Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lettetek ateisták?

KZitus kérdése:

Miért lettetek ateisták?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés az ateisáknak szól.

Érdekelne, ki miért vált ateistává. Mert abból induljunk ki, hogy senki sem születik sem hívőnek, sem ateistának, csak idővel ilyen, olyan ok(ok) miatt azzá válik.


Szeretném tisztelettel kérni, hogy mindenki saját magáról írjon véleményt, nézetet, hiszen ez a hiteles.

Köszönöm.



2018. febr. 11. 18:03
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor nem érted az elmélet és a gyakorlat közti különbséget"

Itt van a gyakorlat, ember! Helyből vagy 15-20 ateista, akik mindegyike cáfolat a tévedésedre nézve!


"Te hallottál már csecsemőt megvallani az ateizmusát? "

Mit kell azon megvallani? Aki nem hisz semmilyen istenben, az az ateista. Ennyi.

Egy csecsemő pedig értelemszerűen nem hisz, tehát egyértelműen ateista.

2018. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó ne foglalkozz a 40%-ossal, vagy csak egy troll, vagy szimplán agyi sérült, nem éri meg az időd pazarolni rá. :)
2018. febr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
66%
Mert megutáltam a vallások képmutatását. És mert elkezdtem gondolkozni.
2018. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
79%

Nem lettem ateista, hanem NEM lettem vallásos. Inkább ez a helyes kifejezés.

Mert nem látom, hogy a hívők bármiben különböznének, vagy jobbak lennénk, nem látom, hogy olyan hatalmas nagy pluszt nyújtana maga a vallás, nem látom, hogy csodát művelne.

2018. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
13%

34

Mi keresztények semmiben sem különbözünk látszólag a nem keresztényektől. A csodákat sem látja senki, csak mi magunk, amelyeket tapasztalhatunk egy meghallgatott ima után. A megtérésünkkel mi sem lettünk automatikusan jobb emberek, de törekszünk erre, a megtérésünkkel az életünk minősége változott meg. Ezt tapasztalatból írom.

2018. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
87%

#35.

Ilyen "csoda" ateistákkal is történik, csak mi nem fogjuk valami láthataltan barátunkra. Mi sem vagyunk rosszabb emberek, és mi is törekszünk jónak lenni, de nem azért mert juj, megbüntet majd Isten, hanem más emberekért tesszük. Az életminőségünkkel pedig nincs semmi baj.

2018. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
14%

36

Nekem nincs láthatatlan barátom, nekem Teremtőm van. A csodákat, amelyeket eddig tett az életemben nem rá fogom, hanem tudom, hogy Tőle van. Nem írtam, hogy az ateisták rosszabb emberek és nem azért törekszünk mi, keresztények a jóra, mert félünk a büntetésből, hanem, mert ezzel szeretnénk (többek között) kifejezni a hálánkat a kegyelemért. Azt sem írtam, hogy baj van az ateisták életminőségével, azt írtam, hogy megtérés után megváltozik az életminőség. Ezt tapasztalatból írom (még egyszer), nekem már van összehasonlítási alapom.

2018. febr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
85%

A te teremtőid a szüleid. :)


Miben lett jobb az életminőséged, ha szabad kérdeznem?


Amúgy, szerinted te miért kapsz jó dolgokat, csodákat Istentől, míg mások alig jutnak vízhez? Miért vagytok Isten szemében különbözőek?

2018. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
0%

Hogy miért vagyunk Isten szemében különbözőek?

Amiért egy szülő szemében különböző az engedelmes, szófogadó gyermek és a csak bosszúságot okozó, állandóan lázadó, kezelhetetlen gyermek.

Hogy miért nincs elég víz pl. Afrikában? Nézz utána, hogy milyen bálvány isteneket imádnak. Hát azok sajnos nem tudnak esőt küldeni.

Hogy hogyan változott meg az életem? Részleteket nem mesélek, mert nem publikus, annyit elmondhatok, hogy sokkal jobb lett. Vagy elhiszed vagy nem, ez csak rád tartozik. (De nincs okom hazudni.)

Te hívhatod a szüleidet teremtőnek, én az Örökkévalót hívom így.

Nem szeretnék veled tovább vitatkozni. Legyen szép napod!

2018. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
78%
#39 Az életed attól változott meg, hogy megváltozott a hozzáállásod és a gondolkodásmódod. Fogadd el, hogy vannak akiknek ehhez nincs szüksége arra amire neked, és semmivel sem rosszabb az életük mint a tiéd. Nem mindenki szereti a spenótfőzeléket, ettől függetlenül mindenkinek kell ennie hogy ne haljon éhen.
2018. febr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!