Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én egy vérszomjas kannibál...

Ha én egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos vagyok, de őszintén hiszek Krisztusban és az Úr Atyában, akkor a Mennybe kerülök?

Figyelt kérdés

Több kereszténytől is hallottam, hogy csak az üdvözül, aki hisz Istenben és Krisztusban. Vagyis az üdvözülésnak pusztán a hit a feltétele.


Tehár ha én egy pl egy emberkínzó sorozatgyilkos vagyok, de rendíthetetlenül hiszek Istenben és Krisztuban, akkor a Mennyországba fogok kerülni?



2018. febr. 18. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:

"Tehát azt mondod ha valaki megismétel egy bűnt, arra nem vonatkozik Jézus megváltása?

Továbbá arra kértelek hogy válaszolj a 65-ös hozászolásomban feltett két kérdésre"

Használd egy kicsit az agyad!

Ha ennyiből, amit eddig írkáltunk, képtelen vagy felfogni miről van szó, akkor nincs miről beszélnünk.

Vagy túl tudatlan vagy a témában, hogy egyáltalán felfogd az egészet, vagy túl fanatikus hogy elfogadd a válaszokat, de itt csak veled vannak a bajok ha ilyen egyzerű tényeket sem értesz!

Viszlát!

2018. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
6%

Kb ezt vártam :)

Persze bárki válaszolhat, de főleg keresztények válaszára vagyok kíváncsi.

2018. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
szuper! akkor happy end, kielégült a kíváncsiságod. Közben megöregedtél, de nem baj, a lényeg, hogy megnyugodtál.
2018. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 János114 ***** válasza:

Salem Aleikum


Egyértelműen provokatív kérdés , nem éri meg összekapni rajta.

Kedves kérdező ez az a fajta kérdés mimt pl .: Anyád tudja hogy homokos vagy ?

Itt nem tudsz okos lenni mert bárhogy kapadozol ki fognak röhögni , mindegy...


A kérdés szerintem azért fordított logikájú mert egy megtévesztő ok okozati összefüggést állít be igaznak és erre alapszik.

A bűn elkövetésében a hit illeteve tett helytelenségének pontos ismerete nem enyhítő körülmény vagy mentesítő tényező hanem hatványokkal súlyosbítja a helyzetedet.

Hiszel Istenben és tudod hogy a szemében bűn az ártatlanok meggyilkolása,de te ezzel a tudással felvértezve teszed meg.

Ebben az esetben a későbbi megbánás egyáltalán nem anulálja a tettet . A megbánás egy jó cselekedetnek számít és feliratik ,de nem egyenértékű a bűn súlyával . A bűnt csak egy hasonló nagyságú jó tett vállthatja ki, önzetlen jócselekedet.

Ami az álltalad felsorolt bűnök után rengeteg munkálkodást jelent .

Szinte lehetetlen ilyesmit helyrehozni.

2018. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
5%
Lehet a kérdésben van egy kis provokáció, de az a helyzet hogy a keresztény vallás egyik nagy ellentmondásra tapintott rá a kérdező.
2018. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 János114 ***** válasza:
100%

Előre is elnézést kérek a kérdezőtől ha félreértem .Meggyőzhető vagyok észérvekkel ;)

Úgyvélem maga a kérdés ellentmondásos .

Ahogy a kereszténységben is tanítják ,egy fát a gyümölcséről ismered meg. A kérdező által felvetett téma egy céltalanul csapongó veszekedésbe torkolt .

Erről nyilván nem csak a kérdező tehet .

De a magját ő ültette :D


Ellentmondás az üdvtanban .:

Nos úgyvélem a bűnbocsánat elnyerésének igencsak fontos része ,elengedhetetlen eszköze az Istenhez való megtérés ,illetve a saját erkölcsi iránytűnk avagy lelkiismeretünk által készített belső mérlegelés jó és rossz tetteink összegzése.

Nem értesz egyet egyet azzal hogy ezt Jézus felé fordulva teszik Isten helyett.

Rendben van. Azonban helyes út keresésének folyamata mindenképpen az Isten felé mozdítja az egyént.

Itt jön a képbe a témánk .avagy a kérdés .

A rövid válaszom rá az hogy ,NEM nem kerülsz a mennybe .

Hogy kerülnél már :D

Hát aki ilyeneket csinál az egy őrült pszihopata .

Úgy gondolom hogy az a keresztény ember aki teljes magabiztosságal állítja hogy a fent vázolt helyzetben ,vagyis sorozatos gyilkosság ,istenkáromlás és erőszak elkövetése után egy józan pillanatban kimondott " Sajnálom uram megbántam " kijelentés egyenértékű az útlevéllel a menyországba .

Nos az az ember messze bolyongott el Jézus Krisztus, Isten áldása és békéje legyen vele tanításától .

2018. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
5%
Igen de ez egy nagyon extrém példa. Mi a helyzet a kisebb bűnökkel? Mi lesz ha valaki többször elköveti ugynazt. Jézus megváltja-e ezeket? Nem tudtam sajnos értelmes választ kihúzni a keresztény válaszolókból. Csak kitérő választ kaptam. Olyasmit hogy ha ő megbán valamit nem ismétli meg. Ez azt jelentené hogy bűn nélküli életet folytat ami nem lehetséges. Másik kérdésem pedig az volt, hogy mi van akkor ha egy keresztény nem akar megbocsátani az ellene vétkezőnek. Ugye a Biblia szerint kötelező megbocsátani, még akkor is ha ilyen súlyos bűntett áldozata lesz. Erre semmilyen választ nem kaptam.
2018. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:
"Biblia szerint kötelező megbocsátani" - ez a baromság honnan van? mi az hogy "kötelező" nincs sehol ilyen hogy "kötelező"
2018. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
9%

# 78 Olvastad a Bibliát? Nem ártana, mielőtt ilyen kijelentéseket teszel.


Máté 6:14-15 "Mert ha az embereknek megbocsátjátok vétkeiket, nektek is megbocsát mennyei Atyátok.

Ha pedig nem bocsátotok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket."

2018. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
igen, és hol van az hogy "kötelező"??? Nem kötelező adott egy tanítás, amit ha megért valaki, aki megszívlel - talán.
2018. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!