen lelkülettel írsz nekem.


Máté 5:22 Én pedig azt mondom nektek, hogy aki haragszik atyjafiára, méltó arra, hogy ítélkezzenek felette, aki pedig azt mondja atyjafiának: Ostoba! - méltó a főtörvényszéki eljárásra; aki pedig azt mondja: Bolond! - méltó a gyehenna tüzére.


Én nem állítom azt, hogy nem tévedek semmiben, csupán azt magyarázom, ahogyan én Istent próbálom megérteni. Én jelenleg így látom a dolgokat és ha nem tudod ezt tiszteletben tartani és ellenérvet sem tudsz felhozni, akkor inkább ne írj semmit, mert te nem keresztény lelkülettel írsz. (Csupán figyelmeztettelek, nem ítélkezem!)


És megkérhetnélek, hogy idézd a szokásos "baromságaimat"?

Mert az előző válaszomban lévő érvekre bizony nem írtál semmit, ott csendben voltál. Most meg hogy találtál valamit amibe belekapaszkodhatsz, máris lecsapol és baromságnak nevezed a gondolataimat és ezáltal engem is.


Mellesleg Istent nem fosztottam meg a nevétől! Atyának nevezem, ahogyan azt tiszteletből egy gyermek teszi. De te csak Jehovázz bátran, ha jól esik. A lényeget figyelembe sem veszed, hogy Krisztus sem Jehovázott és hogy az a név igen csak kétséges.


Majd ha lesznek keresztényhez méltó érveid is, akkor talán vitázhatunk. De kezdésnek tedd félre a dühödet.


Imádkozom majd érted.


Üdv!

2016. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
25%

",,Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem juthat el az Atyához, csak általam."(János 14,6)


Jézus próféta volt, akit Isten küldött, vagyis akkor juthat el az ember Istenhez ha követi Jézus tanitását."


Hát Jézus pontosan elmondta, mit jelent ez, úgyhogy nem kell, hogy megmagyarázd. Mindent Jézus által, Jézus nevében kell tennünk, hogy az Atyához eljussunk. Álata kérünk az Atyától, általa adunk hálát neki, általa tiszteljük, általa dicsőítjük, általa imádjuk, általa hívjuk segítségül stb. mindent Krisztus által és Krisztusban kell tennünk. Az, hogy "általa", az természetesen azt jelenti, hogy vele is meg kell tennünk ezeket, Krisztuson keresztül kell mindent tennük, ezt jelenti ez a vers. S ez bizonyítható is az Újszövetségből egyértelmű versekkel.


"Jézus nem itélkezhet, csakis Isten."


Most ez mi? Tán nem megy a szövegértés? Mert a vers világos és egyértelmű. Vagy a saját álláspontod írod ezzel? Az más, csak hogy nem ez a vitatéma. Éngem hidegen hagy a vallásod.


"Mert Jézus nem Isten és nem kérte az emberektől hogy imádják, de azt kérte hogy Istenhez imádkozzanak."


De azt kérte, hogy általa tegyünk mindent, ebben pedig az imádat is beletartozik. Ez jól látszik a gyakorlatban, pl. a Jelenések könyvében (amit szintén János evangélista írt) úgy imádják a mennyei seregek az Atyát, hogy ugyanúgy dicsőítik a Fiút, ugyanúgy leborulnak előtte, ugyanazon szavakat elmondva neki is, mint az Atyának (Jel 5,8-14). De az evangéliumokban is van több példa is, hogy a taníványok imádják Jézust.


"Mutass nekem egy első századi teljes Bibliát."


Ez nem válasz arra, amit írtam. Kik voltak a hamisítók és mit hamisítottak meg és főleg miért?


"Az is tény hogy a római császár vezette zsinaton döntöttek úgy hogy Jézus Isten mert ez kedvezett nekik."


Azért, mert a keresztények döntőtöbbsége kiállt a mellett, hogy a Fiú valóságos Isten. De ne szaladjunk ennyire előre, a 2. és 3. századból már bőven maradtak fennt írások, amik bizonyítják, hogy a kereszténység úttörői Jézust Istennek vallották. S persze a korábbi kérdéseimre nem válasz ez az írásod sem.


"Kereszténység nem nevezhető egyistenhívő vallásnak. Egyértelműen politeista."


A Biblia egy Istenről beszél, s hogy a Fiú nem egy másik Isten, mert Ők egylényegűek. A Szentháromság az egylényegűség tanítása miatt nem politeista hitvallás.

2016. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
58%

77#.Apexus

"Ha baromságokat irok akkor barom vagyok" Semmikèppen!

Mert ha Isteni dolgokrol beszèlünk nyilván nem vgyunk Isten.

Nálam az Isten dolgai zèró toleráncia azzal szembe,amit olvasok ezen az oldalon,föleg a háromság támgatoktol.

pld.Jèzusnak nem volt kezdet,Jèzus született az Atyátol,Jèzus teremtv lett stb.

Akkor egy Isten van,de mègse mert háromszemèly van benne,holott Jehova kijlenti rajtamkivül nincs Isten.

Amikor egy istenröl beszèünk mindjárt átváltunk legtöbbször kettöre nèha háomra.

Mátè.5:22 szerint nem mondtam azt sem,hogy bolond vagy de azt sem,hogy bolond ,de amit irtam nem tagadom söt a sok zürzavar miatt, meg lehet ha szüksèg meg megsmètem.

Lehet durva voltam ès te egszoroztad ettövel.Ezèrt elnèzèst kèrek.

"Istent nem fosztottam meg a neventöl Atyának nevezed"

Atya is ès isten is sok van ès ezek cimek de Jehova egy van a 83 zsoltár 18,19 szerint ès ez a neve.Ezt a biblia irja ès ezèrt nem tagadhatja ember, söt egyedül csak Ö Isten mert ugy irja"egymagad vagy felsèges Isten".Mièrt tagadják egyes csoportok ha a biblia irja?Amit nem ir mièrt tanitják?

Mindenkèpp elnèzèst ha megbántottalak.

2016. szept. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
58%
Imèt elnèzèst az irásèr mert valamièrt ha gyorsan irok betüket kezdett kihagyni a tablet.
2016. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!