Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a kreacionizmusr...

Mit gondoltok a kreacionizmusról, áldás vagy átok a kereszténységre nézve?

Figyelt kérdés

Személyesen nem nagyon ismerek kreacionistákat, az eddigi gyülekezetekben ahol megfordultam, nem is volt kérdés hogy a Föld tényleg 4,6 milliárd éves, hogy az evolúció létező dolog, stb.

Itt képedtem el, amikor azt láttam hogy tényleg vannak emberek akik azt hiszik hogy csak néhány ezer éves a Föld, és nem szeretnék ugyan neveket mondani, de egyesek teszik mindezt olyan minősíthetetlen stílusban...


Én elgondolkoztam, nem-e pont hogy ártanak ezzel a kereszténységnek? Hiszen ránéz egy átlagember az írásaikra, meglátja hogy "Mi? 6000 éves Föld? Ezek hülyék!", és ha meg is lett volna az esélye hogy érdeklődjön Isten igéje iránt, a kreacionista elképzeléseket látván inkább elfordult a vallástól.

Isten szándéka minél több embert megmenteni, de én úgy látom hogy a kreacionisták pont ellene dolgoznak ennek, amikor minél több embert győznek meg róla hogy milyen butaságokban képesek hinni a keresztények.


Ti hogy látjátok?


2017. júl. 17. 09:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
56%
Figyelj, már nem vagyok ebben jártas, mondjuk nem is akarok már az lenni, elég az amit hallok itt-ott. Mondják ezt is és mondják azt is, én speciel annak idején iskolában még azt tanúltam (lehet félre értés volt a könyvírójától), hogy a majomból fejlődtünk ki. Elsőleg ezt tanúltam általános iskolában később ugyan ezt középiskolában. Nem tudom melyik a jobban kedvelt, a lényeg az, amit mondtam is, nem láttam egyikre sem bizonyítást, pedig ott voltam figyeltem, érettségim is ezeket irintő kérdésekből lett. Tehát, nem mondtam azt soha, hogy engem nem érdekelt a téma. Mostmár nem érdekel, mert láttam, hogy nincs benne igazság, és ennyi. Ha nem akarod te sem megmondani, hogy miben higgyek és hogy a te igazad az igaz, én traktáltalak, mert nem érdekel az, amit mondok neked vagy akár nektek. :) Én megvagyok győződve, hogy Krisztus él, úgyhogy tévedés azt hinni, hogy ebből bárki is eltántoríthatna. Igen, tudom, vannak olyan tényleges keresztények akik, elfogadják az evolúciót, de te pedig azt értsd meg, én nem ilyen keresztény vagyok és nem is leszek ilyen keresztény. Remélem, nem tettem semmilyen olyan megjegyzést, amivel megbántottalak volna, békesség neked. :)
2017. júl. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 anonim ***** válasza:
56%

"én traktáltalak," Ezt elírtam, elnézést érte.

Helyesbítem: "...én NEM traktálalak,..."

Nem tudom mit akartam ezzel. :D

2017. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!