Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én egy vérszomjas kannibál...

Ha én egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos vagyok, de őszintén hiszek Krisztusban és az Úr Atyában, akkor a Mennybe kerülök?

Figyelt kérdés

Több kereszténytől is hallottam, hogy csak az üdvözül, aki hisz Istenben és Krisztusban. Vagyis az üdvözülésnak pusztán a hit a feltétele.


Tehár ha én egy pl egy emberkínzó sorozatgyilkos vagyok, de rendíthetetlenül hiszek Istenben és Krisztuban, akkor a Mennyországba fogok kerülni?



2018. febr. 18. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:

szóltam, húzz el innen, de csak hajtogatod a baromságaid

Egyébként nem rágalmazom - ez az igazság - talán nem tudsz Mohamed életéről?

Európában nincs létjogosultsága a muszlim törvényeknek és ha te ezt választottad, akkor pofasúly a kereszténység felé. Világos? semmi jogod kritizálni és becsmérelni a keresztényeket - semmit nem is értesz belőle, és nem is ismered.

2018. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
100%

"Te valamiféle szent ember lehetsz akkor."

Nem igazán. Ezt jelenti, ha megbántál valamit normális esetben. Legalábbis épelméjű emberek között.

Az alapján amit itt leműveltél, hát...

2018. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
100%

Hitler nem volt keresztény, sőt a kereszténységet meg akarta szüntetni, egy saját pogány vallást akart létrehozni.


Ellenben a Kuránod ezt írja:


4. S midőn ha találkozatok azokkal kik tagadnak, hát

(legyen) nyakszegés addig, míg fel nem morzsoljátok ők s rabláncra nem fűzitek őket. S majd a kegyelem ezután, avagy a váltság addig, míg a háború le nem fekteti terhét. Ez hát. S ha Allah akarná, hát győzne felettük (egyedül is), hanem (Ő ezt teszi), hogy próbára tegyen titeket egyiket a másikán. S azok kik Allah útján ölettek le, hát sohasem lesznek hiábavalók az ő cselekedeteik.

5. Ő vezetni fogja őket, s jóvá teszi az ő állásukat,

6. S bevezeti őket a Menyországba, mit Ő tudottá tett nékik.


Itt szépen leírja a Korán, hogy mi történjen azokkal, akik tagadják Mohamedet. Ha ilyen harcban esik el az aki Allah útján jár, akkor pedig a mennybe kerül.

2018. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 A kérdező kommentje:

Mint orientalista alá tudom támasztani, hogy a muszlimok a történelemben mindig is nagyon lépben voltak a keresztény teológiával és vallással. Pontosan tudták, hogy mit mond a keresztény vallás, ami nem is csoda, hisz Egyiptomban is több mint tíz millió keresztény él, Libanon egyharmada is keresztény stb.

Ellenben az európai keresztények iszlámmal kapcsolatos ismeretei mindig is nagyon hiányosak voltak. A huszadik századig egy átlag európai keresztény iszlámról való tudása nagyjából a nullával egyezett meg. Sőt! Még a huszadik században is nagyon sokszor olyan alap dolgokkal sem voltak tisztában, hogy pl ki volt Ali és kije volt Mohamednek.


Ez ahogy látom ma sincs másként. Míg a muszlimok nagy része viszonylag jól ismeri a keresztény vallást, addig egy átlag európai kereszténynek nagyjából lövése sincs az iszlámról, olyan dolgokat hisznek el nap mint nap és linkelgetnek tízezrek amik inkább vicclapokba illenek (pl Bill Warner könyvei, az iszlám terrorista vallás stb.)

2018. febr. 19. 22:17
 55/85 Ozcar ***** válasza:
Nem fogsz, mert egy sorozatgyilkos cselekedete ellentétes Isten törvényével. Nem elég hinni, mert a Sátán is elhiszi, hogy van Isten. Sőt, a Sátán személyesen ismeri Istent, de még is elkárhozik majd.
2018. febr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
9%

"Európában nincs létjogosultsága a muszlim törvényeknek és ha te ezt választottad, akkor pofasúly a kereszténység felé. Világos? semmi jogod kritizálni és becsmérelni a keresztényeket "


Nem te fogod megmondani minek van létjogosultsága Európában. Amúgy a keresztény vallás a Közel-Keleten alakult és indult. Továbbra sem becsmérlek senkit. A keresztény vallásról beszélek.

2018. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
9%

"Nem igazán. Ezt jelenti, ha megbántál valamit normális esetben. Legalábbis épelméjű emberek között.

Az alapján amit itt leműveltél, hát..."


Követsz el bűnt vagy sem? Ha igen, akkor nekem van igaza. Ha nem, menj a Vatikánhoz és kérd, avassanak szenté.

2018. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:

"Követsz el bűnt vagy sem? Ha igen, akkor nekem van igaza. Ha nem, menj a Vatikánhoz és kérd, avassanak szenté."

Minek erőlteted?

Köszönjük hogy bemutattad, mennyire beteg értékítéleted van, elrettentő példának tökéletes vagy! Ettől még más embereknél az a normális, ha megbánták hogy elkövettek valamit, akkor azt nem fogják újra meg újra megismételni.


Mellesleg csak szólok, hogy itt már sikeresen elérted hogy még véletlen se vegyenek komolyan. Úgyhogy viszlát!

2018. febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
9%

"Hitler nem volt keresztény, sőt a kereszténységet meg akarta szüntetni, egy saját pogány vallást akart létrehozni."


Keresztény neveltetést kapott ahogy a nácik többsége is. Persze nem gondolom hogy ők képviselnék az igazi kereszténységet csak válasznak szántam a másik válaszoló hülyeségére.



"Itt szépen leírja a Korán, hogy mi történjen azokkal, akik tagadják Mohamedet. Ha ilyen harcban esik el az aki Allah útján jár, akkor pedig a mennybe kerül."


Már vártam hogy valamelyik nagytudású "iszlámszakértő" előjöjjön ezzel :) Ezt a verset szó szerint kell értened de csak abban az esetben ha támadás éri a muszlimokat. Ha nem csak ezt az egy verset ragadnád ki akkor látnád ezt a szövegkörnyezetből illetve a kapcsolódó versekből. Én is tudok ilyen verseket a Bibliából, csak neked biztosan nem lesz magyarázatod azokra:



Számok könyve 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."


Konkrétan népírtásra szólít fel és engedi a szexrabszolgák tartását. Erre mi a magyarázat?

2018. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
9%

"Köszönjük hogy bemutattad, mennyire beteg értékítéleted van, elrettentő példának tökéletes vagy! Ettől még más embereknél az a normális, ha megbánták hogy elkövettek valamit, akkor azt nem fogják újra meg újra megismételni."


Én a valóságról beszélek, te pedig egy mesevilágról amit beképzelsz. Ahogy mondtam, mindenki elkövet kisebb nagyobb bűnöket. Te is.

2018. febr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!