Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a kreacionizmusr...

Mit gondoltok a kreacionizmusról, áldás vagy átok a kereszténységre nézve?

Figyelt kérdés

Személyesen nem nagyon ismerek kreacionistákat, az eddigi gyülekezetekben ahol megfordultam, nem is volt kérdés hogy a Föld tényleg 4,6 milliárd éves, hogy az evolúció létező dolog, stb.

Itt képedtem el, amikor azt láttam hogy tényleg vannak emberek akik azt hiszik hogy csak néhány ezer éves a Föld, és nem szeretnék ugyan neveket mondani, de egyesek teszik mindezt olyan minősíthetetlen stílusban...


Én elgondolkoztam, nem-e pont hogy ártanak ezzel a kereszténységnek? Hiszen ránéz egy átlagember az írásaikra, meglátja hogy "Mi? 6000 éves Föld? Ezek hülyék!", és ha meg is lett volna az esélye hogy érdeklődjön Isten igéje iránt, a kreacionista elképzeléseket látván inkább elfordult a vallástól.

Isten szándéka minél több embert megmenteni, de én úgy látom hogy a kreacionisták pont ellene dolgoznak ennek, amikor minél több embert győznek meg róla hogy milyen butaságokban képesek hinni a keresztények.


Ti hogy látjátok?


2017. júl. 17. 09:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
Egyébként, nem ezt írtam neked, ez már egy olyan jel, hogy vitát akarsz szítani. Mással lehet sikerrel jársz, de velem biztosan nem. :)
2017. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
a párhuzamot értettem nem kell megijedned. :)
2017. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarok feltétlenül vitázni, mert miért kellene pont nekem hinned?

Én azt szeretném, ha megnéznéd ezt a kísérletet, amiről már többször is beszéltünk itt, és amiben 1 hónap alatt kiderült, hogy létezik az evolúció. Tuti, 100%

Persze másból is kiderült, van pl. fél éves, meg van másfél éves, 10 éves kísérlet is. Csak gondolom, az időd véges.


Persze, hogy te nem távcsőről és holdról írtál, de PONT ÚGY írtál, mint Galilei kortársai, ezért idéztem ezt.


Mondom: előtted a távcső. Belenézel?

2017. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
51%
Sokak kínálták már, volt hogy belenéztem és azóta vagyok úgy hogy nincs értelme. :) Láttam, hogy mennyi tévedés van és mennyi megnem válaszolt kérdés, amit a Biblia megmagyarázott. :) Értelmetlen dolgokat láttam a távcsőben. Viszont, ott volt Krisztus, aki meg azt mondta, hogy nem kell távcső ahhoz hogy meglássam az igazságot, elég ha rá tekintek és Ő az igazság. :)
2017. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:

"Láttam, hogy mennyi tévedés van"

Ez mellébeszélés.

EZT a kísérletet megnézted? Galilei kortársainak is a távcsőbe kellett (volna) belenézni: hiába néztek régi regékbe meg holdnaptárba, vagy akár horoszkópba - azok nem beszéltek a Jupiter holdjairól.

De még a Biblia sem említette ezeket, pedig lehet, hogy valamelyiken még élet is van.

Mondom: távcső. Belenézel?

Még idáig nem néztél bele.


"és mennyi megnem válaszolt kérdés"

Az van bőven... és akkor mi van? Ez nem vallás, ez tudomány. Itt nincs se mindentudás, se tévedhetetlenség. Érdekes módon mégis a 150 éves tudomány vitt ki minket az űrbe, a sok 1000 éves vallás pedig nem.

2017. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
Válaszoltam kedves 73%-os. Vagy elfogadod azt vagy nem. Ha nem fogadod el, akkor úgy is jó. :) Krisztus az Út, az Élet és az Igazság, sajnálom, nem tudsz meggyőzni. Láttam, amit te és a többi Ateista, én is az voltam, már nem, mert láttam igazabbat mint amit az emberi elme szűlt. De hadd tegyek fel én is egy kérdést, ránéznél Krisztusra? Akarsz járni az Ő dicsőségében és királyságában? :)
2017. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:

Jó, tehát akkor NEM vagy hajlandó belenézni a távcsőbe, vagyis nem nézed meg azt a kísérletet, ami bebizonyítja az evolúció működését.


Kérdező, látod: itt van egy olyan kreacionista, aki normális hangon képes írni és nem átkozódik, nem szidja a másikat. Ő a jobbak közül való.


Sajnos ő is olyan, hogy esze ágában nincs - nemhogy elfogadni, de még megvizsgálni sem - az igazságot, és úgy tekergődzik a hazugságok és a féligazságok között, mint annak idején a kígyó az édenben.

Másfajta kreacionista pedig nem létezik.

Ha valamelyik TÉNYLEG elkezdené kutatni az igazságot, elég hamar eljutna az evolúcióig, és ott vége is lenne a kreacionizmusának.


Nem véletlen, hogy nem léteznek kreacionista tudományos kutatások.

Ennél még a keresztények is jobbak, mert ők legalább néhány tudományos kutatást támogatnak. A kreacionisták egyet SEM.

2017. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:

"ott volt Krisztus, aki meg azt mondta, hogy nem kell távcső ahhoz hogy meglássam az igazságot"

Na, ezt még én is meghallgatnám, mikor mondja! Tudnál igehelyet idézni?

2017. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:

"De hadd tegyek fel én is egy kérdést, ránéznél Krisztusra?"

Hogyne!

Igen érdekes egyéniség volt, feltétlenül érdemes lenne beszélgetni vele.


"Akarsz járni az Ő dicsőségében és királyságában? :)"

Elsőnek inkább megkérdezném pár dologról.

De sajnos nekem nem válaszolt... ez van. Tudod, én igazi választ kértem, amit nem lehet félreérteni. Ez meg valahogy nem megy neki, vagy én nem vagyok méltó rá.

2017. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
Pedig Ezt is leírtam neked kedves 73%-os, Ő az Út az Igazság és az Élet, senki nem léphet az Igazsághoz vagy az Igazhoz csakis Ő általa. (János evangéliuma 14:6) :)
2017. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!