Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért olyan kegyetlen,...

Isten miért olyan kegyetlen, hogy mindenkit büntet válogatás nélkül két ember bűnéért?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 16:36
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/170 anonim ***** válasza:
76%

"Ezek szerint fel se fogod hogy mi a probléma, ez így tényleg nagy baj..."


Milyen problémát nem fogok fel? Azt esetleg, hogy az én hibámat nem kenem másra, hanem elfogadom, hogy én tehetek arról, hogy hülye vagyok és nem Istent vádolom? :) Itt van több gond is valóban, de nem azzal van a gond, hogy én mit nem fogok fel, hanem sokkal inkább azzal, hogy nem értjük a kérdést. Feltettél egy kérdést amiben megfogalmaztad az ellenszenvedet Istennel, aki számodra nincsen. De te mégis felelősségre vonod. :)

2018. jan. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/170 anonim ***** válasza:

"mégis mért álsz le velem"

Nem igazán neked írtam, hanem inkább a kérdezőnek, hogy ne álljon le veled vitázni, mert fölösleges, semmi hasznosat nem tudsz mondani.

A többi, amit most kitaláltál, az sem stimmel.


Neked azt tanácsolom, hogy keress meg egy jó pszichológust, és mutasd meg neki az elmúlt pár hónapból az írásaidat. Nekem miért hinnél el bármit is?


De egy orvos az más.

Viszont, ha ezt nem mered megtenni, akkor gondolom, hogy te is sejted, hogy tényleg nagy a baj.

2018. jan. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/170 anonim ***** válasza:
7%

Nem igazán neked írtam, hanem inkább a kérdezőnek, hogy ne álljon le veled vitázni, mert fölösleges, semmi hasznosat nem tudsz mondani.

A többi, amit most kitaláltál, az sem stimmel.


Tehát, ha én rólad beszélek nyílvánosan rosszindulatúan, akkor te nem kötsz belém jogosan? Szerintem meg igen. Mellyek azok a részek, amiket kitaláltam? :)


Mért személyeskedünk már megint kedves 71%-os? Nem érzem azt, hogy én ugyan így viselkednék veled.

2018. jan. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/170 anonim ***** válasza:
Melyik részét nem értetted annak, hogy NEM NEKED írtam?
2018. jan. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/170 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező(12.Hsz.)


Az értelmes fejjel gondolkodás alapvetően fontos!


Mérlegelni kell hogy a gonoszság általános volt,melyet a gyermekek,az anyatejjel szívták magukba.


Isten,a nagy takarítás előtt 120 évvel kezdve folyamatosa figyelmeztette az emberiséget Nóén keresztül a közelgő bajra.Gonoszságukban elvetemültségüket,megátalkodottságukat jelzi,hogy nem hitt senki Nóénak.

Ha bárki kivétel lett volna a megátalkodottságból,csatlakozhatott volna Nóéhoz,és családjához.


Ugyanez a helyzet a ma élő emberiséggel.

A megváltás örömhíre hangzik.A halálos méreg-a bűn-ellen,Krisztus kegyelme ingyen elérhető gyógyszer.Aki nem hisz benne,de nem nagyon gonosz,az csak "kis halált,kis kárhozatot" érdemel.Aki nagyon gonosz,azzal többet játszik az ördög,míg megsemmisülhet.

2018. jan. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/170 anonim ***** válasza:
49%
Mert szemét volt elejétől fogva, és az is lesz mindörökké.
2018. jan. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/170 KZitus ***** válasza:

"Nem Istent vonom felelősségre, hisz nem us hiszem, hogy létezne." - írod


Akkor tényleg miért a kérdés????


Mivel vádolod a számodra/szerinted nemlétező Istent?


A nem létező istenről hogyan lehet azt képzelni, hogy válogatás nélkül öl??


Szóval megindokolnád a kérdésedet? Mit akarsz megtudni? Ha tudnánk a válszod, talán lehetne érdemben hozzászólni.

2018. jan. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/170 anonim ***** válasza:

"Melyik részét nem értetted annak, hogy NEM NEKED írtam?"


És te melyik részét nem érted annak amit én írtam neked? Azt írtam, hogy ha valakiről beszélsz rossz hangnemben, akkor az a valaki jogosan ír neked, hogy nem kell személyeskedni. :)

2018. jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/170 anonim ***** válasza:
33%

Nem személyeskedtem.

Azt tanácsoltam neked, hogy menj orvoshoz. Ez mitől személyeskedés?

Majd ő megmondja, hogy mennyire súlyos a problémád, és mit lehet vele tenni.

Én annyit látok belőle, amit leírtam. Ettől még lehet, hogy jó honpolgár vagy - én csak azt látom, hogy a hit területén mit csinálsz, és az viszont borzalmas.

2018. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/170 anonim ***** válasza:
Az, hogy én lehülyézlek, azzal én nem személyeskednék? :)
2018. jan. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!