Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom, hogy mi a...

Honnan tudom, hogy mi a helyes döntés? Hogy melyik "utat" akarja nekem Isten?

Figyelt kérdés

Döntés előtt állok (költözés) és nem tudom, hogy jól döntök e vagy sem. Hogyan lehetnék ebben biztosabb?

Hülyeségre nem vagyok vevő, csak értelmes válaszokat kérek ha lehet. Köszönöm!


2018. júl. 15. 21:35
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
nálunk Istennek hívjuk. Mindenki nézetét tiszteletben tartom, ettől függetlenül a megnevezése volt furcsa.
2018. júl. 15. 23:18
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
oké oké viccet félretéve. Kérlek gondold átt azt amit írok. Az előbbiekben csak hergeltelek. Szóval arról kérdeztél, vajon isten miféle sorsot szánt neked igaz? költözésed miatt. Naponta 8000 5 éven aluli gyerek hal meg, mindenféle gányban!!! Te meg a költözésedről érdeklődsz!!! Gratulálok te önző ember..... ISten,Allah, budhA, KRISHNA, odin ...... Ébredjetek emberek!!!!! Nem lléteznek istenek, sem csodák... Ne pazaroljatok rájuk időt
2018. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Ha neked valaki azért önző ember mert Isten útján akar járni és nem csak menni a saját feje után és itt megkérdezi hogy szerintetek ezt hogyan veheti jobban észre...akkor legyen.


Nem haragudtam meg és nyugodt vagyok, lepontozni sem pontoztam senkit, mert rájöttem, hogy egyáltalán nem itt kell a kérdésemre a választ keresnem. Azért vagyok csak dühös, hogy az időmet pocsékoltam itt feleslegesen.

Van egy lelkész ismerősöm, jó barátnőm majd őt megkérdezem és 101 % hogy tud majd értelmes választ adni vagy legalábbis olyat, hogy rájöjjek merre kell mennem tovább.

2018. júl. 15. 23:34
 14/36 A kérdező kommentje:

Még annyit...


Utolsó vagy első, mindegy. Itt Allahozol nekem a végén meg kiderül hogy ateista vagy. És te beszélsz???

2018. júl. 15. 23:39
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: ébrenléti állapotban szinte állandóan döntünk, kisebb-nagyobb dolgokban. Ha életed áthatja Isten szeretete, az könnyebbé teszi az életed. Néha rosszul döntünk, néha jó- ez elkerülhetetlen. De ha rosszul döntünk is vannak általában javításra lehetőségek. Nem határozza meg az útjainkat - csak mi határozzuk meg azzal, ha szeretjük Őt. Alvás közben az ember Istennel beszélget- így tartották az indiánok, és ezért alvót felébreszteni bűn volt. Talán - nálunk az őrangyal- próbáld meg: tedd fel esti imád után a kérdésed, és reggelre lehet, hogy letisztul egy válasz benned. Bátorság!
2018. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon köszönöm! Ez a válasz! 👍👍👍 Ment a zöld kéz!
2018. júl. 15. 23:45
 17/36 anonim ***** válasza:
22%

Akkor lehetsz ebben biztosabb, ha azt a döntésedet Jézusért hozod meg. Igen, mivel a döntéseinknél az számít, hogy milyen szándékkal hozzuk meg azt a döntést. Ha jó szándékkal, akkor jó döntés, ha rossz szándékkal akkor rossz a döntés.


"Csak döntés van. Döntéseid erkölcsi értékét nem az adja meg, hogy mi a következmény, hanem az, hogy milyen volt a szándék, amivel azokat meghoztad. A jó szándéknak csak jó következménye lehet lelki fejlődésedre, legyen annak bármi is a következménye!


Valamit rossznak látni, és azt jó szándékkal igenelni, ez fából vaskarika. Valamit jónak látni, és azt igenelni, ez az egészséges lelki fejlődés útja."

Jézus; A HANG - könyv 493

2018. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 👍👍👍
2018. júl. 16. 08:56
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

#17

Szívesen látnám, ha egyszer végre a Szentírásból is idéznél. Nem gondolod, hogy azt is olvanod kéne az "új evangéliumod" helyett?


Egyébként kérdező, amennyire fennakadtál a mohamedános trollon, ugyan úgy fennakadhatsz a #17-es hozzászólón is. Ha megnézed hozzászólásait, ő sem a Szentírás Istenében hisz, hanem valami "új evangéliumok" által eltorzított istenségben.

2018. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
nem kell ez 19! nem erről van itt szó. Nem hitvitáról, hanem egy életvezetési problémáról. Nincs minden benne a Szentírásban, nem azért van az. És ugyanakkor minden percünkben döntenünk kel. döntesz hogyan lépsz, hova, mikor mit teszel, mondasz - ezek mint döntések, csak gyorsan történnek, nem is gondolunk bele. De ha az ember lenyugtatja a tudatát, imádkozik, vagyis letisztítja a tudatát, akkor a lehető legjobban fog dönteni. Ami az ember esetében hibákkal jár. Hibázni emberi dolog.
2018. júl. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!