Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lettetek ateisták?

KZitus kérdése:

Miért lettetek ateisták?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés az ateisáknak szól.

Érdekelne, ki miért vált ateistává. Mert abból induljunk ki, hogy senki sem születik sem hívőnek, sem ateistának, csak idővel ilyen, olyan ok(ok) miatt azzá válik.


Szeretném tisztelettel kérni, hogy mindenki saját magáról írjon véleményt, nézetet, hiszen ez a hiteles.

Köszönöm.



2018. febr. 11. 18:03
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
65%

Igaza van jelinának, nekem például abban segített isten, hogy most a bibliát használom mikrofonállványnak, másra nagyon nem jó, de azért értékelem. :D

Afrika 50,9%-a keresztény vallású egyébként, ennyit a bálványimádásos kifogásodról. :)

2018. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
81%

"Amiért egy szülő szemében különböző az engedelmes, szófogadó gyermek és a csak bosszúságot okozó, állandóan lázadó, kezelhetetlen gyermek. "


Ezzel most mit is akartál mondani? Azt, hogy az afrikai keresztények állandóan lázadnak és kezelhetetlenek, ezért éheznek, míg az európai keresztények engedelmes és szófogadó keresztények, ezért van tele a hasuk?


"Hogy miért nincs elég víz pl. Afrikában? Nézz utána, hogy milyen bálvány isteneket imádnak. Hát azok sajnos nem tudnak esőt küldeni. "


Milyen bálvány istenek? Szerinted az afrikai keresztény nem ugyanazon Istenhez imádkozik, mint amelyikhez te?

2018. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
68%
Afrika (és más egyéb helyek) csak annyira keresztények, vagy nem azok, amennyire az éppen aktuális vita megkívánja. Ha arról van szó, akkor bálványimádók, ha meg arról, hogy nem is olyan elterjedt a kereszténység, akkor egyből előkerülnek a keresztények "milliárdjai" az egész Földkerekségen.
2018. febr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Anyum közömbös a vallással szemben apum pedig ateista volt, szóval a vallásnak nagyon nem voltam kitéve otthon.

Megkereszteltek és elsőáldozó is voltam, mert apumnak az édesanyja, vagyis mamám, kántor.

Amikor 1-4 es csemete voltam, jöttem haza az iskolából és ha aznap vallás óra volt szinte mindig kérdeztem apumtól valamit. Nem akarok dicsekedni de elég okos gyerek vagyok első tanuló voltam egész 1-8 -ban, és hamar észre vettem ha a sztoriba valami nem stimmelt. Persze szégyenlős gyereként órán nem nagyon kérdeztem semmit. Teltek az évek és egyre többet tudtam meg a vallásról, az iskolában főleg töri órákon, otthon pedig a neten vagy apum által. Egyáltalán nem tetszett amit hallottam, meg olvastam, és lassan de biztosan ateista lettem. Amikor eljött a bérmálkozás ideje nem is gondolkoztam rajta, egyből nemet mondtam.


Amikor apum meghalt 3 éve(15 voltam akkor) nem is nagyon gondolkoztam, hogy mégis mi lesz, vele kerül egyáltalán valahova a síron kívül? Nagyon közel állt hozzám, de nem is sirattam hetekig, egyszer bőgtem egyet, és elfogadtam kész, ennyi volt, nincs többé. Tehettem volna egyáltalán valami mást?

2018. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden ateistának, aki őszintén leírta a miért?-re a választ.

A környezetemben is hasonló tendenciát tapasztaltam, tehát ez, akkor általános mindenütt.

Mármint az, hogy az ateisták egy része azért vált azzá, mert nincsen ismerete Istenről, vagyis nem ismeri Istent, vagy téves információi vannak róla , másrészt, a többség csalódott a vallásban az életében tapasztaltak miatt. Esetleg egy tragédia miatt....


Még azt is észrevettem, amint belépett egy vallásos a válaszolók közé(bár kértem: ne írjanak) rögtön értelmetlen vita támadt... ez az aminek nem lenne szabad így történnie. Akinek élő hite van Istenben, az soha nem bonyolódik értelmetlen vitába Istenről.


Én hívő ember vagyok, de voltam ateista is anno. Tehát megvan a saját verzióm is.

Köszönöm a beszélgetést mindenkinek.

2018. jún. 16. 09:39
 46/46 anonim ***** válasza:

Igazságod vagyon, kérdező... tényleg előfordul ilyen, hogy valaki hívő volt, de valami miatt nem működött jól nála a hit, vagy kiábrándult belőle.

De azért az esetek többségében ilyenkor nem ateista lesz, hanem hívő marad - csak ezután másban hisz.


Viszont olyan is elfordul, hogy valaki hívő - majd, ahogy fejlődik a gondolkodása és a jelleme, rájön, hogy a hite nem igaz. Azt pedig már régóta tudja, hogy többi hit sem igaz. Na, ILYENKOR lehet valakiből ateista.

2018. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!