Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért olyan kegyetlen,...

Isten miért olyan kegyetlen, hogy mindenkit büntet válogatás nélkül két ember bűnéért?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 16:36
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/170 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 41%-ossal olyan gond van, hogy ahol ő megjelenik, ott utána már senki mást nem lehet észrevenni, mert ő egyszerűen eltakarja. Teljesen mindegy, hogy mit írsz neki - szerintem nem is érdekli.

A lényeg az, hogy senki másnak az írása ne látsszon itt.

2018. jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/170 anonim ***** válasza:
3%

"Kérdező, a 41%-ossal olyan gond van, hogy ahol ő megjelenik, ott utána már senki mást nem lehet észrevenni, mert ő egyszerűen eltakarja. Teljesen mindegy, hogy mit írsz neki - szerintem nem is érdekli.

A lényeg az, hogy senki másnak az írása ne látsszon itt."

Szeretnéd, ha a sarokba térdepelnék? Csak légyszi áruld el, hogy hol az Édenkert, ahonnan engem büntetésből kitiltottak

2018. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/170 anonim ***** válasza:

"Nem. Hanem azért, mert olyan beteg elveket vallotok, csak hogy egy hibás istenképet védjetek, amiknek nincs helye egy emberi társadalomban.

26. válasz, mondom, mutogasd körbe ha nekem nem hiszel. Legfeljebb fanatikus keresztények fogják rá azt mondani hogy ez így oké, értelmes, gondolkodó ember egy sem lesz, aki ilyen beteg elvekkel egyetértene. Ennél még a legmegátalkodottabb istentelenbe is több jóérzés szorult, minthogy így vélekedjen erről."


Neked milyen Istenképed van? Mert én azt hittem, hogy mint ateista semmilyen Istenképed sem létezik, semmilyen Istenről. Mért gondod neked az, hogy én miben hiszek, tudtommal vallás szabadság van, vagy nekem és a 41%-osnak az már nem jár? Ha jár, és ha a jelenlegi világ rendszer nem hazudik, akkor te mért kötsz belém, hogy hát nem tetszik az Istenképed. Nekem van egy nézetem, amit ÉN követek többletmagammal, és van egy nézeted neked és sokaknak még rajtatok kívül amit pedit TI követtek. Te feltettél egy kérdést én válaszoltam rá, és elmondtam a véleményemet, ami a te véleményeddel ütközik és emiatt te fel vagy háborodva. Ez aztán a szólás szabadság. :)

2018. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/170 A kérdező kommentje:

"ami a te véleményeddel ütközik és emiatt te fel vagy háborodva"

Tényleg nem fogtad fel azóta sem? Itt nem vélemények ütközéséről van szó, pláne nem az enyémről. Az alapvető emberi jóérzéssel, a szeretettel ütközik az a kegyetlen gondolkodásmód, amit a magadévá tettél egy 2000 éves mesekönyvbe vetett hit miatt!

2018. jan. 15. 14:24
 95/170 anonim ***** válasza:
Megpróbálom mégegyszerűbben elmondani: Tehát, Te feltettél ide a gyakori kérdésekre egy kérdést, ahol TE Ateistaként a vallás rovatba felelősségre vonod Istent, hogy mért olyan kegyetlen, hogy büntet mindenkit (mondjuk, ez is fura, hogy mindenki nevében beszélsz, úgy hogy a 41%-os nagyon jól eltaláta a kérdést, hogy: "Engem nem büntet ilyenkor mivan?"). Mindezek után én írom válaszul neked, hogy mért büntetne azzal, hogy meghalt értem a kereszten és kifizette a bűneimért való díjat. Te ezt ellenezted, mert nem tetszett az én Istenképem, arról az Istenről akit ÉN imádok többlet magammal. Én megkérdeztem utána tőled, hogy ha én nem vonok fikciós főszereplőt felelősségre, itt jött a képbe Hakapeszi Maki, akiről mind tudjuk, hogy egy mese szereplő. Ti azt mondjátok (sokatok), hogy Isten egy mese könyv főszereplője, ergó ti nem vagytok ugyan azon a véleményen mint én, mivel én nem mess hősnek tartom IStent. Szerintem, alkotás van a világban és nem véletlenek sorozata. Tehát, a véleményem a te véleményeddel szemben áll. Te váltig állítod, hogy hülyeségben hiszek, mert ez szemben áll a szeretettel, én viszont azt mondom, hogy a szeretet mintaképe az amit Isten tett és tesz a mai napig az emberért. Tehát, akkor most tényleg nem a vélemények ütközéséről van szó?
2018. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/170 anonim ***** válasza:
54%

"Az alapvető emberi jóérzéssel, a szeretettel ütközik az a kegyetlen gondolkodásmód, amit a magadévá tettél egy 2000 éves mesekönyvbe vetett hit miatt!"

Érdekes, az enyémmel nem ütközik, és sok más emberével sem. Szerintem a saját nevedben nyilatkozz, ne az emberiség nevében:)

Ha neked perverziód egy olyan világ létben tartása, ahol mindenki gonosz, nincsenek törvények, az emberek egymást ölik, szeplősítik, sőt egymást megeszik egymást, gyermekáldozatokat tartanak, pedofilok, stb. az a te bajod:( Én ezzel nem vállalok közösséget, akármennyire is személyeskedsz.

Mindenkit a saját bűne büntet, ha nem kér segítséget Istentől. Én kértem, ti ebbe belezavarodtatok.

2018. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/170 A kérdező kommentje:

"Tehát, Te feltettél ide a gyakori kérdésekre egy kérdést, ahol TE Ateistaként a vallás rovatba felelősségre vonod Istent"

Látom ezt sem fogtad fel. Csak tudnám akkor minek válaszol egyáltalán, ha alapvető szövegértelmezés sem megy?

Akkor leírom neked, titeket vonlak felelősségre, titeket, akik annyira féltek az elmúlástól, hogy egy ilyen beteg pszichopata isten képét is képesek vagytok szerető istenként behazudni magatoknak, csak hogy reménykedhessetek a megváltásban...

Mert sokadszorra írom, 26. válasz, aki alapján az ott leírt három személy megérdemli ugyanazt a büntetést, merthogy nincs kis bűn meg nagy bűn, ez pontosan a beteg lelkivilág mintapéldája. Amikor már annyira eltorzult a saját józan értékítéleted, hogy képtelen vagy egyszerű tényeket is ésszerű módon súlyozni. Képtelen vagy felfogni egy emberi élet értékét. Ez pedig veszélyes a társadalomra nézve, mert ez azt jelenti hogy csak vallásodban különbözöl azoktól a terroristáktól akik manapság robbantgatnak, gondolkodásmódodban pont ugyanolyan mélyen vagy te is, ahol már mit sem számít neked egy emberi élet. Csak az számít, hogy a szent könyved alapján fekete vagy fehér, önálló gondolatod már nincs...

2018. jan. 15. 14:46
 98/170 anonim ***** válasza:

Akkor mért így kezdted a kérdésedet: "Isten mért olyan..."

Mért nem így: "Keresztények, Isten mért olyan..."


Így a keresztényeket szólitod meg, nem pedig adsz helyet az értetlenségünknek, hogy te nem Istent akartad felelősségre vonni. Itt nem az én szövegértelmezésemmel van a gond szerintem, hanem a te sajátos megfogalmazásoddal.

2018. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/170 anonim ***** válasza:
Te az Abortusz ellen vagy mellett vagy? :)
2018. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/170 A kérdező kommentje:

"Te az Abortusz ellen vagy mellett vagy? :)"

Alapvetően ellene, de létezhet olyan helyzet, amikor elfogadhatónak tartanám, hogy valaki emellett dönt.

Miért? Hogy jön ez ide?

2018. jan. 15. 14:54
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!