Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én egy vérszomjas kannibál...

Ha én egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos vagyok, de őszintén hiszek Krisztusban és az Úr Atyában, akkor a Mennybe kerülök?

Figyelt kérdés

Több kereszténytől is hallottam, hogy csak az üdvözül, aki hisz Istenben és Krisztusban. Vagyis az üdvözülésnak pusztán a hit a feltétele.


Tehár ha én egy pl egy emberkínzó sorozatgyilkos vagyok, de rendíthetetlenül hiszek Istenben és Krisztuban, akkor a Mennyországba fogok kerülni?



2018. febr. 18. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:

"Csak a katolikus tanításról tudok nyilatkozni, ott nem. Tehát nem érted jól. Hogy a több ezer féle protestáns felekezet miként érti, azt nem tudom."


Hát akkor hogy van a katolikus tanítás szerint? Egy vérszomjas tömeggyilkos ha hisz Jézusban és megbánja tetteit mire számíthat? Mennybe kerül vagy sem?

2018. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
100%

#21


Nem te vagy az a mohamedán, aki állítása szerint jobban ismeri a Szentírást, mint a legtöbb keresztény? Meg akarsz végre térni, hogy ennyire érdekel a kérdés?


Egyébként nincs semmi különlegesség a katolikus tanításban, pusztán a protestáns hagyományok helyett a Szentíráson alapszik.


"Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad."


Első körben megtartják a gyilkos bűnét, a feloldozást feltételekhez kötik. Például az első feltétel, hogy adja fel magát a hatóságoknak. Miután láthatóan elkezdett a jó úton járni, csak akkor kapja meg a feloldozást.


"Az (Úr) napja ugyanis nyilvánvalóvá teszi, mivel tűzzel érkezik, és a tűz majd megmutatja, kinek mit ér a munkája. Akinek építménye megmarad, jutalomban részesül. De akinek műve elhamvad, az kárt vall. Maga ugyan megmenekül, de csak mintegy tűz által."


Ez a vers a tűz általi megtisztulásról beszél. Ugyan is a bűn megvallása nem elég, ahogy nem volt elég az Ószövetség idején sem.


Itt is hasonlóról van szó:

"Ezt a harmadik részt tűzbe vetem, és kiégetem, amint az ezüstöt is kiégetik; megtisztítom őket, amint az aranyat is megtisztítják. S majd segítségül hívja nevemet, én pedig meghallgatom, és azt mondom: „Ez az én népem!” Ő meg azt mondja: „Az Úr az én Istenem!”"

2018. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:

tehát összegezzük a sok jó választ: rossz ember - hisz Krisztusban, megbánja bűneit - feltételezzük, az eljutHAT Istenhez.

A fordulópont, hogy a megbánás során rossz emberből jóemberré transzmutálódik - tehát nem a "vérszomjas kannibál tömeggyilkos" jut Istenhez, hanem egy átalakult ember.

Lehet, hogy ilyen még nem fordult elő - mert nem egy felszínes lakkozás ez, hanem teljes metamorfózis. De elvileg erről lenne szó.


Nem ilyen sarkítottan feltéve a kérdést is erről lenne szó:

kétszer kell születni az embernek ehhez. Lásd a Nikodémussal folytatott párbeszédet. Nikodémus nem volt rossz ember - de neki is újjá kell születni, hogy Istenhez jusson.


T.S. Eliot Hamvazószerda verse szépen szól erről a nehéz, emberfeletti erőt igénylő munkáról, amihez a könyörgés és a kegyelem szükségeltetik.


S imádkozom Istenhez hogy könyörüljön mirajtunk

És imádkozom hogy feledni tudjam

Mindazt amit túlvitatok magamban

S túlmagyarázok

Mert megfordulni többé nem remélek

E szavak feleljenek

Azért amit tettem s már ne tegyek

Ne legyen túl nehéz mirajtunk az ítélet.


Mert többé ez a szárny nem repül sohasem

De mint szelelőlapát veri csak

A levegőt mely immár ritka, száraz

Szárazabb ritkább mint az akarat

Taníts minket törődni, nem törődni

Taníts minket ülni csöndesen.


Könyörögj érettünk bűnösökért most és halálunk óráján

Könyörögj érettünk most és halálunk óráján.


[link]

2018. febr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
53%

#21

Egyébként ha már itt tartunk, az iszlám mit mond az adott helyzetről?

Emlékeim szerint már többször is felvetetted az adott témát, de nem rémlik, hogy a ti verziótokat mondtad volna.

2018. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy anekdota szerint egy mennyben három meglepetés fog érni. Az első: azokról, akikről az gondoltam, hogy nem lesznek ott, ott lesznek. Második: azokról, akikről azt gondoltam, hogy ott lesznek, nem lesznek ott. Harmadik: én is ott vagyok... :-)


Üdv. Péter

2018. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:

"Akkor a protestanzizmus tévtanítás?

Hisz szerintük elég pusztán a hit az üdözüléshez (ezt egyébkébként konkrétan tőlük hallottam). "

Igen, elég a hit. Csakhogy a hit cselekvéssel jár, a szeretet cselekvésével. Lásd. Jakab levél. Az újszövetség egésze számít, nem csak egy mondat. Az is benne van, hogy életed végéig tart a megszentelődés, és ha nem tartasz ki, akkor nem üdvözülsz

2018. febr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:

"A keresztények szerint lehetsz akármilyen bűnös, vérszomjas kannibál tömeggyilkos, ha hiszel Jézusban mint megváltóban és megbánod amit tettél már mész is a mennyországba. Szintén keresztény tanítás szerint ha egy csecsemő úgy hal meg, hogy nincs megkeresztelve, pokolra kerül. Érdekes nem?"


Nem értem, hogy miért jó ez, hogy hazudtok. A kereszténység teljesen mást hirdet.

1. Megtérés, gondolkodás megváltoztatása

2. újjászületés Krisztusban

3. hited kizárólag a cselekedeted mutatja meg, nem az, hogy mit mondasz (bár az elmélet és a gyakorlat közti különbséget az ateisták nem igazán értik)

4. Kitartás a megszentelődésben életed végéig (krisztusivá formálódás)

(Közben a gyümölcsök egyre erőteljesebben rajzolódnak ki: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség)


A kereszténység annyit mond, hogy akárki lehetsz, megtérhetsz


""A keresztények szerint lehetsz akármilyen bűnös, vérszomjas kannibál tömeggyilkos, ha hiszel Jézusban mint megváltóban és megbánod amit tettél már mész is a mennyországba."

Mit is ír a Biblia?

5,19 A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, [Kol. 3,5.6.] melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.


5,20 Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések,


5,21 Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek.

2018. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
9%

# 22


"Nem te vagy az a mohamedán, aki állítása szerint jobban ismeri a Szentírást, mint a legtöbb keresztény? Meg akarsz végre térni, hogy ennyire érdekel a kérdés? "


Muszlim vagyok. Olyan nincs hogy mohamedán. Eszemben sincs keresztlénynek lenne csak leírom mit is látok a keresztény vallásban a Biblia alapján. Talán ezt probléma?



Eléggé ellentmondásos amit írtál. Hol szerepel a Bibliában hogy a bűnösnek fel kell adnia magát a hatóságnak? Utána azt írtad a bűn megvallása nem elég. A bűnös a tűzbe kerül. Akkor mi értelme Jézus megváltó halálának? Ha Jézus megváltja a bűnöket miért kerül mégis a tűzbe a bűnelkövető? Totál érthetetlen, ahogy sokminden más is a keresztény vallásban.



"Egyébként ha már itt tartunk, az iszlám mit mond az adott helyzetről?"


Iszlám vallás szerint hitünk és tetteinktől függ a túlvilági életünk. Ha bűnt követünk el, következményei vannak, de Isten megbocsáthatja, aminek ennek vannak feltételei. Isten megbocsátást kell kérnünk és meg kell bánnunk, továbbá lehetőleg távol kell maradni attól hogy újból elkövessük. Vannak olyan bűnök amiket egy másik embertársunk ellen követtünk el. Ilyenkor a sértett megbocsátását is kell kérjük, még az itteni életünk folyamán. A sértet lehet megbocsát, de kötheti jóvátételhez is, például ha megloptad, kérheti hogy szolgáltasd vissza és megbocsát. Az is lehet hogy nem fog megbocsátani, így Isten előtt kell majd rendezni. A példában szereplő kannibál tömeggyilkos nagyon súlyos bűnt követett el. Nem is kérheti evilágon a sértet megbocsátását hiszen gyilkosságról van szó. Isten előtt kell majd felelni ahol szembesítik az áldozatokkal. Az áldozatok pedig egyáltalán nem biztos hogy megbocsátanak neki így elég valószínű hogy súlyos büntetés vár rá a túlvilágon. Persze Isten dönt mindenki esetében. Én csak azt írtam le, valószínűleg mire számíthat egy gyilkos az iszlám vallás szerint.

2018. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:

"Nem is kérheti evilágon a sértett megbocsátását"

Nem hát! Mert megette a disznója!


(egyébként a világvallások eléggé megegyeznek ebben a kérdésben, nem sikerült a muszlim vallásnak ebben a kérdésben sem semmi újat hozni) (másban sem) (visszaesett az ósz-i hitbe)

2018. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:

"(egyébként a világvallások eléggé megegyeznek ebben a kérdésben, nem sikerült a muszlim vallásnak ebben a kérdésben sem semmi újat hozni"


Miben egyeznek meg?

2018. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!