Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a kreacionizmusr...

Mit gondoltok a kreacionizmusról, áldás vagy átok a kereszténységre nézve?

Figyelt kérdés

Személyesen nem nagyon ismerek kreacionistákat, az eddigi gyülekezetekben ahol megfordultam, nem is volt kérdés hogy a Föld tényleg 4,6 milliárd éves, hogy az evolúció létező dolog, stb.

Itt képedtem el, amikor azt láttam hogy tényleg vannak emberek akik azt hiszik hogy csak néhány ezer éves a Föld, és nem szeretnék ugyan neveket mondani, de egyesek teszik mindezt olyan minősíthetetlen stílusban...


Én elgondolkoztam, nem-e pont hogy ártanak ezzel a kereszténységnek? Hiszen ránéz egy átlagember az írásaikra, meglátja hogy "Mi? 6000 éves Föld? Ezek hülyék!", és ha meg is lett volna az esélye hogy érdeklődjön Isten igéje iránt, a kreacionista elképzeléseket látván inkább elfordult a vallástól.

Isten szándéka minél több embert megmenteni, de én úgy látom hogy a kreacionisták pont ellene dolgoznak ennek, amikor minél több embert győznek meg róla hogy milyen butaságokban képesek hinni a keresztények.


Ti hogy látjátok?


2017. júl. 17. 09:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
Krisztus, kedves 73%-os mindenkinek válaszol, Isten mindenkihez szól személyesen. Akár a Biblián keresztűl akár egy emberen keresztül, de minden alkalommal szól hozzánk, ha akarjuk meghallhagtjuk, ha pedig nem, akkor is szól, csak nem foglalkozol vele. Ezért kell a Szent Szellem, Ő az, aki ezt icike-picike kis hangot felhangosítja neked. A Biblián keresztűl szólhat igékkel vagy bármivel. :)
2017. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:

"akkor is szól, csak nem foglalkozol vele"

Ez nem igaz. Én kérdeztem őt - ő pedig NEM válaszolt olyan formában, amit én megértek. Ez már sok éve volt.

Nem hiszem, hogy ha akarna, ne tudna válaszolni. Egyértelmű, hogy VAGY nem akar - VAGY nem létezik.

Igazából nekem mindegy, mert az az isten, amelyik nem hajlandó világosan válaszolni a kérdésemre, az nem az én istenem. Az biztos, hogy nem egy végtelenül jó isten. Ennyit még egy embertől is elvárhatok, nemhogy egy végtelenül szerető istentől!

De a valószínűbb inkább az, hogy nem létezik.

2017. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
Kedves 73%-os, hogy nem tetszik nekünk az, hogy hogyan szól hozzánk nem azt jelenti, hogy nem is szól. Szól Ő, én is hallom, pedig nem vagyok rá méltó hogy halljam, de Ő azt mondja, aki alázatos és aki kéri hall engem, aki szívét megnyitja felé, az hallja az Istent. :)Mózes idejében a Zsidók kérték, hogy szóljon hozzájuk is az Isten úgy, ahogyan Mózeshez is. Mikor szólt hozzájuk, nem bírták és arra kérték Mózest, hogy elég ha ő vele beszél egyedül, mert ők nem akarják hallani. :) Nekünk embereknek, nem jó az, ami JÓ, nekünk a rossz kell, silány, de Isten akar minket, MINDENKIT ezen a világon szeret és akar. :)
2017. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
91%

"hogy nem tetszik nekünk az, hogy hogyan szól hozzánk nem azt jelenti, hogy nem is szól"

Látod, így tekergődzöl te. Szó nincs arról, hogy mi tetszik nekem, vagy mi nem.

NEM HALLOM!

Szerinted akkor szórakozik velem, hogy szándékosan úgy szól, hogy ne halljam meg?


"Szól Ő, én is hallom"

Érdekes, hogy csak az hallja, aki már eleve hisz benne. Tudod, Ádáméknak még nem kellett hinni, ők személyesen találkoztak. Ezen kívül a sok millió angyal, ördög, démon, stb. közül egyiknek sem kell hinni, mert TUDJA mind.

Nekünk akkor miért is kell vakon hinni? Amikor még nem is szólt hozzánk?


Tudod, van egy érdekes dolog. Egy fuldokló, ha odaúszik hozzá egy vízimentő, akkor lenyomja a víz alá. A mentőket külön tanítani kell, hogy figyeljenek erre, és hátulról közelítsék meg a fuldoklót.

TEHÁT akkor a mentő nem fog odaúszni, mert a fuldokló hozzáállása nem megfelelő?

És szerinted az isten mennyivel bánik velünk kegyetlenebbül, mint egy vízimentő a fuldoklóval?

2017. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
Kedves 73%-os, nem kitérő válasz ez, próbálj olvasni a sorok között, Isten velünk van, mindenkivel ott van, nem csupán hiszem hogy van Isten, hinni mindenki hisz benne van aki így van aki úgy. :) Az, hogy én éppen nem hiszek benne, az még nem azt jelenti, hogy nincs. :) Csak, velem azért nehéz erről vitázni, illetve meggyőzni ennek ellenéről, mert nekem voltak bizonyságaim, a feleségem eléggé beteg volt, izületi problémákkal küzdött, a mai napig is, de koránt sem annyira, mint akkoriban, mikor meg ismertem őt. Egyszer mondta, hogy nem szereti szedni, a gyógyszereket, amit akkor még szedett, mondtam neki, hogy én imádkozni fogok, hogy eltudja hagyni ezt. Másnap beszéltünk (vagy két napra rá teljesen pontosan már nem emlékszem, hogy mikor) és elmondta, hogy elhagyta a gyógyszereket és sokkal jobban van, mint ez előtt volt. látszódott rajta is, és az orvosok is mondták, hogy nincs komplikáció és nincs aktív gyulladás. :) Sokáig orvoskhoz járt, járni nem bírt ma itt van mellettem, és ugyan úgy jár-kel él és mozog mint ha soha SEMMI baja nem lenne. :) Ma már orvosokhoz sem kell járni, mivel nincs szükség rá. :) Nekem, illetve nekünk a feleségemmel, van bizonyságunk, ő egyébként annak idején nagyon ragaszkodott az Ateizmushoz, nem hitt Istenben, és vonakodott is tőlem, de ez megváltoztatta. Krisztus azt mondta, hogy az Imának hatalma van, és Isten él mint én vagy bárki. Nekem ez a bizonyítékom, hogy Isten létezik. Én ezzel kívánnék Jóéjszakát és kérlek, holnap ne úgy kelj fel az ágyból, hogy ezt megnézd és elolvasd, azzal kelj, hogy átgondolod és gondolkozol, mert él Ő van volt és lesz. Békesség neked. :)
2017. júl. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:

"hinni mindenki hisz benne van aki így van aki úgy"

Nem.

Képzeld: van, aki jelenleg sehogy sem hisz benne. Őt hívják ateistának. Persze egy normális ateista meggyőzhető - de CSAK bizonyítékokkal.


"Csak, velem azért nehéz erről vitázni, illetve meggyőzni ennek ellenéről, mert nekem voltak bizonyságaim"

Amit írtál, az nem bizonyosság. Ezzel együtt te hihetsz benne, de MÁSNAK nem fogod ezzel bizonyítani.


De én nem is erre kérlek, hanem arra, hogy nézd meg azt, ami viszont TÉNYLEG bizonyosság: azt a kísérletet, ami bebizonyítja az evolúciót.

Beszélni lehet mindenről, de amikor tényleg szembekerülsz a bizonyítékkal, akkor derül ki az lényeg: az, hogy hajlandó vagy elfogadni, vagy pedig nem érdekel az igazság.


Addig pedig nem igazán érdemes másról beszélnünk.

2017. júl. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 changename ***** válasza:
8%
2017. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:

@73%-os

Bár offtopik, talán nem baj, ha leírom gondolataimat felvetésed láttán. Mármint, hogy ad-e Isten jelet, ha kérjük. Vannak akik azt mondják, hogy igen, csak te nem hallod meg, mert nem akarod vagy más okból. Én azt mondom, hogy lehet nem ad. Az biztos, hogy voltak a történelem folyamán olyan nagy szentek vagy szent életű emberek, akik egy csapásra, mint kiket villám súlyt, hirtelen hinni kezdtek, pedig előtte vagy nem hittek, vagy erősen kételkedők voltak. Lényegében az ő hitük már inkább volt egyfajta megtapasztalás, tudás, mint sem hit. De úgy látom, hogy ez elég ritka.


Sajnos ilyen istenélmény a többségnek talán nem adatik meg. Ezért jó példa korunk egyik legnagyobb szentje, Kalkuttai Szent Teréz (másokat is tudnék hozni példának, de őt biztos ismered, ezért választottam). Lehet már olvastál róla, hogy átélte a hit mélységeit, volt időszak, hogy kételkedett Isten létében is. Viszont ez valamennyire hozzátartozik a hithez. Ha olvastad a Szentírást, az apostolokat is gyötörték a kételyek (különösen Jézus halálakor), pedig személyesen ismerték Krisztust. Mondta is nekik, hogy ha igazi hitük lenne, milyen csodákra lennének képesek. Talán ez különbözteti meg a tiszta hitet a fanatizmustól. Idézek is egy szép gondolatot arról, hogy mi a hit

"a hit nem egy örökké áradó fénysugár, hanem egy olyan utazás, mely során a lélek egyaránt megtapasztalja a mélységeket és a magasságokat"


Szerintem ez áll legközelebb a valósághoz.


Azért hoztam fel példának Teréz anyát, mert bár kételkedő volt sokáig, még is biztosn mondhatom, hogy itt bármelyik keresztény hosszászólótól (beleértve magamat is) sokkal krisztusibb keresztény volt. Mi csak beszélünk többnyire a kereszténységről, néha teszünk is valamit, velünk ellentétben ő átadta teljes életet Krisztusnak, hozzá hasonlóan a legelesettebb és legszegényebb emberek közé ment és valódi lelki vígaszt, fizikai segítséget nyújtott nekik.

2017. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:

Nem.

Képzeld: van, aki jelenleg sehogy sem hisz benne. Őt hívják ateistának. Persze egy normális ateista meggyőzhető - de CSAK bizonyítékokkal.


A Biblia azt írja kedves 73%-os, hogy aki keres az talál, te kerested az Urat saját bevallásod szerint. Ha a Biblia minden szava igaz (és úgy látom, úgy tapasztaltam, hogy igen), akkor te megtaláltad, viszont nem figyeltél. A biblia írja, hogy Isten mindenkihez szól például: Róma 2:11-ben ahol a biblia azt írja, hogy Isten nem személy válogató, ha az lenne valóban nem szólna olyanhoz aki még keresi is. Isten jó és nem gonosz, aki kér, az mind kap is belőle. :)


"Csak, velem azért nehéz erről vitázni, illetve meggyőzni ennek ellenéről, mert nekem voltak bizonyságaim"

Amit írtál, az nem bizonyosság. Ezzel együtt te hihetsz benne, de MÁSNAK nem fogod ezzel bizonyítani.


Nem is kell, főleg a feleségemnek, hogy van Isten, mert ő vele történt. Nem bizonyítani akarok ezzel értsd meg, hanem elmondtam, hogy nem fogok ettől eltántorodni, hiszen itt a bizonyíték nekem, hogy igenis ott van. De nem neked bizonyíték, ha nem hiszed, hogy ott van. Csak hogy újabb félreértések ne szülessenek: Minden ember HALLOTT már Istenről (tegnap rosszúl fogalmaztam, ezért elnézést), van aki hisz benne és van aki nem, de az nem minden, ha csak hiszel. És ott legyen félreértés, hogy Isten szól az emberhez, nem úgy mint ember az embernek, hanem halkan mint ha magad gondolnád, ezt igazán a Szellem által teszi, amit más nem hall, csak az adott ember, mert minden embernek akiben ott a Szent Szellem megadatik, hogy Istent tanúlhassa és tanúlmányozhassa. (csupán tisztázni akartam ezeket) :)


"De én nem is erre kérlek, hanem arra, hogy nézd meg azt, ami viszont TÉNYLEG bizonyosság: azt a kísérletet, ami bebizonyítja az evolúciót.

Beszélni lehet mindenről, de amikor tényleg szembekerülsz a bizonyítékkal, akkor derül ki az lényeg: az, hogy hajlandó vagy elfogadni, vagy pedig nem érdekel az igazság."


Látom nem tudsz emellett elmenni. :) Ez nem is baj, hiszen nem kell ha nem akarsz, de mint válaszoltam is már erre neked, nincs bizonyítékom arra, hogy létezik az evolúció, mert kerestem kutattam, sokakkal beszélgettem akik ateisták, sőt ateista professzorokkal beszélgettem, akik nem tudtak válaszolni nekem olyan egyszerű kérdésre, mint hogy tesztelték már az evolúciót? Mert ha adott egy pinty, ami átköltözik sokkal párásabb környezetbe abból nem lesz emlős, pinty marad, csupán alkalmazkodik és hosszabb lesz a csőre például. Faj átalakulásról nem hallottam még, Fajta átalakulás az lehetséges valóban. :) De erről ennyit is, mert nem kívánok örökké való vitákba bonyolódni. :) Krisztus szeret mindenkit, Isten mindenkit szeret, azokat is akik ellene vannak, ezt nekünk nagyon nehéz elhinni, de tudom, mert látom, hogy így van. :)


"Addig pedig nem igazán érdemes másról beszélnünk."


Nem is akarok másról beszélni, csak arról, hogy Isten él és szeret mindenkit, főleg vitázni nem óhajtok! Mint írtam, nem azért jöttem ide, hogy vitátszítsak, hanem azért, hogy aki van az hallja meg Krisztus kérdését. Dicsőíteni jöttem a nevét nem bárkit is rágalmazni! Remélem megérted. :)

2017. júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:

Itt tévesztettem: "...És ott legyen félreértés..."

Helyesbítem: "És ott SE legyen félreértés..."

2017. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!