Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a kreacionizmusr...

Mit gondoltok a kreacionizmusról, áldás vagy átok a kereszténységre nézve?

Figyelt kérdés

Személyesen nem nagyon ismerek kreacionistákat, az eddigi gyülekezetekben ahol megfordultam, nem is volt kérdés hogy a Föld tényleg 4,6 milliárd éves, hogy az evolúció létező dolog, stb.

Itt képedtem el, amikor azt láttam hogy tényleg vannak emberek akik azt hiszik hogy csak néhány ezer éves a Föld, és nem szeretnék ugyan neveket mondani, de egyesek teszik mindezt olyan minősíthetetlen stílusban...


Én elgondolkoztam, nem-e pont hogy ártanak ezzel a kereszténységnek? Hiszen ránéz egy átlagember az írásaikra, meglátja hogy "Mi? 6000 éves Föld? Ezek hülyék!", és ha meg is lett volna az esélye hogy érdeklődjön Isten igéje iránt, a kreacionista elképzeléseket látván inkább elfordult a vallástól.

Isten szándéka minél több embert megmenteni, de én úgy látom hogy a kreacionisták pont ellene dolgoznak ennek, amikor minél több embert győznek meg róla hogy milyen butaságokban képesek hinni a keresztények.


Ti hogy látjátok?


2017. júl. 17. 09:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:

"Ha a Biblia minden szava igaz (és úgy látom, úgy tapasztaltam, hogy igen), akkor te megtaláltad, viszont nem figyeltél."

Akkor nem találtam meg.

Ezt nyilván látta az isten is, és nem hiszem, hogy ő olyan lenne, hogy szándékosan kétségek között hagy. Te mondjuk, ha tanítod a gyereked, és látod, hogy ő most éppen nem figyelt, és kihagyott valamit a tanításodból - akkor ezt már soha nem tanítod meg neki? Nem ismétled meg, nem próbálod máshogy tanítani, hogy ezt is felfogja?

Ugye nem gondolod, hogy az isten ennél rosszabbul tanít?


"hogy nem fogok ettől eltántorodni"

Nem is akarlak eltántorítani... egyértelmű, hogy te a utad a hit, olyan a jellemed. De attól még lehetsz értelmes, igaz ember. Most sajnos nem vagy az.


"Látom nem tudsz emellett elmenni. :)"

Én nem szoktam a bizonyíték mellett csak úgy elmenni! Te igen?

Az elég baj!

Én, ha egy isten személyesen szólna hozzám, akkor nem elszaladnék (mint te az evolúció bizonyítékai elől), hanem kérdezném őt!


"nincs bizonyítékom arra, hogy létezik az evolúció"

Akkor miért nem nézed meg? EZ A BIZONYÍTÉK!


"nem tudtak válaszolni nekem olyan egyszerű kérdésre, mint hogy tesztelték már az evolúciót?"

Képzeld: IGEN - és ott a leírás abban a kísérletben, amiről beszéltem.


"Mert ha adott egy pinty, ami átköltözik sokkal párásabb környezetbe abból nem lesz emlős, pinty marad"

Ja, és egy elefántból se lesz soha féreg, vagy hal. Az evolúció nem így működik.


"csupán alkalmazkodik és hosszabb lesz a csőre például"

Igen. És vajon MI állítaná meg az alkalmazkodását, amikor - hosszú idő múlva - egy másik faj lesz belőle? Erre nem tudsz válaszolni.


"Faj átalakulásról nem hallottam még"

Akkor nézz körül pl. a gyűrűsfajoknál. Ez faji átalakulás, dokumentált, ma is megnézheted, 10 perc kell csak hozzá.

Tehát?

2017. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
40%
Kedves 73%-os akkor mért próbálod bizonygatni az igazad? Isten él, ezt vagy elhiszed vagy nem, engem nem zavar, a te döntésed ez is. Én döntöttem úgy, hogy Kérek Istenből és vele akarok járni, és te döntöttél úgy, hogy nem kérsz Istenből. :) Ha ezt így akarod, ahogyan ezt írod is, mért próbálsz meggyőzni engem ennek ellenkezőjéről, a további kommentjeidben? :)
2017. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:

"te döntöttél úgy, hogy nem kérsz Istenből. :)"

Ez nem igaz.

És, mivel már elég sokszor elmagyaráztam, úgy látom, hogy szándékosan nem mondasz igazat.


"Ha ezt így akarod, ahogyan ezt írod is, mért próbálsz meggyőzni engem ennek ellenkezőjéről"

Ja, hogy benned ez összekapcsolódik?

Úgy gondolod, hogy ha elfogadod az evolúciót, automatikusan ateista is leszel?

Hát ez bizony elég nagy butaság!


KÉRDEZŐ!

Láthatod: EZT teszi a kreacionizmus az emberek egy részével.

PUSZTÍTÓ hatása van!

2017. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
8%
Azt mondtad kedves 73%-os, hogy te kerested Istent, de nem szólt hozzád, én elmondtam, hogy ha kerested akkor megis találtad és szólt is hozzád, csak nem figyeltél, mert Isten nem személyválogató. :) Ha nem mondom, azt ami neked tetszik, akkor már nem mondok igazat szándékosan? :) Írtam, hogy te döntesz/döntöttél úgy, hogy nem akarsz Istenből. Tegnap írtad, hogy Nem szól Isten hozzád, de mért szólna, ha nem kívánsz vele lenni? Mért könyörögne neked, ha te csak nemet mondasz és magad kövesíted meg a szívedet? :) Értsd meg, nem fogok két úrnak szolgálni, vagy Istené vagyok, vagy az Evolúcióé, nem fogok eltávolodni Istentől még annyira sem, hogy elfogadjam azt, amit nem ír a Biblia. :) Nincs pusztító hatása rám nézve és rád nézve sem! Elmondtam, neked amit én tudok, te pedig győzködsz, hogy a Bizonyíték ott van a szemem előtt, mivel nem akarom elfogadni, traktálsz azzal, hogy fogadjam el, azt amit nem akarok elfogadni. Megérted azt, amit mondok neked? :)
2017. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
63%

"vagy Istené vagyok, vagy az Evolúcióé,"

???

Ezt azért gondold át újra, kedves Balinhun, mielőtt magadat égeted vele.

Ennyi erővel én szerinted kismillósokszázezer úrnak szolgálok, mert elfogadom az evolúciót, a gravitációt, a fénytörést, a kontinensvándorlást, a szögfüggvényeket, stb?

Már te is kezdesz elmenni abba az irányba hogy inkább direkt hülyének tetteted magad, mert tudod hogy ott a bizonyíték előtted hogy az evolúció épp olyan valóság minthogy a fű zöld. És ezt csak úgy tagadhatod meg ha inkább félrenézel...

2017. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
47%
Látom nem értesz meg, ezért megpróbálom picit leegyszerűsíteni. Az, hogy van gravitáció vagy van geometria vagy bármi látható megfigyelhető és megcáfolhatatlan dolog, maga a fizika, az még nem azt jelenti, hogy több istennek szolgálsz, én nem hallottam még olyat, hogy az evolúció alkotta volna a fizika törvényeit, lehetséges, hogy ezt mondják ÉN nem hallottam még. :) A fizika törvényeit elfogadom, de nem imádom nem bizonygatom az igazát mert tudjuk, hogy létező dolog, de nem tudom azt mondani ilyen szemszögből SEM, hogy az evolúció létező dolog, mert nem figyeltem meg, nem láttam még rá utaló nyomot. Mondják igen, hogy a gyűrűsférgek faj átalakulást végeznek el, de én nem figyeltem meg nem láttam ezt. Azt tudom, hogy az evolúciót vagy azt amiben az ateisták hisznek, és bizonygatják az igazát, arra utal, hogy van egy dolog, amit imádnak. Imádják, mert ha ellentetjét mondják az evolúciónistáknak, akkor védik és arról beszélnek az mennyire igaz és cáfolhatatlan. Én sem tudlak annak ellentétéről meggyőzni és te sem tudsz engem meggyőzni, hogy létező dolog az evolúció és Isten nem létezik. Szerintem, Isten tartja egyben az atomokat, az Ő szava az ami, teremt és ítél, te azt mondod, nincs Isten és az evolúció véletlenek folyamán minden embernek 2 kezet 2 lábat és 1 fejet adott, szerintem nem, szerintem mérnöki pontossággal minden illeszkedik mindenhez, mindennek meg van szerepe és ott van ahol annak kell lennie. :) Véletlen lehet az, hogy véletlenűl az embernek 3 keze lesz valami betegség folytán vagy 4 szeme vagy bármi, de azt nem tudom véletlennek nevezni, ami mindenkinek teljes pontossággal ott van, ahol kell lennie. :) Nem tettetem szándékosan azt, hogy hülye vagyok vagy bármi, egyszerüen elmondom a véleményemet, és ez a vélemény a tiédtől eltért, semmi más probléma nincs itt szerintem, csak annyi, hogy te próbálsz engem olyanról meggyőzni amin látom, hogy nem igaz, hiszen még egy ateista sem mutatta meg nekem, hogy leűlt elém és a semmiből semmiféle beavatkozás nélkül létre jött volna valami. :) Ne haragudj rám, de képtelen vagyok elfogadni olyat, amit nem láttam és nem látok rá bizonyítékot. Istenre megvan a bizonyítékom, ahogyan ezt tegnap leírtam és a feleségemnek is ott a bizonyíték, de az evolúciót nem láttam még bizonyítani. Sajnálom, ha ezzel kihoztalak a sodrodból egyáltalán nem volt szándékomban ezt tenni. :)
2017. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
77%

Te nevezted úrnak az Evolúciót!

Másrészről nem kell itt semmit imádni, ha savak és bázisok működését utasítanád el, értelmes ember akkor is rámutatna hogy tévedsz.

Evolúcióval ugyanez a helyzet.

Hogy nem akarod elfogadni, lelked rajta, de te azt mondod, hogy utánajártál, tehát elvileg érdekel a téma, csak nem találtál bizonyítékot. Erre amikor mutatnának bizonyítékot, inkább felkötsz egy szemellenzőt, hogy még véletlen se kelljen ránézned se. Ennek semmi értelme.

Vagy attól félsz hogy ha rájönnél vègre hogy működik az evolúció, ateista lennél, vagy mi? Csak úgy megsúgom, a keresztények jelentős többsége tudja hogy létezik az evolúció, és mellette ugyanúgy hisznek Istenben, Krisztusban, a megváltásban, feltámadásban.

2017. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
47%
Tévedsz kedves 78%-os, nem érdekel a téma, csupán érdekelt! Mivel nem láttam rá megfelelő magyarázatot, amit csupán egyszerű kérdések útján cáfolni tudtam, nem kértem belőle többet. :) Isten fentebb áll az emberi értelemnél, ahogyan ezt is leírtam már, nem foghatjuk fel, ezért nem érthetjük azt amit Ő tesz, vagy egyáltalán azt ami Ő maga. :) És én is úgy vélem, hogy lelkem rajta, ahogyan nektek is lelketek azon, amit eldöntöttetek. Nem is mondtam, hogy én mondok igazat, nem fullasztottalak benneteket abba se, hogy ha nem azt mondjátok amit én akarok hallani, akkor ez meg az lesz. Semmi ilyesmit nem mondtam, de ti váltig állítjátok igazatokat, holott nem is érdekel, mint ez már kiderült az előbb is, hogy érdekelt egy időben rengeteg időm volt benne, és semmi, abszolút semmit nem találtam vagy láttam ami vonzana, mivel nincs igazság benne. De mint írtad te is és ahogy előtted én is, ti döntötök úgy ahogyan akartok, és én is. :) Én viszont nem kérek ebből az említett okok miatt. :)
2017. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
22%
Bele mehetnék abba is, hogy felkötök egy szemellenzőt, de nem megyek bele igazán csak súrolom a témát, még mindig van majom mikor az ateisták az ősünkre nem tudtak mit mondani, mert ők régebben azt mondták, hogy a majom volt az ősünk és csak egy láncszem hiányzott, akkor áttértek, hogy van egy közös ősünk akire nem láttunk bizonyítékot úgy ahogy a elveszett titokzatos láncszemről sem hallani azóta. Nekem elég bizonyíték az, hogy nincs bizonyíték erre és arra sem. Istennek van ott az élő Krisztus és Ő a bizonyítékom. Mivel vele járok én is és a feleségem is, látjuk, mennyire is élő Ő valójában. Nem kell elhinnetek, és Isten mentsen meg attól titeket, hogy most bizonygassak bármit is, elfogadjátok jó, ha pedig nem, akkor ha úgy jó nektek, tegyétek. :)
2017. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
74%

"az ateisták az ősünkre nem tudtak mit mondani, mert ők régebben azt mondták, hogy a majom volt az ősünk és csak egy láncszem hiányzott, akkor áttértek, hogy van egy közös ősünk"


Én nem akarok beleszólni a vitátokba, felőlem mindenki abban hisz, amiben akar, de a fenti állítást nem tudom szó nélkül hagyni. Ezt már más kreóstól is olvastam, ezek szerint ezt valaki terjeszti nálatok, én meg csak arra tudok gondolni, hogy utána nézés nélkül elhittétek.

Igazából már Darwin sem írt ilyet, hogy majomtól származunk. 1871-ben ezt írja:

" we may infer that some ancient member of the anthropomorphous sub-group gave birth to man."

Tehát egy ősi emberszabásút említ, nem majmot. Illetve a műveiben, amikben az emberekről írt, ott is már említésre kerül a közös ős.

Tehát atesita soha nem mondta, hogy "majomtól származunk", ez sokkal inkább azoknak a vesszőparipája volt kezdetektől, akinek nem tetszik az evolúció.

2017. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!