Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom, hogy mi a...

Honnan tudom, hogy mi a helyes döntés? Hogy melyik "utat" akarja nekem Isten?

Figyelt kérdés

Döntés előtt állok (költözés) és nem tudom, hogy jól döntök e vagy sem. Hogyan lehetnék ebben biztosabb?

Hülyeségre nem vagyok vevő, csak értelmes válaszokat kérek ha lehet. Köszönöm!


2018. júl. 15. 21:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

#20

Már válaszoltam korábban, ezt csak mellékesen fűztem hozzá.

2018. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

#19



Máté24.35. Az ég és föld elmúlnak, de az én szavaim (Igéim) semmiképpen el nem múlnak.



"A Szentírásban rangsorolni kell! Csak azokban a sorokban él a Szentlélek lángja, amelyek hozzáigazíthatók az evangéliumaimhoz! A keresztények közötti meg nem értés egyik legsúlyosabb forrása az, hogy nem evangéliumaimhoz igazítjátok a Biblia többi részét, hanem azonos szintűnek tartjátok minden sorát. Pedig könnyen beláthatnátok, hogy így a Bibliából mindent ki lehet olvasni, és az ellenkezőjét is! Tehát érdemben használhatatlan! Arra kérlek benneteket, hogy az evangéliumaimat olvassátok nagy buzgósággal, és a Szentírás többi részével csak annyiban foglalkozzatok, amennyiben össze tudjátok egyezteti evangéliumaimmal." (Jézus/A Hang: 21/2092)

2018. júl. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

jó, 21. #22 nem tudom, milyen szekta, mindegy is, de ez pl igaz: "az evangéliumaimat olvassátok nagy buzgósággal, és a Szentírás többi részével csak annyiban foglalkozzatok, amennyiben össze tudjátok egyezteti evangéliumaimmal."

Tovább megyek -nem mintha szektásabb szeretnék lenni a szektásnál,- de nem is kell, néhány kivétellel. Pl. nem rágódom Eszter könyvén, mert az a bosszúról szól, és teljesen felesleges volt bevenni a Könyvek könyvébe. A történelmi részek sem érdekelnek. A Sirák Fia könyve viszont nagyon szép - azt meg protestánsból kihagyták. Szóval nem hiszem, hogy majd a halál pillanatában Krisztus Pantokrátor előtt állva ez számít majd, és megdorgálnak érte, hogy miért nem rágódtam Eszter könyvén, mikor az "benne van a Bibliában" stb. Ott már csak az lesz:" Ki vagyok én?" Ezért is van a tradicionális Pantokrator ikon ábrázolásoknál, amikor az utolsó ítéletre utal, már csukva a Könyv (míg a tanítói ábrázolásnál nyitva) egy VI. sz.-i:

[link]

Óbreton himnusz ezer éves:

"Mert úgy akarok szállni

hozzád, mint víg pacsirta,

hogy meglássam öledben

a kapcsos Bibliát,

és megnyíljék szívemnek

az Ige minden titka,

míg lenn lehullt bilincsként

zörög a vén világ."

2018. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

"Ismerem" a Bibliát, régebben a Biblia olvasó kalauzzal együtt olvastam. Mert tény, hogy csak úgy érti az ember.



Hidd el feltűnt, hogy sem az Ószövetségi sem az Újszövetségi részben nincs benne olyan, hogy Hang-könyv 493.


Ettől függetlenül, köszönöm mindenkinek a normális választ.

2018. júl. 16. 10:03
 25/36 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg Istent, hogy van-e valami szándéka a költözéssel kapcsolatban! Ha nem kapsz választ, akkor tegyél belátásod szerint.
2018. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%
Kilences voltam. Azzal, hogy nem szavaztál , te is hozzájárultál fidesz kétharmadához. Köszike...
2018. júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Nem érdekel a Fidesz és a szavazás, az én dolgom hogy nem mentem. Mikor nem a Fidesz volt akkor sem mentem.

Még jó hogy más volt a kérdés.

Úgy tűnik itt gyakorin ez a divat. Mindenre van válasz, de arra amire kéne..... hanyagolom is ezek után az is biztos.

2018. júl. 17. 09:27
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
Igaz kérdezd meg istent magàt! És ha válaszol akkor pedig keress fel egy szakembert
2018. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Jajjjjj neeeee, te vagy az Allahos....

Menj inkább aludni, mindenki jobban jár!

2018. júl. 17. 21:23
 30/36 A kérdező kommentje:

Kaptam választ!


Íme: [link]


Július 17 kedd

2018. júl. 17. 21:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!