Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a kreacionizmusr...

Mit gondoltok a kreacionizmusról, áldás vagy átok a kereszténységre nézve?

Figyelt kérdés

Személyesen nem nagyon ismerek kreacionistákat, az eddigi gyülekezetekben ahol megfordultam, nem is volt kérdés hogy a Föld tényleg 4,6 milliárd éves, hogy az evolúció létező dolog, stb.

Itt képedtem el, amikor azt láttam hogy tényleg vannak emberek akik azt hiszik hogy csak néhány ezer éves a Föld, és nem szeretnék ugyan neveket mondani, de egyesek teszik mindezt olyan minősíthetetlen stílusban...


Én elgondolkoztam, nem-e pont hogy ártanak ezzel a kereszténységnek? Hiszen ránéz egy átlagember az írásaikra, meglátja hogy "Mi? 6000 éves Föld? Ezek hülyék!", és ha meg is lett volna az esélye hogy érdeklődjön Isten igéje iránt, a kreacionista elképzeléseket látván inkább elfordult a vallástól.

Isten szándéka minél több embert megmenteni, de én úgy látom hogy a kreacionisták pont ellene dolgoznak ennek, amikor minél több embert győznek meg róla hogy milyen butaságokban képesek hinni a keresztények.


Ti hogy látjátok?


2017. júl. 17. 09:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:

"Istennek MINDEN lehetséges."

Ez így igaz.

Azonban itt érdemes feltenni azt a kérdést, hogy az isten miért akarna ennyire súlyosan becsapni minket?

Egy JÓ isten?

Ugyanis a teljes tudomány egybehangzóan, sok ezer bizonyítékra alapozva állítja, hogy sok milliárd éves evolúció volt.

Tehát MIÉRT akarna az isten ezzel becsapni minket?

2017. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 A kérdező kommentje:

Merete, igazad lehet! Talán azért harapok erre ennyire, mert nagyon sokáig (évtizedekig) pont az elvakult fanatikusok butasága tartott vissza attól, hogy rátaláljak Istenre.

Mondjuk ők épp Jehova tanúi voltak, akiket egyszer beengedtünk a lakásba, és elkezdtek nekünk mesélni. Először a kereszténységről is fura képet festettek, én ugye anno úgy tanultam, hogy Krisztus a testté lett Isten, ők pedig váltig állították, hogy nem, csak az angyalok fejedelme és ő maga is csak egy magas rangú angyal. Már ezzel is összezavartak, de utána arra terelődött a szó, hogy engem mi érdekel, mivel szeretnék később foglalkozni. Mondom a biológiával. Na erre jött az evolúciógyalázó duma. Persze egyetlen érvet sem tudtak felmutatni a saját igazuk mellett, az evolúció bizonyítékai pedig egyik fülükön be, a másikon ki. Én pedig pontosan ezt éreztem, hogy te jó ég, ilyenek a keresztények? Na akkor ez biztos hogy nem az én világom.

Rengeteg időbe került amíg újra nyitni mertem a vallás felé, szerencsére egy olyan ismerősön keresztül akiben tényleg működni láttam Krisztus szellemiségét. Egyből otthonra is leltem a gyülekezetben, de élénken él még bennem az emlék hogy a két Tanú mérhetetlen ignoranciája milyen hosszú időre eltaszított attól hogy egyáltalán keressem Istent.

Ezért nehezen megyek el szó nélkül amellett, ha valakin ugyanezt a butaságot látom.

És nem is arról van szó, hogy zavar az eltérő vélemény, tulajdonképpen egy jó vitát még élvezni is tudok. De akkor az tényleg arról szóljon hogy eszmét cserélünk, hogy én felvonultatom az érveimet, a másik fél is a sajátjait, és meglátjuk melyik áll közelebb a valósághoz, melyik cáfolható, stb. Ha mást nem, legalább megismertem mások véleményét is.

De ettől, hogy például az egyik válaszoló levezette a szív fejlődési szakaszait, a 44%-os pedig ugyanazzal az ostoba legyintéssel elintézte a dolgot mint a Tanúk is (tehát semmi cáfolat, semmi érv, egyszerűen csak ez az önmaga ostobának tettetése), hogy hát ez mese... az ilyentől sajnos még felmegy bennem a pumpa.

2017. júl. 17. 16:11
 43/82 anonim ***** válasza:
Isten nem akar becsapni minket és nem is fog soha sem! Isten jó és nem gonosz, és ember sem, hogy hazudjon vagy hogy embernek fia hogy megváltozzon. :) Isten nem változik meg. Hogy ha Istennek abszolút értelemben MINDEN lehetséges akkor ÉN mint a Bibliát (ahol kell) Szószerint elfogadó Kreácionista Keresztény nem fogom a MINDENT esetenkéntnek venni. :) De mint írtam, te úgy látod és én így látom. Krisztus az Isten szerinted is, mért ezen gondolkodunk? Törjük a fejünket üres dolgokon, holott mindketten Krisztuséi vagyunk és nem az ördögé. Nyerj lelkeket Krisztussal és tanítsd az embereket arra, hogy Isten halt meg a kereszten MINDEKI MINDEN bűnéért. Békesség neked! :)
2017. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
100%
73%-os,jellemproblémát bármi okozhat,amit az ember olyan erősen dédelget,mint egy gyerek a plüssmackóját. De ha az ember megtanulja,hogy fontosabb a másik ember vagy a vele ápolt kapcsolat,mint a meggyőzés,akkor már a jellemén is faraghat. Beszéltem már én is olyan kereszténnyel,aki mindennek elhordott,mert nem tartottam kötelezőnek az alámerítkezést. Türelmes,nyugodt,békés embernek indult és amint előkerült az ő elképzelése,egyből kikelt magából. Nem zárom ki teljesen,hogy igaza volt,de akkor sem értem,hogy miért ér meg ez ennyit,hogy le kelljen harapni érte a másik ember fejét.
2017. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
65%

"Az evolúció csupán mese habbal"

Látod, Balihun, ez a gond egy kreacionistával. A józan ész teljes hiánya jellemzi a legtöbbet.

Mire alapozod egyáltalán a kijelentésed?

Arra, hogy a Biblia MINDEN SZAVA feltétel nélkül igaz.

Na, ez már önmagában is butaság, mivel ezek a szavak egymásnak is ellentmondanak, és ezeket oldalakon keresztül lehet sorolni.


A másik pedig az, hogy besétálsz egy laborba, és EGY HÓNAP alatt bemutatják neked az evolúciót. Nem kell mindenhez 100000 év...

Ha viszont még ezek után sem hiszed el, akkor bizony a te fejedben van baj, de nagyon nagy.

2017. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,tanúkkal én is rendszeresen megszívom,meg úgy kb bárki,aki vallja,hogy Jézus a testté lett Isten ugye. Ott meg az van,hogy Biblia vs. Őrtorony,pl vallás kategóriában van egy kérdés,amit tanú tett fel,nevezetesen az "Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?" ami alatt közel 1 éve megy a vita és valahogy nem akar lezáródni. Ott is,ha megnézed azt a rengeteg alacsony százalékú tanút,akik csak azalatt a kérdés alatt vannak (gyanítom egy emberről van szó,csak több felhasználóval) csak személyeskedni tud,miután az ellene szóló érveket már vagy 20x az orra alá dörgölték. Hozzá (vagy hozzájuk),az ő stílusukhoz képest a 44%-os piskóta. Csak viszonyítási alapként hoztam fel,nem sértegetni akarom :)
2017. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
66%
Figyelj kedves 73%-os én nem azért jöttem ide, hogy "kitaláció kontra valóság" vitát kezdjek el! Nem kell bemutatnod nekem az ateizmust, labor vizsgálatokat főleg nem kell az evolúciót, mert nem érdekel. :) Érdekelt egy darabig, míg tanulmányoztam, tanultam ecetera-ecetera. Én úgy vélem Isten evangéliuma ennél sokkal hatalmasabb, sokkal erősebb, mért is folynék bele vitákba veled vagy bárkivel? :) PencroftTivald tudna mesélni, hogy mennyi időt fecséreltünk el egymásra, és többet már nem akarok elfecsérelni az életeből, illetve azok idejéből akik megtérhetnek. :) Isten nagyobb nálam. Isten, emberi értelemmel FELFOGHATATLAN, mint írtam te hiszed azt amit mondasz én pedig az hiszem, hogy nem neked és nem nekem van igazam, hanem Istennek. Úgyse tudjuk egymást meggyőzni arról, hogy kinek mért és hogyan lenne igaza, de nem is akarom...ÉN! :) Engem nem tudsz meggyőzni arról, hogy az evolúció igaz, mert látom, hogy az egész tévedés. Én pedig nem tudlak téged meggyőzni arról, hogy Krisztus meghalt érted, Isten az aki győz, nem pedig mi emberek. :) Mindenesetre leírom neked az evangéliumot, utána Isten már formál téged, ha engeded neki: Isten annyira szerette a világot, hogy egyszülött Fiát adta érte. Itt járt-kelt köztünk Isten, és meghalt érted a te bűneidért. Azt akarja, hogy befogadd Őt, mint megváltódat és Istenedet. Ha azt mondod elfogadod, örökéleted van a mennyben, ha nem, akkor pedig az örök kárhozat. Isten szeret téged, Isten MINDENKIT szeret. :) MINDENKIÉRT meghalt, csak meg akar ismerni, de dönteni csak te tudsz efelől is, mert szabad akaratod van. Békesség neked! :)
2017. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 changename ***** válasza:
2%

1Mózes1 áldás.(a többi is) azokra nézve akik Istenben hisznek


A darwinizmusnak semmi köze Isten beszédéhez. Átok mivel Isten beszéde ellen hadakozik.


Se a 44%-os se én nem nyalizunk annak a vírusnak amelyik megfertőzte a tudományt és most meg a vallásban teszi ugyanezt.

A magam személyébe nem vagyok hajlandó inni a nagy parázna részegitö poharának borábol. Enyi a lényeg.

A hamis vádaskodás amit műveltek kisértetiesen hasonló ahoz amit a farizeusok végeztek Jézusal.

Odamentek hozzá, kérdezösködtek tölle, majd visszavonultak tanakodtak és utánna kiálltak a közzépre, kiforgatták Jézus szavait, még azt is mondták hogy ördög van benne és veszéjezteti Isten népét, kisértetiesen ugy agogy ti teszitek.

Aztán amit mondott Jézus felhasználták ellene és vádolták.


A teremtés vagyis a kreacio Isten rangját és hatalmát mutatja amit ti gyaláztok.

Isten hatalmát és Igazságosságát becsmérli az evolució és ezt emberi kigondolással és hamisitott igaznak tűnő érvekkel,és bizonyítékokkal próbálja az emberiséget megtéveszteni az utolsó nagy összecsapásban.

A cél Isten törvényének kimagyarázása és érvénytelenítése és semmibevétele, mivel az elsö négy törvény Istent hatalmát határozza és érteti meg.


Az álkeresztény fogalma akkor nyilvánul meg mikor Jézus hiveként próbálja Jézust igazságtalannak és idegen Istennek megfogalmazni mivel az a személy aki a teremtés hetedik napján megnyugodott az Jézus volt.

Isten kijelentéseit végigfigyelhetjük a kezdetek óta és mindig volt egy ellentét a közzelben hogy "De nem úgy van, nem igaz ugy ahogy Isten mondta."


E másik hatalom végső megnyilvánulása az mikor teljesen az emberiséget, a hazugság legmélyeb pontját eléri, ami az hogy, ami bűn, Isteni igazságba visszaadja úgy hogy már nem bün.

E végső megnyilvánulásban Isten kimondja az utolsó szót. MEGLETT


Azok az emberek akik megmossák vérüket a Drága Megváltónk vérében a kereszt alat azoknak mind áldás lessz a teremtés de kéülönösen a HETEDIK nap!

2017. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:

Balihun!


"Nem kell bemutatnod nekem az eget, távcsövet főleg nem kell a Jupiter holdjait, mert nem érdekel. :)"


Ugye érted?

Nem én mutatom be, én csak távcsövet adok. Belenézned neked kellene.

Belenézel - vagy nem érdekel?

Pont úgy, mint Galilei kortársait?

Ja, a Jupiter holdjaiban amúgy hiszel?

Miért?

2017. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
Kedves 73%-os mért csinálod? Mért akarsz mindenáron vitázni? Nem volt elég az, hogy valaki itt kivetkőzött magából, nem volt elég az, amit mondtam neked? Nálam nem találsz vitatársra, mert nem kérek a vitákból, könyörgöm mással próbálkozz, békesség neked. :)
2017. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!