Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én egy vérszomjas kannibál...

Ha én egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos vagyok, de őszintén hiszek Krisztusban és az Úr Atyában, akkor a Mennybe kerülök?

Figyelt kérdés

Több kereszténytől is hallottam, hogy csak az üdvözül, aki hisz Istenben és Krisztusban. Vagyis az üdvözülésnak pusztán a hit a feltétele.


Tehár ha én egy pl egy emberkínzó sorozatgyilkos vagyok, de rendíthetetlenül hiszek Istenben és Krisztuban, akkor a Mennyországba fogok kerülni?



2018. febr. 18. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ismételném magam.

Köszönjük hogy bemutattad, mennyire beteg értékítéleted van, elrettentő példának tökéletes vagy! Ettől még más embereknél az a normális, ha megbánták hogy elkövettek valamit, akkor azt nem fogják újra meg újra megismételni.


Felfogtuk hogy beteg vagy, de ettől mások még nem azok. Bocsi.

2018. febr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
90%

Végigolvasva az egészet nehéz eldönteni, ki az elborultabb agyilag. A kérdező vagy a fanatikus muszlim barátunk.

De komolyan hogy lehet ilyen hülyeségeket kitalálni? Lehet hogy te még soha semmit nem bántál meg őszintén, de ha utálod magad mert ráeszmélsz hogy olyan életet éltél, ami rossz, akkor nem fogsz visszatáncolni. Hacsak nem vagy elmebeteg. Na jó, rólad azt hiszem, nem lenne nehéz elhinni :D Ellenben a legtöbb ember nem az.

2018. febr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
6%

Látom már csak a sértegetés maradt részetekről. Igy szokott lenni.


Én a valóságról beszélek, ti meg egy álomvilágról. Nyilván nem kétlem hogy keresztények is megbánják hogy hazudtak például vagy megbántanak valakit stb. Azt viszont már kétlem hogy ezt követően nem követik el újra. Nagyobb bűnöknél nehezebb újra elkövetni de ilyenre is van tengernyi példa. Ti gyakorlatilag azt állítjátok hogy a keresztények bűn nélküli tökéletes emberek :) Ezt komolyan elhiszitek magatokról?

2018. febr. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:

"Ti gyakorlatilag azt állítjátok hogy a keresztények bűn nélküli tökéletes emberek :) Ezt komolyan elhiszitek magatokról?"

Ennyire gáz a szövegértésed is? Soha nem állítottam sem azt hogy a keresztények tökéletes emberek, sem azt hogy én keresztény lennék.

A téma az volt hogy írtál egy égbekiáltó ökörséget a megbánásról, én pedig erre mutattam rá.

Hogy ennyire próbálsz mellébeszélni, ez is csak azt mutatja, te is tudod hogy hülyeséget beszéltél és most próbálsz menekülni.


Ahogy mondtam, itt már elérted hogy ne vegyünk komolyan. Feleslegesen erőlködsz.

2018. febr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
6%

Te mondtad hogy keresztények ha megbánnak egy bűnt akkor nem követik el újból. Ez gyakorlatilag azt jeleneti hogy tökéletes bűn nélküli emberek.


Egyébként jó lenne ha tisztáznád:


1, Ha egy keresztény bűnt követ el és megbánja, majd újból elköveti és megbánja, Jézus megváltja vagy sem?


2, Mi történik akkor ha egy keresztény nem akar megbocsátani annak aki bűnt követett el ellene? Figyelembe véve az alábbi verseket amik kötelezővé teszik megbocsátást:


Máté 6:14-15 "Mert ha az embereknek megbocsátjátok vétkeiket, nektek is megbocsát mennyei Atyátok.

Ha pedig nem bocsátotok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket."

2018. febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:

Nem csak a keresztények, bárki.

Ha én megölök egy embert, majd azt mondom megbántam, de aztán megölök mégegyet, akkor abban a megbánásban semmi őszinteség nem volt.

Ha őszintén megbántam amit tettem, akkor nem fogok embert ölni soha többé.

Ez nem olyan bonyolult ám!

2018. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
(dehogynem bonyi 66, ha valaki egy megmásíthatatlan, rossz döntést hozott és mindenképp igazolni akarja magát, miszerint a kereszténység szar, és az ő hibás döntése jobb.. mert itt erről van szó, lehetetlen, hogy valaki ennyire korlátolt és buta lenne, mint ahogy előadja)
2018. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
6%

"Ha én megölök egy embert, majd azt mondom megbántam, de aztán megölök mégegyet, akkor abban a megbánásban semmi őszinteség nem volt.

Ha őszintén megbántam amit tettem, akkor nem fogok embert ölni soha többé. "



Tehát azt mondod ha valaki megismétel egy bűnt, arra nem vonatkozik Jézus megváltása?

Továbbá arra kértelek hogy válaszolj a 65-ös hozászolásomban feltett két kérdésre.

2018. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
9%

"ehogynem bonyi 66, ha valaki egy megmásíthatatlan, rossz döntést hozott és mindenképp igazolni akarja magát, miszerint a kereszténység szar, és az ő hibás döntése jobb.. mert itt erről van szó, lehetetlen, hogy valaki ennyire korlátolt és buta lenne, mint ahogy előadja"



Nem kell a mellébeszélés. Sértegetés meg látom keresztényeknél alapjáraton megy.

Ha a keresztény vallást tartanám igaznak akkor keresztény lennék, de szó nincs erről. A mai keresztény vallás nem más mint Jézus tanítása telekeverve pogány hamisításokkal.

2018. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:

- nem hozzád szóltam, te lelki nyomoronc - akkor mondhatjuk, egy magyar muszlim hite a keresztényég elleni áskálódásból áll?

Tudd, azért, hogy az igazi muszlimoknak ártasz ezzel leginkább, a sötét és buta kötözködéseid miatt senki nem fogj az útját elhagyni, és veled tartani a mocsárba.

2018. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!