Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallásban mikor...

A Katolikus vallásban mikor hirdették ki a tisztítótűzről (purgatóriumról) szóló dogmát?

Figyelt kérdés

#katolikus #tisztitotűz #dogma.
2018. máj. 23. 19:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/157 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: Mégis mi az,hogy 'egy nemlétező helyen égjen egy nemlétező dolog'?

Ha égésről beszélünk akkor kell legyen egy anyagi fizikai test,de az is olyan ami ég.De ami ég,egy bizonyos időn belül el ég.

De a semmi a semmiben ég,és végnélkül-ide már nagy merészség kell,hogy leírja valaki,még nagyobb,hogy hirdesse is,semmi biblia alap nélkül.

Most már ki a beteg,aki mondja vagy aki hiszi,vagy mindkettő?

2018. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/157 anonim ***** válasza:
82%

"Most már ki a beteg,aki mondja vagy aki hiszi,vagy mindkettő?"

Ez a kérdésed lényegében már istenkáromlás, mert Krisztus például tűzzel szemléltette a poklot is, te meg azt mondod, hogy "semmi biblia alap nélkül". Függetlenül attól, hogy képtelen vagy érthetően írni magyar nyelven.

2018. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/157 anonim ***** válasza:
0%

12.Előbször is a főkérdés a purgatóriumrol szol,és én arrol beszéltem,nem pedig a pokolrol.

Ugyanis a purgatórium tana nem szerepel a bibliában maga még a szó sem,semmi tekintetben,még akkor sem ha személyeskedsz.

A pokol szon bőven van vitatnivalom de most nem ez a kérdés.


Csak egy megjegyzés:van egy imád'alá szála a poklokra'.

Ha a pokol a bűnös lelkeknek volt elkészítve,akkor mégis Jézus büntelenül,ráádásul szentszellemmel felkenve milyen bibliai szabály szerint volt három napig a pokolban.

Tehát semmi alapja nincs.


Mivel a 'pokol=sirgödör'igy Jézus joggal volt három napig a sírgödörben,és mint ahogy az imád is mondja.

Ha ez nem így van akkor az imád ellent mond az a bibliában.


És ezt semmi személyeskedés nélkül mendom.

2018. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/157 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a 'pokol=sirgödör'igy Jézus joggal volt három napig a sírgödörben,és mint ahogy az imád is mondja."


aham és a sírgödörben prédikált azoknak, akik Noé idejében haltak meg

2018. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/157 anonim ***** válasza:
0%

14.Akkor Szerinted Jézus a bünösöknek a kinzohelyen prédikált.

És akkor Jézus a szent szellemtől felkenve a kinzohelyen voltak mindketten'Jézus + szent szellem'.

Mivel te azt mondod Jézus Isten a Szent szellem is Isten,igy két Isten volt a kinzohelyen(pokolban).

Na ezt nevezem Isten káromlásnak.


Ugy is nevezhetem,hogy meggondolatlan kijelentés.

Reagálnék bővebben is de nem adtál bibliai idézetet ahol irod,hogy Jézus'hol hirdetett'.

2018. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/157 anonim ***** válasza:
100%

"igy két Isten volt a kinzohelyen(pokolban)"

Nem látom, hogy bármi ilyet írtam volna, de kérlek idézz. Máskülönbe ne hazudozz. Amikor a te hozzászólásodra reagáltam, én idéztelek szó szerint, nem adtam semmit a szádba...

2018. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/157 anonim ***** válasza:
0%

16.Akkor mégis a 14 bejegyzésedben mit sugal az utolsó mondatod.


"aham és a sírgödörben prédikált azoknak,akik Noé idejében haltak meg".


Erre sejtettem azon mögöttes állítást,hogy Jézus a pokolban(kinzohelyen) hirsetett.


Különben erre van konkrét értelmezés.

De akkor idézd a Bibliából.

2018. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/157 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, bár gondoltam jobban ismered a Bibliát, ha már azzal házaltok folyamatosan (pontosabban inkább füzetekkel):


"A test szerint ugyan megölték, de Lélek szerint életre kelt. Így ment el a börtönben sínylődő lelkekhez is, és hírt vitt nekik. Ezek egykor engedetlenek voltak, amikor Noé idejében Isten türelmesen várt"

2018. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/157 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem idézed a Bibliából könyv,rész és vers szerint.

Ugyan is sok a baki amit irsz.


Mert. Egyszer azt mondjátok,hogy testben ment fel Jézus,utána most az utolsó bejegyzésedben,állítod hogy lélekben prédikált.

Ezért akarok konkrét idézetet,ha valamit állitasz,nem pedig tantételbeli magyarázatot.

Az,hogy én ismerem vagy nem a bibliát egy másik feltevés.

2018. máj. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/157 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom veled mi baj van, én konkrétan, szó szerint idéztem a Szentírásból. Vagy az újvilág ferdítésben ez a rész nem szerepel?
2018. máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!