Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentháromság támogatok,...

Szentháromság támogatok, miért erőltetitek a háromságot, bibliai alapnélkül?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
Igen, muszlim vagyok.
2016. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 szp72 ***** válasza:
Azt is lehet mondani, hogy az Atya az atyaságával nagyobb. A szülő nagyobb, mint a szülött, az örökítő nagyobb mint az örökös. De ez nem lényegi-hatalmi nagyobbság, hanem amolyan erkölcsi. A Fiú nem azért engedelmeskedik, mert muszáj, mert gyengébb, hanem mert hálás az Atyának. A Fiú önként veti magát alá az ő Atyjának és Istenének, aki nélkül semmi nem volna, de aki által ő is Isten.
2016. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:

Hasonlítsd össze a szentháromságot az ókori görög és római pogány vallással. Nagyonsok hasonlóságot fogsz találni, mert összemosták Jézus tanítását ezekkel. Ott is volt egy főisten, annak gyerekei, akik megjelentek a földön emberi alakban, meghaltak, aztán feltámadtak stb.


Jézus soha nem mondta hogy ő Isten, soha nem kérte hogy hozzá imádkozzanak, de azt igen hogy egy az Isten és csakis hozzá imádkozzunk. Továbbá muszlimokon kívül a zsidók is elutasítják a szentháromságot, és a korai keresztények is.

2016. szept. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 szp72 ***** válasza:
100%

A keresztény Szentháromság teljesen más, mint három istenség egymás mellett említése. Nevetséges ilyet állítani.


Hogy mit hittek az első keresztények azt elég jól tudjuk a Bibliából és az egyházatyáktól, amelyek jóval ősibbek a Korántól.

2016. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:

Nevetséges? Volt egy főisten mint Zeusz vagy Jupiter, neki voltak gyerekei akik szintén istenek voltak, ők megjelentek a földön emberi formában hogy segítsék az emberiséget. Ehhez hozzáadod a Szentlelket és megkapod a mai keresztény vallást. Jézus tanítását meghamisították ezekkel a pogány hazugságokkal.


Ma az egyedüli egyistenhivő vallás a zsidó és az iszlám vallás. A zsidókkal az a gond hogy nem ismerik el Jézus és Mohamed prófétákat és sokmindent meghamisítottak a Tórában, de legalább nem állítják hogy 3 isten van. Érdekes hogy a zsidók számtalan prófétát kaptak többezer év alatt, de egyik sem közölt velük hogy Isten igazából három.

2016. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:

"Jézus soha nem mondta hogy ő Isten, soha nem kérte hogy hozzá imádkozzanak, de azt igen hogy egy az Isten és csakis hozzá imádkozzunk."


Nem, Jézus azt mondta: ,,Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki

sem juthat el az Atyához, csak általam." (János 14,6)


Vagyis ha nem nem vagy kapcsolatban a Fiúval, nem lehetsz kapcsolatban az Atyával. Ha nem tiszteled a Fiút, nem nem tisztelheted az Atyát:


Az Atya nem is ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a

Fiúnak adta át, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogyan az

Atyát tisztelik. Aki nem tiszteli a Fiút, az nem tiszteli az Atyát sem,

aki őt elküldte. (János 5, 22-23


S ez vonatkozik az imádatra is természetesen, ugyan miért volna ez kivétel? Aki nem imádja a Fiút nem imádja az Atyát, ugyanis sehogy máshogy nem imádhatod az Atyát, csakis a Fiú által. A Fiú által imádkozunk az Atyához, vagyis a Fiút is megszólítva.


Szerintem te ne nagyon hivatkozzál Jézusra meg magyarázzad a Bibliát, mert Jézus szerint akit ti követtek, az egy hamis próféta!


"Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is." ( Máté 24:24 )


Amikor a tanítványok az eljöveteléről és a végről kérdezték, Jézus háromszor is figyelmeztette őket a hamis Krisztusokról, hamis prófétákról és elmondta, hogy az Ő eljövetele nyilvánvaló lesz mindenki számára, de az már a végítélet kezdetét fogja jelenteni.


"Továbbá muszlimokon kívül a zsidók is elutasítják a szentháromságot, és a korai keresztények is."


A zsidók valóban, a korai keresztények viszont elfogadták. Már a 2. századi egyházatyák is megvallották Jézus Istenségét, ez nagyon jól tudható a fennmaradt ókeresztény írásokból.

2016. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:

"Jézus tanítását meghamisították ezekkel a pogány hazugságokkal."


Bizonyíték? Kik, mikor, hol mit és miért? Ha hamisítás történt, akkor annak már igen korán meg kellett történnie, az elsőszázadokban.


"Ma az egyedüli egyistenhivő vallás a zsidó és az iszlám vallás."


Meg a kereszténység.

2016. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:

"Nem, Jézus azt mondta: ,,Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem juthat el az Atyához, csak általam." (János 14,6)"


Jézus próféta volt, akit Isten küldött, vagyis akkor juthat el az ember Istenhez ha követi Jézus tanitását.



"Az Atya nem is ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a

Fiúnak adta át, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogyan az Atyát tisztelik. Aki nem tiszteli a Fiút, az nem tiszteli az Atyát sem, aki őt elküldte. (János 5, 22-23"


Jézus nem itélkezhet, csakis Isten.



"S ez vonatkozik az imádatra is természetesen, ugyan miért volna ez kivétel?"


Mert Jézus nem Isten és nem kérte az emberektől hogy imádják, de azt kérte hogy Istenhez imádkozzanak.



"Amikor a tanítványok az eljöveteléről és a végről kérdezték, Jézus háromszor is figyelmeztette őket a hamis Krisztusokról, hamis prófétákról és elmondta, hogy az Ő eljövetele nyilvánvaló lesz mindenki számára, de az már a végítélet kezdetét fogja jelenteni."


Jézus után hány próféta jött el a keresztények szerint?



"A zsidók valóban, a korai keresztények viszont elfogadták. Már a 2. századi egyházatyák is megvallották Jézus Istenségét, ez nagyon jól tudható a fennmaradt ókeresztény írásokból."


Tévedés. Főleg a Közel-keleten sok keresztény nem fogadta el hogy Jézus Isten lenne. Mikor pedig megismerték az iszlámot, tömegesen áttértek mert tudták hogy ez az egyetlen igaz vallás. Európában ugyanigy a bosnyákok. Ők is olyan irányzatot követtek ami nem tartotta Jézust Istennek, majd muszlimok lettek.



"Szerintem te ne nagyon hivatkozzál Jézusra meg magyarázzad a Bibliát, mert Jézus szerint akit ti követtek, az egy hamis próféta!"


A Koránban szereplő Jézus, erkölcsös becsületes és csakis Istent szolgálja és azért jött hogy figyelmeztesse és jó utra terelje a zsidókat, mert Isten hozzájuk küldte. Ha már itt tartunk a Biblia azért sem hiteles mert sok próféta leirása olyan hogy az leginkább egy körözött bűnözőére hasonlít.



"Bizonyíték? Kik, mikor, hol mit és miért? Ha hamisítás történt, akkor annak már igen korán meg kellett történnie, az elsőszázadokban."


Mutass nekem egy első századi teljes Bibliát. Mint tudjuk ilyen nincs. Az is tény hogy a római császár vezette zsinaton döntöttek úgy hogy Jézus Isten mert ez kedvezett nekik. Azokat a könyveket amik nem tetszettek nekik megsemisitették.



"Meg a kereszténység."


Kereszténység nem nevezhető egyistenhívő vallásnak. Egyértelműen politeista.

2016. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:

Most ismét idézem egy pár régebbi szövegemet. Néhol idézek az "Új Világ" fordításból is a kedves Tanúk számára mert tudom, hogy ők is olvassák a válaszokat.


Ézsaiás hatodik fejezetében azt olvassuk Ézsaiástól : ' A mely esztendőben meghalt Uzziás király, láttam JHWH-t ülni magas és felemeltetett székben ' és a 3. versben: 'És kiált az egyik [angyal] a másiknak, és mondja: Szent, szent, szent a seregeknek JHWH-ja, teljes mind a [széles] föld az ő dicsőségével! Ötödik vers: 'Akkor mondék: Jaj nekem, elvesztem, mivel [...] a királyt, a seregeknek JHWH-ját látták szemeim! Végül Ézsaiás az alábbi parancsot kapja:' Kövérítsd meg e nép szívét, és füleit dugd be, és szemeit kend be: ne lásson szemeivel, ne halljon füleivel, ne értsen szívével, hogy meg ne térjen, és meg ne gyógyuljon."


A látomás beteljesedését a János 12. fejezetében jegyezték fel számunkra. A 36-45 versek érdekesek számunkra és csak a fontos részeket idézem, ami egy kommentár a hitetlen zsidóknak: ' Ezeket mondta Jézus, és elment .... De noha ennyi jelt tett előttük, nem hittek benne ... Azért nem tudtak hinni, mert Ézsaiás ezt is mondta "Megvakította szemüket, és megkeményítette szívüket, hogy ne lássanak szemükkel és fel ne fogják a gondolatot szívükkel, és meg ne térjenek és meg ne gyógyítsam őket. Ezeket mondta Ézsaiás mert látta az Ő dicsőségét, és beszélt Őróla. Mégis, az elöljárók közül is sokan hittek benne ... Jézus azonban felkiáltott és ezt mondta: 'Aki hisz bennem, nem csak bennem hisz, hanem abban is, aki küldött engem, és aki engem lát, azt is látja , aki küldött engem;"


Nos ez az írásszöveg Jánosnál idézi az Ézsaiás szövegét és beteljesíti azt?


Igen.


És azt mondja az Írás, hogy Ézsaiás JHWH-t látta?


Így van.


És azt mondja az Írás Jánosnál hogy Ézsaiás Jézust látta?


Igen.


Ézsaiás azt mondja, hogy látta JHWH-t és János azt mondja, hogy Ézsaiás Jézust látta, két lehetőség van: vagy Jézus JHWH, vagy a Biblia ellentmond önmagának. Ellentmond önmagának a Biblia?


Nem.


Akkor Jézus és JHWH egyek kell hogy legyenek. A következtetés elkerülhetetlen. De van további bizonyíték is, ha ez nem volna elég. A Zsidókhoz írt levél teljes első fejezete feltárja az együttlétezés kapcsolatát az Atya és a Fiú közt. De hogy megmutassuk, hogy Jézus JHWH, koncentráljunk csak a 10-12 versekre.


" És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek; Azok elvesznek, de te megmaradsz, és mindazok, mint a ruha megavulnak. És palástként összehajtod azokat és elváltoznak, te pedig ugyanaz vagy és a te esztendeid el nem fogynak.'"


Mit gondoltok, kiről szól ez?


JHWH-ról??


Ha megnézzük az előző verseket, láthatjuk a tényt:


Isten ... szólott nékünk Fia által, ... a ki által a világot is teremtette, ... A ki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, a ki hatalma szavával fentartja a mindenséget, ....... kiválóbb lévén az angyaloknál,.... Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, ' stb. Figyeljük meg a nyolcadik verset:' Ámde a Fiúról [így]:' és folytatódik a 10 -ben egy egyszerű kötőszóval 'és' ahol a Zsid.10 kezdődik. Vitathatatlan, a vers Jézusra vonatkozik.


De most nézzük meg, honnan van idézve a Jézusra alkalmazott vers. Ha kinyitjuk a Bibliánkat a 102. zsoltárnál és a 25-27 strófáknál, láthatjuk ugyanazokat a szavakat, amiket a Héberekhez írt levél használ, így kezdődik ' Régente fundáltad a földet, s az egek is a te kezednek munkája. ' és a vége az, hogy ' De te ugyanaz vagy, és a te esztendeid el nem fogynak. ' Van e kétség, hogy ezek a versek vannak Jézusra vonatkozóan idézve a Héberekben?


Nincs.


Most olvassuk el ennek a zsoltárnak az fejszövegét:

' A nyomorultnak imádsága, a mikor eleped és kiönti panaszát Jehova elé. ' (Új Világ fordításban)


Megfigyelhető, hogy a 18. vers kijelenti, hogy a következő nemzedéknek íródott, amikor JHWH nevét hirdetik Jeruzsálemben. A 24. versben olvassuk ' Ezt mondám: Én Istenem! Ne vígy el engem az én napjaimnak felén; a te esztendeid nemzedékek nemzedékéig [tartanak.] ' és aztán jön a Héberekben idézett rész. Látható, hogy a Zsoltáros ezeket a szavakat, melyeket a Héberekben idéznek JHWH Istennek címezte?


Kétség nélkül.


És a Héberekhez írt levél írója szerint ugyanezek a szavak kire vonatkoznak?


Isten Fiára, Krisztusra.


Akkor biztonsággal feltételezhetjük, hogy a Héberek írója és Ézsaiás ugyan arra az Istenre utaltak.

Vagy rövidebben, hogy az Ószövetség Jehovája az Újszövetség Jézusa.


A Kolossé 1:19 elmondja számunkra, hogy hálásak az Atyának, mivel Ő Jézusban ' benne lakozott egész teljességével; '. Ha Jézus valóban birtokolta 'az egész teljességet', ez magába kell foglalja az Istenséget is. És a Kolossé 2:9 ugyanezt erősíti meg, mondván ' benne [Jézusban] lakik testi formában az istenség egész teljessége '


Az egységük/egyenlőségük egy másik bizonyítékát találjuk a János 17:10-ben.

"És mindaz , ami az enyém, a tiéd, és mindaz, ami a tiéd, az enyém, és én megdicsőültem közöttük."


Nos a lényeg itt az, hogy mindent, amit az Atya birtokol - ezt mondja Jézus - ő is birtokolja. Ezt csak egyenrangú partnerekről feltételezhetjük. Ha Jézus valamiben alacsonyabb rangú lenne mint Atyja, az azt jelentené, hogy az Atya birtokol olyasvalamit (pl. dicsőség), amit Jézus nem; de Jézus azt állítja, hogy ez nincs így. Egyértelműen kijelenti, hogy 'minden' ami az Atyáé, az a Fiúé is. Ez magába foglalja a hatalmat, az Istenséget, az imádat elfogadásának jogát, címeket, az emberiséggel való kapcsolatot, stb.


Az írásszövegek összehasonlítása igazolja ezt.



JHWH a király örökkön örökké

Zsoltárok 10:16


Jézus ... uralkodni fog Jákob házán örökké, s országának nem lesz vége.

Lukács 1:31-33


Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve JHWH, egymagad vagy felséges az egész földön.

Zsoltárok 83:18


Jézus odalépett hozzájuk, és így szólt: "Én kaptam minden hatalmat égen és földön."

Máté 28:18


És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.

Kivonulás 3:14


Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, ÉN VAGYOK. (Megjegyzés: Az Új Világ fordítás szándékosan múlt időben fordítja ezt)

János 8:58


JHWH az én pásztorom.

Zsoltárok 23:1


Én [Jézus] vagyok a jó pásztor.

János 10:11


JHWH az én világosságom.

Zsoltárok 27:1


Én [Jézus] vagyok a világ világossága.

János 8:12

JHWH az én kősziklám

Zsoltárok 18:2


A szikla Krisztus volt.

1Korinthus 10:4


Így szól JHWH, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.

Ézsaiás 44:6


Én [Jézus] vagyok az első és az utolsó.

Jelenések 1:17


JHWH a mi bíránk

Ézsaiás 33:22


Krisztus Jézusra, aki ítélkezni fog élők és holtak fölött.

2Timótheus 4:1


Én, én vagyok JHWH, és rajtam kivül nincsen szabadító!

Ézsaiás 43:11


Senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, ... amely által megmentést kell nyernünk

Apcsel 4:12


A János 8:16-ban, mint más versekben is, Jézus elmondja nekünk, hogy az Atya benne van ' mert én [Jézus] nem egyedül vagyok, hanem én és az Atya, a ki küldött engem.'


A 2 Korintus 5:19 megerősíti ezt, mondván: ' Isten ugyanis Krisztusban lévén '


Róma 8:9: ' De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé. ' Az Isten Szelleme és a Krisztus Szelleme felcserélhetően van használva, kétség nélkül azért, hogy megmutassa, ők egyek ugyanabban Szentlélekben és befejezi az érvelést, vagyis hogy lélekben kapcsolódnak Istenhez.


A Galata 4:6-ban azt olvassuk: ' Minthogy pedig fiak vagytok, kibocsátotta az Isten az ő Fiának Lelkét a ti szíveitekbe, ki ezt kiáltja: Abba, Atya! ' Látjátok, a Szentlélek tesz minket Isten fiaivá, pontosan azért, mert ő Isten Fiának Szelleme.


Ezért olvasunk ilyen dolgokat a Korinthusi első levél hatodik fejezetében ' Nem tudjátok-é, hogy a ti testeitek a Krisztusnak tagjai? ... Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek ?'


Végül szeretnék idekapcsolni öt különféle cselekvést, melyben felismerjük az Atya, a Fiú és a Szentlélek együttmunkálkodását egy testként, örökkévaló egyenrangú partnerségben:


Először: a teremtésben


Atya "Te vagy, JHWH, az Egyetlen! Te egymagad alkottad az eget... , a földet"

Nehemiás 9:6

Fiú "Minden általa [az Ige által] lett, nélküle semmi sem lett, ami lett."

János 1:3

Szentlélek "Ha kiárasztod lelkedet, új teremtmények keletkeznek"

Zsolt. 104:30, ÚF

Másodszor: a megszentelésben


Atya "Én vagyok JHWH, a ti megszentelőtök."

3Mózes 22:32

Fiú "megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében"

Szentlélek "...és a mi Istenünk Lelke által"

1 Korinthus 6:11

Harmadszor: a tanításban


Atya "Fiaid mindnyájan JHWH tanítványai lesznek."

Ézsaiás 54:13

Fiú "Ti azonban nem ezt tanultátok Krisztustól."

Efézus 4:21

Szentlélek "A Szentlélek, akit majd a nevemben küld az Atya, megtanít benneteket mindenre."

János 14:26

Negyedszer: a feltámadásban


Atya "[Jézus], Kit az Isten feltámasztott"

Apcs 2:24


"Mert a mint az Atya feltámasztja a halottakat és megeleveníti,...

Fiú "...úgy a Fiú is a kiket akar, megelevenít"

János 5:21


"Jézus [...] monda nékik: 'Rontsátok le a templomot, és három nap alatt megépítem azt.' Ő pedig az ő testének templomáról szólt."

János 2:19,21

Szentlélek "annak Lelke, aki feltámasztotta Jézust a halálból"

Róma 8:11

Ötödször: a tudásban


Atya "senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya;..."

Fiú "...az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú"

Máté 11:27

Szentlélek "a Lélek mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is."

1Korinthus 2:10


Nézzük mit ír Zakariás:

Zak. 12,10

A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.


És mit ír János:


Jn 19:37 "Másutt ismét így szól az Írás: Néznek majd arra, akit átszegeztek.



Remélem ennyi érv LEGALÁBB gondolkodóba ejti a kedves Szentháromság tagadókat.

2016. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
100%

"Kereszténység nem nevezhető egyistenhívő vallásnak. Egyértelműen politeista."


Nyugi szerintem jobban tisztában vagyok vele, hogy a saját vallásom miben hisz, mint egy muszlim. Nem vagy egy kicsit elszállva magadtól?!


"A kereszténység (a magyarországi protestáns hívők szóhasználatában gyakran keresztyénség ) [2] egyistenhívő [3] vallás, amelynek középpontjában a názáreti Jézus élete és tanításai állnak, ahogy az az Újszövetségben szerepel, illetve ahogyan azt az egyes felekezetek magyarázzák. [4] Mintegy kétmilliárd követőjével a legelterjedtebb világvallás. A zsidó és iszlám vallással együtt a bibliai Ábrahámhoz visszavezethető egyistenhívő vallásokhoz tartozik." Forr.: [link]


A többi hülyeségedre is reagálok majd, ha lesz időm.

2016. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!