Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom, hogy mi a...

Honnan tudom, hogy mi a helyes döntés? Hogy melyik "utat" akarja nekem Isten?

Figyelt kérdés

Döntés előtt állok (költözés) és nem tudom, hogy jól döntök e vagy sem. Hogyan lehetnék ebben biztosabb?

Hülyeségre nem vagyok vevő, csak értelmes válaszokat kérek ha lehet. Köszönöm!


2018. júl. 15. 21:35
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%
" te vagy az az Allahos" ha tényleg hinnél Istenben, akkor nem írnál ilyeneket!!!
2018. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Nyugodt szívvel írtam, hidd el, mert mint kiderült csak trollkodtál itt a nagy hiteddel. Mint kiderült ateista vagy, úgyhogy nincs tovább miről beszélnünk!
2018. júl. 18. 21:52
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Húzzál már el innen a vasporosba 41%-on álló! Találj magadnak más szórakozást, ne ugass bele más hitébe!
2018. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Okés befejeztem, csak egy kérdés, ha azt várod hogy tartsák tiszteletben a te istenedet, akkor a többi istent te miért nem tartod tiszteletben? Mennyivel jobb a keresztény isten, pl az indiai istenek től, vagy allahtól???? Nekik is jár a tisztelet ők is istenek vagy nem?
2018. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Ezt sosem értem meg. Európában keresztény isten uralkodik, Indiában shiva... Afrikába legtöbb helyen allah. Ezt így széttoszthattak egymás között amikor teremtették a vilàgot?? Külön mennyel meg pokollal?
2018. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Válaszolok, amíg a kérdező nem jön, az én véleményem szerint: az istenhit nem tisztelet, udvariasság kérdése, hanem egy bensőséges, belső munka.

"Isten önmagamnál is közelebb van énhozzám" - mondta Meister Eckhart XIV.sz-i szerzetes. Más vallását maximálisan tiszteletben tartom, más hívőket nem bántok soha, még a szakrális szertartásaikat sem, sőt! érdekelnek és foglalkozom is összehasonlító vallástörténettel. A kereszténység aláásóit, gyűlölőit viszont nem tűröm el, azt nem hagyom, mert a kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy butának lenni, hanem mást jelent.

Azért nem lehet ilyet mondani: az én istenem, a te istened, a mi istenünk, stb ragozva, mert ez nem egy [birtokolható] tárgy. Nem ragozható és nem minősíthető sem (bee, az enyém jobb- óvodás szinten) Hanem a hit/istenkérdés lelkigyakorlat, tudati transzformáció - mert minden világvallás metafizikai lényege:

közeledni a Legnagyobbhoz, az Abszolúthoz, a Középponthoz (neveztessék bár Istennek, vagy arabul Allahnak, vagy Brahmannak (nem Brahma, Bramhan!) vagy Tao-nak (TAO jelentése: Út!) vagy buddha-tudatállapotnak (nem Buddha,hanem buddha a tudatállapot neve).

Neked ajánlom Helmuth Von Glasenapp, Az öt világvallás könyvet, jó tanulmány, itt a gyakorin azért nincs ilyenre lehetőség, ott bővebben és értelmesebben van, amit írtam, röviden makogtam, mekegtem. Légy jó, Isten áldjon!

2018. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!