Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallásban mikor...

A Katolikus vallásban mikor hirdették ki a tisztítótűzről (purgatóriumról) szóló dogmát?

Figyelt kérdés

#katolikus #tisztitotűz #dogma.
2018. máj. 23. 19:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/157 anonim ***** válasza:
0%

29.Na megkaptam a választ 1439-ben hirdették ki.

Lásd következő cim alatt ha beírod a Google-be:"A katolikus egyház eretnekségeinek(tévtanitásainak,és eretnek gyakorlatainak)kialakulása időrendi sorrendben."

Itt megtalálható pontosan minden dátum, ami a változásokat illeti.

2018. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/157 anonim ***** válasza:
100%

Na bakker, kezdődik.


Mellesleg nem 1439-ben mondták, ki, habár akkor is szó volt róla, de már korábban is hittek ebben, valaki linkelte a depositum.hu-ról az ide vonatkozó részt, el lehet olvasgatni.

2018. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/157 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kedves jelenleg 30%-os. Ezen aztán kár vergődnöd. A purgatoriumról, mint "tisztító-tűz" már Nagy Szent Gergely pápa is beszélt a 6. század végén, de a dogmatizálása a II Lyoni Zsinaton történt 1274-ben.

Üsd fel akár a wikipédiát, abban is benne van. Ha annak nem hiszel, akkor az alábbi oldalon olvashatod a zsinati dokumentumokat:

[link]


Nekem nagyon úgy tűnik, mintha reklámoznád azt az oldalt. Már számos kérdésnél láttam, hogy linkelted, akár többször is (vagy jól behatárult kulcsszavak alapján buzdítok másokat keresésére). Erős a gyanúm, hogy te készíted és így szeretnéd növeli a látogatottságot. Ez viszont tudtommal tilos itt, ezért figyelem, szükség esetén jelentem majd hozzászólásodat.

2018. jún. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/157 anonim ***** válasza:
0%

33.Kedves 33 bejegyző,egyben forumtársam.

Én az alábbi lájk cimet most először tettem ki amit a Google -ben megtalálod,amit szégylsz és éngemet ignorálsz vele.

Ezt nem én hoztam létre és nem is én tettem fel a Googlere.

"users.atw.hu/elizeus/eretnekségek.html "

A cim a googleben:"Katolikus egyház eretnekségeinek(tévtanitásainak,és eretnek gyakorlatainak)kialakulása időrendi sorrendben".


Én mint romlott katolikus tudom,hogy ezek léteznek a Katolikus vallásban.


Nem értelek mi az ami szégyelnivaló benne,miért kaptad fel a vizet?

Miért állitasz hamis dolgot rollam?


Jézus azt mondja "az igaz világosságban jár".

Akkor miért sötétitesz?

Mit szégyelsz a valóságból,mert én nem látok szégyelnivalot?

Ha link és a te dátumaid szerint külömbség van,azért ezek léteznek.


Mond,ha valami féltenivalod van,azért vagyunk emberek(kereszténynek),ha azok vagyunk.


Ne Gyere mint a derült égből a villámcsapás.

2018. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/157 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus azt mondja "az igaz világosságban jár"."

Ennek ellenére egy hamis dátum mellett kardoskodsz, amikor már többen leírták, hogy melyik a helyes. Miután mostanra már a wikipédián vagy bármelyik más oldalon megnézhetted volna, láthatóan nem én járok sötétségben.


"Én mint romlott katolikus tudom"

Igen, te valóban csak romlott katolikus lehetnél, mert egy igazi katolikus, egy igazi keresztény, nem hazudik. Valójában se katolikus, se keresztény nem vagy.


"A válasz nem helyes mert utánanéztem most."

Ezt pedig te magad írtad. Kérdem én, mi értelme hazudnod? Nem mindegy neked, hogy mikori a purgatorium tana? Miért fontos neked a bizonyítottan hazug évszám?

2018. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/157 anonim ***** válasza:
0%

35.En ha hazudnék a link után hazudnék,de utánanéztem több forrásnak amelyeknek a cimét lefogom neked irni amelyek megerősítik a:"users.atw.hu/elizeus/eretnekségek.html"

Nekem erre a vitára van bizonyítékom nem is egy,de,hogy te hazugnak minősítesz arra nincs bizonyitékod,ezt az egész oldal láthatja ha az idézett linkemet elolvassa.

Ugy,hogy a gyakorlatoddal a keresztényi hiányosságodat bizonyítod.

Legalább az elemista viselkedésedet szégyelhetnéd,de akit ez nevel ez lessz belőle,"hazug mondja az igaznak hazug".

Pld."Jaj annak aki a rosszat jonak mondja és a jot rosznak".

2018. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/157 anonim ***** válasza:
0%

67%-os ezt érdemes elolvasni:

"A pápa nem szent Péter igazi követője,hanem a Judás földi hhelytartoja"


Ird be a Google-be és meglátod,mennyi csodálatos igazság derül ki.

2018. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/157 anonim ***** válasza:
75%
#37 anyám borogass. Az internetre bárki, bármilyen tartalmat kiírhat. Hogyha én kiírom egy blogra, hogy igazából a kismacskák tengeri állatok, és kopoltyúval lélegeznek, onnantól kezdve azt elhiszed?
2018. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/157 anonim ***** válasza:
0%

67%.Mosolygok a vergődéseden,ugyanis ha olvastad a bibliát Jézus és a követői távolról sem voltak azok mint a pápától le a pap szolgájáig.

De nem csak az említett vallásrol van szó,de mindazok amelyek vezetői fényüzést gyakorolnak.

Ugyan éngemet nem érdekel,csak nevetek amikor egyet mondunk és mást csinálunk.

Az árvák koldusok özvegye éheznek fáznak tehetetlenségükben,amire Jézus figylmeztez,hogy vigyázzunk rájuk,miközben fényüzésünk a tetőfokára hágott,a bibliát pedig ugy magyarázzuk,hogy megvédjük azt amit nem ir.

Az utobbi blogot amit bejegyeztem,csak egyet mondj ami nem igaz.

Hahotázok az egészen,mert ez olyan mint amikor a forgatókönyvet megírják és e próbán ignorálják,és pontosan az ellenkezőjét játszodják le.

Irjál még valamit,hogy jó estém legyen,és közben olvasd a bibliát és azt amit követünk.

2018. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/157 anonim ***** válasza:
100%

#36

Nézd, leírtál egy nyílvánvaló hazugságot. Ez ennyire egyszerű. Magadat járotod le, hogy foggal körömmel ragaszkodsz hozzá. Az okos ember elismeri tévedését, te ragaszkodsz a hazugsághoz. A helyett, hogy egyszerűen megnéznéd wikin.


De akkor hozd a bizonyítékokat, bizonyára nem tart majd hetekig, ha olyan sok van.


#38

Nem hiszem, hogy felfogja, hiába írjuk neki. Csórikám szerintem még azt se fogta fel, hogy két külön személlyel beszél itt jelenleg.

2018. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!