Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a kreacionizmusr...

Mit gondoltok a kreacionizmusról, áldás vagy átok a kereszténységre nézve?

Figyelt kérdés

Személyesen nem nagyon ismerek kreacionistákat, az eddigi gyülekezetekben ahol megfordultam, nem is volt kérdés hogy a Föld tényleg 4,6 milliárd éves, hogy az evolúció létező dolog, stb.

Itt képedtem el, amikor azt láttam hogy tényleg vannak emberek akik azt hiszik hogy csak néhány ezer éves a Föld, és nem szeretnék ugyan neveket mondani, de egyesek teszik mindezt olyan minősíthetetlen stílusban...


Én elgondolkoztam, nem-e pont hogy ártanak ezzel a kereszténységnek? Hiszen ránéz egy átlagember az írásaikra, meglátja hogy "Mi? 6000 éves Föld? Ezek hülyék!", és ha meg is lett volna az esélye hogy érdeklődjön Isten igéje iránt, a kreacionista elképzeléseket látván inkább elfordult a vallástól.

Isten szándéka minél több embert megmenteni, de én úgy látom hogy a kreacionisták pont ellene dolgoznak ennek, amikor minél több embert győznek meg róla hogy milyen butaságokban képesek hinni a keresztények.


Ti hogy látjátok?


2017. júl. 17. 09:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
Tömören,amit mondani akartam: ha valaki nem tér meg,akkor nem tér meg,az ő dolga. De ne akarja már senki rámfogni,hogy ez azért van,mert én kreacionista vagyok és le mertem valahova írni,hogy a 6000 éves Földben hiszek. Kérdés,hogy kit akar erről meggyőzni az illető,hogy ez nem a saját hibája? Saját magát,vagy másokat?
2017. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 A kérdező kommentje:

Kedves Merete és Balinhun!

Ne értsetek félre, nem gondolnám hogy üdvösségi kérdés lenne a dolog. Ahogy te is mondod Balinhun, ez csak sallang, nem ezen múlik hogy valaki mennyire keresztény.

Ami nekem fáj amit a kérdésben is írtam, amikor valaki szándékosan mindenféle butasággal próbál cáfolgatni. Az emberek meg hajlamosak megjegyezni az ilyesmit, hogy mekkora ökörséget mondott az egyik keresztény, és ezáltal általánosítani.

Az pedig a másik hogy mindezt milyen stílusban adja elő az ember.


Én úgy gondolnám egy keresztény a példamutató életvitelével és viselkedésével segítheti leginkább Isten munkáját, mert ez keltheti fel az emberek érdeklődését is a hit iránt. Nem a bigottság, a szenteskedés, a vak ragaszkodás idejétmúlt elképzelésekhez, hanem amikor azt látják hogy egy keresztény nem csak ígérgeti hogy milyen jó ember lehet valaki Krisztus útmutatásával, hanem valóban ez látszik rajta mondás nélkül is.

Persze nekem is van még mit tanulnom ez ügyben, de amit ez a 44%-os levágott...

2017. júl. 17. 15:08
 33/82 anonim ***** válasza:
Mindezt megértem kedves Kérdező, és tényleg, mint írtam, nem ez a lényeg. De mint látod, sok Ateista vagy akár evolúcióban hívő ember szívéhez a legközelebb álló dolog, az ennek a kivesézése. Sok Ateistával rengeteg olyan álkereszeténnyel és igaz kereszténnyel beszélgettem már, akik váltig állítják az evolúció valóját. Nos, ez számomra érthetetlen, és kérlek most se vedd személyeskedőnek, vagy félre érthető pontnak, csupán elmondom a véleményemet erről. Szóval érthetetlen ez számomra, mivel a Biblia teljes ellenkezőjét láttatja az emberekkel, példát mond oda pár ember ahol nincs is példa, képi hasonlatokat fűznek oda a Bibliában ahol nincs is. Egyszóval megtévesztőek! Krisztus, mint írtam, NEM köntörfalaz, aki nem tetszik Istennek annak is megmondja az úgymond "tutit", mért ne mondaná meg az EGÉSZ bibliában a tutit nekem, átlag embernek? :) Érted remélem, hogy mire szeretnék kilyukadni. Az evolúció csupán mese habbal, mint a béka királyfi és hercegnő: "A hercegnő megcsókolja a békát és királyfi lesz belőle" nos esetünkben a mesébe még befűzünk 100 millió évet és tudomány lett a meséből. A Biblia azt is írja, hogy: Istennek MINDEN lehetséges (Máté evangéliuma 19:26), akkor ha megüresítette magát, és emberré lett, akkor ennél (a legnagyobb csudánál) kisebbet nem tehet meg? Dehogynem! :) a Biblia azt írja, hogy akik atyuknak hívják a fát és a kőnek azt mondják te szűltél engem, azok elfordúltak Istentől, és a hátukat mutatják neki (Jeremiás 2:27). Tehát, nem hiszem, hogy Isten szeméből ez nem hozna ki könnyeket, ha egy gyermeke (szentje) ezt mondja neki vagy csinálja vele. Én úgy vélem a Biblia MINDEN szava igaz és tévedhetetlen. Isten ihlette, tehát nem lehet benne még hiba sem! :) Az emberek tehetnek hozzá és vehetnek el belőle, de mind ez meglátszik, és elveszik jutalmukat érte. :) Nekünk Keresztényeknek Krisztus dicsőségét kell hírdetni, és nem azt, hogy mekkora ellentét van Keresztény és Keresztény közt. :) Nekem ez a véleményem. Békesség neked! :)
2017. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
68%

"De ne akarja már senki rámfogni,hogy ez azért van,mert én kreacionista vagyok és le mertem valahova írni,hogy a 6000 éves Földben hiszek."


Ezzel valóban nincs is gond! De nézd meg a te hozzászólásodat, majd hasonlítsd össze néhány más hozzászóló irományával (most példákat nem mondok, szerintem úgy is egyértelmű), akik álkeresztényeznek emiatt, engem egy másik kérdésnél ateistának titulált, mert nem fogadom el a szó szerint vett értelmezést és még sorolhatnánk.

Mint írtam, úgy vélem nem a kreacionizmus rémisztő, hanem sok kreós hangneme, tisztelet a kivételnek, ez esetben neked.

2017. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:

"példát mond oda pár ember ahol nincs is példa"


Újra ezt hozom fel, de én is így látom, csak máshol. Például Jézus tanítása az Ő szent Testéről és Véréről. Sokan belerőszakolják, hogy az csak példabeszéd, holott semmi sem utal rá. Ha megnézzük Jézus példabeszédeit, mindenhol teljesen egyértelmű, hogy csak egy példázat, hasonlat volt, amit gyakran utólag magyaráz. Itt magyarázat helyett pedig újra megerősíti, hogy nem példázat és szó szerint érti, amit mond, a farizeusok megrökönyodésére.


Szóval érdekes ez, hogy ki mit ért szó szerint és mibe magyarázza, hogy példázat.

2017. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
Kérdező,ahogy ti is azt mondjátok,hogy ha elfogadja valaki az evolúciót,attól még lehet keresztény,ugyanígy mérlegelhet egy éppen megtérni készülő ateista is az azonnali általánosítás helyett. Tehát visszafordítva,ő is elfogadja ugyanúgy keresztény testvéreinek azokat,akik mondjuk kreósok és a saját hitét nem más emberektől teszi függővé,mert az akkor elég instabil lesz. Nekem is nagyon sokáig nehéz volt elfogadni,hogy Jézus az etalon,nem a 6000 éves Föld,vagy az evolúció,nem ezek tesznek valakit kereszténnyé és én egy -a kreacionizmus miatt- a kereszténységtől elrettenő ateistának is ezt mondanám. Ha ő megtért és mást gondol dolgokról,ami nem üdvösségkérdés,akkor nem fogok nekiállni köpködni és ez legyen így fordítva is. Ha egy kreacionista miatt általánosít egy ateista az pont ugyanaz,mint ami titeket is zavar bennünk,nevezetesen,hogy nem vagyunk eléggé elfogadóak.
2017. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
Kedves 64%-os, az igazat a Bibliából tudhatjuk meg, ahogy írtad is, a Biblia megemlíti azt, amikor van példázat és azt is amikor NINCS. Ez így a helyes, olvasd sokat a Bibliát és élj Krisztussal. :)
2017. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
94%
Kedves 44%-os nyugodj meg, Krisztus a lényeg neked is mondom, nem az, hogy kinek mi tetszene a teremtés történetében. Szerény személyem és a feleségem nevében beszélek, hogy ÉN IS Kreácionista vagyok és a feleségem IS az. :) Én is ilyen voltam, hogy haraptam azért, ha egy keresztény vagy egy ateista jött azzal, hogy mekkora baromság az, hogy 6000 éves a föld. Te tudod és én is tudom és valószínüleg az evolúciót elfogadó keresztények is tudják, hogy Istennek MINDEN lehetséges. De nem szabad egymást harapdálni mint a kutyáknak, keresztények vagyunk, nem azt kell láttatni, hogy ugyan olyanok vagyunk mint a hitetlenek, hanem ahogyan krisztus példát mutatott nekünk, nekünk is példát kell mutatnunk, hogy szeretjük felebarátainkat, ami nagyon nehéz, de ezért kell nekünk Isten, hogy tanítson. :) Békesség neked!
2017. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:

Tudod, Merete, a keresztények között elég sok a normális.

Ha valaki egy istenben hisz, ez önmagában még nem okoz bajt.

De egy kreacionista az más kérdés. Mivel már TUDJUK, hogy a Föld is idős, az emberiség is idős, az állatvilág is, és az élővilág egymásból alakult ki, evolúcióval - ezért aki ennek az ellenkezőjét hirdeti, azzal biztos, hogy valamilyen komoly probléma van. Ez pedig a legtöbb embernél súlyos jellemproblémákat is jelent.

Van persze olyan kreacionista is, aki nem erőszakoskodik, de ez a ritkább.

2017. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
Kedves 64%-os,nem is kellene rá példa,sajnos én is észrevettem,erre írtam,hogy keskeny a határ az egészséges szarkazmus meg a gúny között. Nem vagyok különb,én is csak most "tanulok ember módjára viselkedni" mert nekem is van egyfajta stílusom,de rájöttem,hogy nem az a lényeg,hogy mellékesebb dolgokban ki mit hisz,hanem ha már keresztények vagyunk,akkor mások ne 2 vitatkozó politikai pártot lássanak,hanem keresztény testvéreket. Különbségeket nagyon könnyű keresni közöttünk,mert abból rengeteg van,közös pontot nehezebb,mert abból csak egy és az Jézus,de inkább ennek a közös pontnak örüljünk,minthogy a különbségeken bosszankodnánk.
2017. júl. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!