Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lettetek ateisták?

KZitus kérdése:

Miért lettetek ateisták?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés az ateisáknak szól.

Érdekelne, ki miért vált ateistává. Mert abból induljunk ki, hogy senki sem születik sem hívőnek, sem ateistának, csak idővel ilyen, olyan ok(ok) miatt azzá válik.


Szeretném tisztelettel kérni, hogy mindenki saját magáról írjon véleményt, nézetet, hiszen ez a hiteles.

Köszönöm.



2018. febr. 11. 18:03
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
76%
Én nem "csalódtam" a hitben hanem sosem keztem el hinni. Kisebb koromban jártam hittanra, de amikor a történeteket hallottam a Bibliából kb olyan volt mintha népmeséket hallanék. Régi történet, valami tanulsággal. Egyszerűen csak soha nem mozdított meg bennem valamit amitől úgy éreztem volna, hogy nekem is hinnem kéne benne. Elsőáldozásig végigcsináltam, aztán a szüleim és kicsit késöbb a nagyszüleim is felfogták, hogy én egyszerűen nem tudok ebben hinni.
2018. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
73%

Általános és középiskolában egyházi iskolába jártam, minden héten kétszer voltam misén, 3-4 évig mindig ministráltam is vasárnaponként. A mamám sekrestyés volt a templomban, vele is sokszor mentem, mindig is vallásosan neveltek, a szüleim is. Ahogy egyre nagyobb lettem, még mindig eljártam misére önszántamból, de sosem éreztem úgy hogy erre nekem szükségem lenne, egész életemben csak megszokás volt. Aztán amikor egyetemre kerültem nem jártam már misére.

Amit hirdet ez a vallás, azzal egyetértek és támogatom, de amit az egyházban tapasztaltam a papok és a szerzetesek között, minden volt csak nem békés közeg, ahova mindenáron tartozni akarna egy egészséges lelkületű ember, de én biztos hogy nem.

Nem ateista lettem, hanem agnosztikus gondolkodású. Ez persze ilyen nesze semmi fogd meg jól, ettől függetlenül hiszek dolgokban. Például hogy a pozitív gondolkodás és amit másoknak adsz, az rád, az életedre is hasonló hatással van. Nem kell itt túlmisztifikálni a dolgokat, mindenféle természetfeletti dolgokban képzelegni, amik vagy úgy vannak vagy nem. Akiknek ez segítség, azok persze higyjenek amiben akarnak, csak legyenek figyelmesek hogy ezzel másoknak ne okozzanak kellemetlenséget.

2018. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
76%

Nem elhatározás kérdése, hogy valaki ateista lesz vagy hívő.

Biztos jobban érezném magam abban a tudatban, hogy ha rosszat teszek, csak el kell mondanom néhány imát, és nem kell számolnom a lelkiismeretemmel. Még remekebb lenne nem félni a haláltól, mert utána jön a mennyország. Jó lenne, de képtelen vagyok ilyenekben hinni. Gyerekkoromban a nagymamáim megtanítottak imádkozni, és hordtak a templomba. Akkor még hittem is. Aztán megnőttem, tanultam, és sokat olvastam, a hit pedig elmúlt a Mikulással meg a mumussal együtt.

2018. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert nekem az jut eszembe a hívőkről, mint mikor ovis koromban elképzeltem, hogy tudom irányítani a 4 fő elemet és tudok repülni a többi ovissal együtt. Kb. annyi alapja van az összes istennel rendelkező vallásnak is, mint az én akkori elképzeléseimnek, visszafejlődni pedig nem akarok, így ateista vagyok. :)
2018. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%

# 24

Akkora gyökér vagy, hogy azt le nem lehet írni! Na húzzál vissza a kocsmagőzbe ahonnan jöttél!

2018. febr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
82%
#25 Nálad így kerül kifejezésre a keresztényi felebaráti szeretet? :)
2018. febr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
41%
Honnan tudod, h keresztény?
2018. febr. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
7%

Ateistává az ember tudatos döntés következtében válik. Az embereben alapvetően ott van az istentudat, majd az Isten ellen történő lázadás során lesz az ember ateista, pontosabban "ateista", vagy elméleti ateista. Gyakorlatban világosan látszik, hogy az ateista valójában Istent elutasító vagy gyűlölő.

Nyilván nem a csecsemőkre gondolok, mert ők se nem teisták, se nem ateisták

2018. febr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
75%

#28

Eléggé összekavartad itt a fogalmakat.

Ateista = nem hisz istenek létében.

Azaz már egy csecsemő is az, hiszen fel sem fogja mi az a hit, természetesen így nem lehet teista, csak ateista.

Másrészről pedig az ateista csak egyszerűen nem istenhívő, isten elutasításáról vagy gyűlöletéről szó sincs. Konkrétan itt is elég sok példát kaptál az állításod cáfolatára, legalább ezeket olvasd el!

2018. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
12%

"Eléggé összekavartad itt a fogalmakat.

Ateista = nem hisz istenek létében. "


Akkor nem érted az elmélet és a gyakorlat közti különbséget:( Úgy látszik ez általánosan jellemző az ateistákra.

Nos, akkor megpróbálom másképp, hátha beindul az értelmezés: egy magát ateistának valló egyén (elmélet) a gyakorlatban szidalmazza Istent (gyakorlat).

Kérdéssel is segítek: szerinted ateista-e az illető, vagy istengyűlölő?


Mondok másik példát, mert ez nehéz nektek:

Valaki azt állítja, hogy nem ölt embert (elmélet), de a gyakorlatban megölt már vagy hármat (gyakorlat).

Ez az ember szerinted nem gyilkos, szerintem igen



"Azaz már egy csecsemő is az, hiszen fel sem fogja mi az a hit, természetesen így nem lehet teista, csak ateista. "

Tehát az ateizmushoz nem kell értelem?:) Te hallottál már csecsemőt megvallani az ateizmusát?

A csecsemő nem hallott a metróról sem, azaz fel sem tudja fogni. Akkor ő tagadja a metrót?:))


"Eléggé összekavartad itt a fogalmakat."

Úgy érted, hogy nem mantrázom az istenellenes blogok marhaságait, hanem gondolkozom inkább:)

2018. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!