Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én egy vérszomjas kannibál...

Ha én egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos vagyok, de őszintén hiszek Krisztusban és az Úr Atyában, akkor a Mennybe kerülök?

Figyelt kérdés

Több kereszténytől is hallottam, hogy csak az üdvözül, aki hisz Istenben és Krisztusban. Vagyis az üdvözülésnak pusztán a hit a feltétele.


Tehár ha én egy pl egy emberkínzó sorozatgyilkos vagyok, de rendíthetetlenül hiszek Istenben és Krisztuban, akkor a Mennyországba fogok kerülni?



2018. febr. 18. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
Amíg valaki vérszomjas kannibál tömeggyilkos, addig nem hihet őszintén Krisztusban és a mennyei Atyában. Ha már megtért, akkor őszintén kérnie kell bűneinek bocsánatát, és új életet kezdeni.
2018. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:

Az ördögök is hisznek Istenben és tudják, hogy Krisztus Isten Fia...

Jézus azt mondta, hogy kövessük Őt. Meg azt is, hogy "Aki szeret engem, megtartja parancsaimat." Szerintem innen már érthető, hogy egy tömeggyilkos miért nem üdvözülhet.


"A katolikusok szerint meg ha tömeggyilkos vagyok és elmegyek gyónni, majd meghalok akkor üdvözülök?"

Nem mindegy, hogy milyen volt a gyónásod. Ha nem volt őszinte és igazából meg se bántad, mert újra elkövetnéd, akkor nem üdvözülsz. Jézus a kereszten a latornak is megbocsájtott és megígérte neki az üdvösséget. Ez jelzi nekünk, hogy a halál pillanatában is meg lehet térni és lehet üdvözülni. De ehhez őszinte bűnbánat kell.

2018. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
5%

"Református vagyok. Ha ellvasod a hitvallásainkat, akkor kiderült hogy szerintünk kizárólag a hiten múlik az üdvösseg, de a hit halott cselekedetek nélkül. "


Azt ugye tudod hogy ez egy ellentmondás? Ha csak a hiten múlik, felesleges a tetteket nézni.


A keresztények szerint lehetsz akármilyen bűnös, vérszomjas kannibál tömeggyilkos, ha hiszel Jézusban mint megváltóban és megbánod amit tettél már mész is a mennyországba. Szintén keresztény tanítás szerint ha egy csecsemő úgy hal meg, hogy nincs megkeresztelve, pokolra kerül. Érdekes nem?

2018. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Kb. 200 évvel ezelőtt valóban úgy hitték, hogy ha egy csecsemő úgy hal meg, hogy nincs megkeresztelve, akkor nem üdvözülhet... ez inkább egyfajta népi hiedelem volt, a Biblia sehol nem írja, hogy a keresztség az üdvösség feltétele lenne. Szóval ilyen keresztény tanítás nincs.
2018. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
90%

#13


Elmondom újra...


Szerintünk a hiten múlik az üdvösség. Viszont a hit csak akkor IGAZ, ha látszik a cselekedeteidben is.


Igen, ha egy vérszomjas kannibál a Mennybe akar menni, akkor mindenképp meg kell bánnia és fel kell hagynia ezzel az életformával.

2018. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
6%

"Igen, ha egy vérszomjas kannibál a Mennybe akar menni, akkor mindenképp meg kell bánnia és fel kell hagynia ezzel az életformával."


Tehát egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos ha hisz Jézusban és megbánja tetteit egyenesen a mennyországba kerül bármiféle negatív következmény vagy büntetés nélkül. Jól értem?

2018. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
53%

"Szintén keresztény tanítás szerint ha egy csecsemő úgy hal meg, hogy nincs megkeresztelve, pokolra kerül. Érdekes nem?"


Olyan szempontból érdekes, hogy nem igaz. Ilyet sosem mondott az Egyház. Nagyon régen azt mondták, hogy a Limesbe kerül, ahol természetes boldogságban élnek, néhány évszázada pedig a mennybe sorolják őket.


"Tehát egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos ha hisz Jézusban és megbánja tetteit egyenesen a mennyországba kerül bármiféle negatív következmény vagy büntetés nélkül. Jól értem?"


Csak a katolikus tanításról tudok nyilatkozni, ott nem. Tehát nem érted jól. Hogy a több ezer féle protestáns felekezet miként érti, azt nem tudom.

2018. febr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:

"Tehát egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos ha hisz Jézusban és megbánja tetteit egyenesen a mennyországba kerül bármiféle negatív következmény vagy büntetés nélkül. Jól értem?"


Ha megbánja (nem csak szavakkal persze hanem szívből) és bízik Krisztusban, akkor igen.


Ui: Látom szkeptikus vagy efelől... Ha van Menny, te elég jó vagy-e ahhoz hogy a Mennybe menj?

2018. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 A kérdező kommentje:
Amikor jártam templomi hittanra, nekem is azt mondták, hogyha egy csecsemő meghal anélkül, hogy meg lenne keresztelve, akkor a pokolba kerül.
2018. febr. 18. 23:43
 20/85 anonim ***** válasza:
100%

#19


Nem tudom milyen felekezetű voltál, milyen hittanra jártál. Előfordulhatott akár, hogy egy katolikus hitoktató is nagyon tévesen mondta.

Ettől függetlenül az Egyház hivatalos tanítása is régen legfeljebb a Limesbe sorolta a keresztség nélkül elhunyt gyermekeket. Az utóbbi évtizedekben pedig egyértelműen a mennybe.

2018. febr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!