Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallásban mikor...

A Katolikus vallásban mikor hirdették ki a tisztítótűzről (purgatóriumról) szóló dogmát?

Figyelt kérdés

#katolikus #tisztitotűz #dogma.
2018. máj. 23. 19:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/157 anonim ***** válasza:
0%

19."Nem tudom veled mi baj van"

Velem nincs semmi baj,csak annyi,hogy kértem az idézetet és idéztél de hiába kértem,nem irtad,hogy honnan.


Én most idézem:az 1Péter.3:19,20.

"19Amelyben elmenvén,a tömlöcbe lévő lelkeknek is prédikált,20A melyek engedetlenek voltak egykor,amikor egyszer várt az Isten béketürése a Noé napjaiban,a bárka készítésekor,amelyben kevés,,azaz nyolc lélek tartatott meg viz által"


2Péter.2:4."Mert ha nem kedvezett az Isten a bünbe esett angyaloknak,hanem mélységbe taszitván,,a sötétség láncaira adta oda őket,hogy fentartassanak az ítéletre"


Júdás.6"És az angyalokat is,akik nem tartották meg fejedelemségüket,hanem elhagyták az ő lakhelyüket,a nagy nap ítéletére,örök bilincseken,sötétségben tartotta"

Károli fordítás.


Te azt Irod,hogy a bünös lelkeknek a pokolban(kínzó)hirdette a jo hirt.

A fent idézett biblia versekben ir poklot,tüzet,purgatoriumot? Nem.

Akkor mégis a fő kérdéssel kapcsolatban,hogy láttok ,és te miért gondolod,hogy a pokolba hirdetett.

Igen hirdetett az örök sötétségben,a tömlöcben,ami azt jelenti,hogy az ismert nélküli gonosz angyaloknak.

2018. máj. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/157 anonim ***** válasza:
100%

"Igen hirdetett az örök sötétségben,a tömlöcben,ami azt jelenti,hogy az ismert nélküli gonosz angyaloknak."


Nem tudom mi az az örök sötétség, van valami új hely is, amiről eddig nem tudtunk? Eddig úgy tudtam, hogy létezik menny, föld (illetve fizikai világ), valamint pokol. A kérdésből kiindulva egy negyedik lehetne a purgatorium.


Mivel a Szentírás csak ezt a 3 (vagy 4) helyet ismerteti, ezért a tömlöc nem utalhat egy további, nem létező helyre. Elég egyszerűen belátható, hogy ott a pokolról van szó.

Azt pedig nem tudom hol olvastad, hogy angyaloknak hirdeti. Azt írja, hogy akik Noé idejében engedetlenek voltak. Noé idejében az emberek voltak engedetlenek, ezért súlytotta őket özönvízzel. Vagy Noé is valami angyali lény? Hiszen Noé által hivatkozik rájuk.

2018. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/157 anonim ***** válasza:
0%
Utolso mondatban"ismert=ismeret".
2018. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/157 anonim ***** válasza:
0%

22."Nem tudom,hogy hol olvastad,hogy a bukkott angyaloknak is hirdeti"


Nem lvastad el amit idéztem.

Júdás levele.1:6-csak egy rész van.


Mivel a a bukkott angyalok ki lettel dobva az Isten jelenlétéből,igy sötétségbe vannak az Isteni ismeretre nézve,és ezért vannak bilincsben a sötétségben,de nem pokolban vagy purgatoriumban.

2018. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/157 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor továbbra is kérdezem, hogy mi ez a sötét hely, ami állításod szerint nem a pokol. Hol tanít erről a Szentírás, hol helyezkedik el pontosan, milyen viszonyban van pl a fizikai világgal, stb..?


Illetve mi köze van ezen bukott angyaloknak a Noé idejében élt emberekhez? Tehát miként kapcsolódik Péter és Júdás levele, ha láthatóan teljesen másról írnak?

2018. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/157 anonim ***** válasza:
0%

25."Mi ez a sötét hely?"

Jelenések 12:9 "Ledobták hát a nagy sárkányt,az őskigyot,akit Ördögnek és Sátánnak neveznek,aki az egész lakott földet félrevezeti.Ledobták őt a Földre,és az angyalait is lefogták vele együtt".


Ez jelenti a sötétséget részükre,mert nincs lehetőségük,hogy az Isteni terv és kinyilatkozásokra nézve ismeretet kapjanak,mivelhogy ezért is lettek ledobva.

Az Isteni tevékenységre nézve telyesen sötétségbe vannak levannak szoritva a Földre ahol a biblián kivül semmi ismerethez nem jutnak hozzá.A menyei királyság részleteiből nem tudnak semmit,sötétségben vannak.

2018. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/157 anonim ***** válasza:
0%

Idézet javitás:lefogták=ledobták.


. Elnézést.

2018. máj. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/157 anonim ***** válasza:
0%

Na mikor,senki sem tudja ?

Utána keresek és Megmondom.

2018. jún. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/157 anonim ***** válasza:
100%
Már az első oldalon ott volt a válasz, próbálj értőn olvasni. Tudom, hogy nagyon nehezen megy, erőltesd meg magad egy kicsit.
2018. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/157 anonim ***** válasza:
0%

29.A válasz nem helyes mert utánanéztem most.

Annál inkább iritáló a pogányn,rosszul nevelt viselkedésed.

2018. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!