Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én egy vérszomjas kannibál...

Ha én egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos vagyok, de őszintén hiszek Krisztusban és az Úr Atyában, akkor a Mennybe kerülök?

Figyelt kérdés

Több kereszténytől is hallottam, hogy csak az üdvözül, aki hisz Istenben és Krisztusban. Vagyis az üdvözülésnak pusztán a hit a feltétele.


Tehár ha én egy pl egy emberkínzó sorozatgyilkos vagyok, de rendíthetetlenül hiszek Istenben és Krisztuban, akkor a Mennyországba fogok kerülni?



2018. febr. 18. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
Ebben: "Ilyenkor a sértett megbocsátását is kell kérjük, még az itteni életünk folyamán. A sértet lehet megbocsát, de kötheti jóvátételhez is, például ha megloptad, kérheti hogy szolgáltasd vissza és megbocsát. Az is lehet hogy nem fog megbocsátani, így Isten előtt kell majd rendezni. "
2018. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
9%

Hát ebben pont nem, mert keresztény vallás szerint Jézus azért halt kereszthalált hogy ezzel megváltsa az emberek bűnét. Tehát elvileg nem kellene hogy bárki megbocsátását kérd csak el kell fogadnod Jézust mint megváltót. Ha a tetteid számítanak mi szükség volt Jézus megváltó halálára?


Egyébként miért tekinted visszalépésnek azt hogy az iszlám szerint a sértet megbocsátását kell kérni?

2018. febr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:

"Egyébként miért tekinted visszalépésnek azt hogy az iszlám szerint a sértet megbocsátását kell kérni?"

Nem azt tekintem visszaESÉSnek, hanem az egészet- azt hogy lehazudja, hogy Krisztus ember és Isten - "csak egy próféta" - a lányegét veszti el a kinyilatkoztatás -ebbe itt ne menjünk bele, már máshol eleget nyökögtünk ezen.


" mert keresztény vallás szerint Jézus azért halt kereszthalált hogy ezzel megváltsa az emberek bűnét."

Hogyne, persze, úgy képzeled, hogy a keresztények hátradőlhetnek - á, már megváltottak, nincs semmi dolguk, mehetünk bulizni.


" Tehát elvileg nem kellene hogy bárki megbocsátását kérd csak el kell fogadnod Jézust mint megváltót. "

Lószart. Elvileg sem, gyakorlatilag sem.


"Ha a tetteid számítanak mi szükség volt Jézus megváltó halálára?"

A gondolataim, szavaim, cselekedeteim, mulasztásaim, sőt még a szándékaim is

MIND számítanak.

Nagyon felszínes másképp képzelni, önfelmentő, bűnbe lemerülő értelmetlenség.

2018. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
6%

"Nem azt tekintem visszaESÉSnek, hanem az egészet- azt hogy lehazudja, hogy Krisztus ember és Isten - "csak egy próféta" - a lányegét veszti el a kinyilatkoztatás -ebbe itt ne menjünk bele, már máshol eleget nyökögtünk ezen."


Pont hogy Jézus istensége visszaesés meg a szentháromság. Ha megnézed nagyon hasonlít az ókori pogány vallásokhoz. Isten fia elveszti erejét és lejön a földre hogy segítsen az embereknek.



"Hogyne, persze, úgy képzeled, hogy a keresztények hátradőlhetnek - á, már megváltottak, nincs semmi dolguk, mehetünk bulizni."


Igen, a keresztény tanításból ez következik.



"A gondolataim, szavaim, cselekedeteim, mulasztásaim, sőt még a szándékaim is

MIND számítanak."


Ha ez mind számít mi szükség Jézus megváltó halálára? Teljesen felesleges. Ezek alapján amiket felsoroltál Isten eldönti érdemes vagy-e a mennyországra vagy sem.



"Nagyon felszínes másképp képzelni, önfelmentő, bűnbe lemerülő értelmetlenség."


Inkább úgy mondanám hogy a keresztény változat bűn elkövetésre ösztönöz.

2018. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
34 elképesztő vagy - hagyd abba, kérlek.
2018. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
100%

#34

Juj, a keresztény hit a bűn elkövetésére ösztönöz? Te milyen mesevilágban élsz? :D


Egyszer azért olvasd már el a Bibliát, mielőtt ekkora ökörséggel égeted magad! Különösen ajánlom figyelmedbe Jézus példamutatásait! Az aztán a bűnös élet melegágya, mi?

2018. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
5%

"Juj, a keresztény hit a bűn elkövetésére ösztönöz? Te milyen mesevilágban élsz?"


Nem azt mondtam hogy a keresztény hit, hanem a keresztény megváltás ösztönöz bűn elkövetésére. Egyrészt ott van az hogy Jézus úgyis meghalt az emberek bűneiért, majd azt a plusz néhány bűnt is eltörli. Mi van ha egy keresztény mondjuk elkövet egy bűnt aztán megbánja. Majd megismétli ötször? Semmi, megy a mennyországba.


Aztán ott van a kötelező megbocsátás. Ha téged meggyilkol és jóízűen elfogyaszt a kannibál sorozatgyilkos, keresztény tanítás szerint neked kötelező megbocsátanod. Ha nem bocsátasz meg neki, neked sem fognak. Tehát előállhat az a teljesen abszurd helyzet hogy te vagy az áldozat de büntetést kapsz mert nem bocsátasz meg. Ha tudja ezt a gyilkos akkor tovább gyilkolhat, mondván az áldozatoknak muszáj megbocsátaniuk neki különben nekik sem lesz megbocsátva.


Szóval maradjunk annyiban hogy a keresztényi megváltás bűnözésre ösztönöz és teljesen logikátlan. Nem lehet más mint emberi hamisítás. Ellenben az iszlám vallás szerinti igazságos és célja hogy távol tartsa az embereket a bűnözéstől.

2018. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van ha egy keresztény mondjuk elkövet egy bűnt aztán megbánja. Majd megismétli ötször? Semmi, megy a mennyországba."

Nem lehetett valami őszinte az a megbánás ha utána ötször megismétli. Így nyilván köze sem lesz a mennyországhoz.

Te tényleg valami nagyon fura világba képzelted bele magad. A valóság teljesen máshogy működik.

2018. febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:

"Ha téged meggyilkol és jóízűen elfogyaszt a kannibál sorozatgyilkos, keresztény tanítás szerint neked kötelező megbocsátanod. Ha nem bocsátasz meg neki, neked sem fognak. Tehát előállhat az a teljesen abszurd helyzet hogy te vagy az áldozat de büntetést kapsz mert nem bocsátasz meg."


Neked nagyon "keresztényüldözhetnéked" van, hogy ilyen agyament állításokat fogalmazol meg. Szerinted a meg nem rágott csontjaimmal mutogassam el neki a megbocsájtást?


Bár ennél már csak az a jobb, amikor 100 keresztényt felrobbantasz és egyből a paradicsomba jutsz, Allah pedig egy rakat szüzet is biztosít a háremhez.

2018. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
faékkém, abbahagynád? sötét vagy és buta
2018. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!