Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Óriási hibát követtem el?

Óriási hibát követtem el?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, a vallás és a kereszténység vett körül. A szüleim, rokonok és a legtöbb barátom, keresztény.

Én alapból kerülöm a szeszes italokat, cigit, csúnya beszédet meg hasonló mocskos dolgokat.

Suli után szeretnék egy nagyon komoly döntést hozni, az Urat szeretném szolgálni= apáca szeretnék lenni( ne ítéljetek el!)

Még nem volt egy komoly kapcsolatom, 5 napja történt...


A barátikörömben megismertem egy igazán szimpatikus, udvarias, kedves fiút, igazából semmit sem tudtam róla, új fiú volt!

1 hónapig jártunk, nem olyan rég 5 napja lefeküdtem vele. Amit így utólag százszor megbántam.

A fiúról kiderül, hogy sátánista, amit én és a barátaim persze nem tudtunk.

Amint megtudtam szakítottam vele, és minden kapcsolatot próbáltam vele elkerülni, töröltem az ismerőseim közzül, nem beszélek vele.


Ez volt az első több értelemben is, első együttlét és első alkalom, hogy egy sátánistával voltam együtt.


Úgyérzem, hogy ez amit tettem megbocsáthatatlan, szégyellem akár elmondani egy papnak mindezt.

Főleg, hogy egy igazán szoros kapcsolat fűz a paphoz, persze nem olyan!

Ezzel úgyérzem, hogy minden elrontottam.

Persze tudtommal a szüzesség a fogadalom után lép érvénybe, de akkor is.


Engedtem a csábításnak, nem tudom, hogy mi ütött akkor belém, teljesen magamon kívül voltam, mármint az az érzés ami akkor elfogott, olyat még nem éreztem.


Kérlek adjatok néhány tanácsot, mit? Hogyan csináljak? Vagy mégis nézzek szembe a gonosszal? Mondjam el mindezt egy papnak?



2019. ápr. 26. 00:59
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
4%

Hello én is vallásos vagyok!

Szerintem menj apácának, fogadd meg hogy többet nem vétkezzel, és vezekelj azzal hogy Istennek ajánlod fel az életed apácaként!

2019. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Tudom és bevallom, hogy én vétkeztem. Engedtem a kísértésnek és most szenvedek...

2019. ápr. 26. 09:46
 13/34 anonim ***** válasza:
74%

4-es vagyok, reagálok az updatere:


Így valóban mondható, hogy a fiú nem keresztény értékrendű, de nem is Sátánista. Valószínűleg hallott pár metál zenét és gondolta milyen menő lesz ha azt mondja magáról, hogy ő a Sátánt követi.


Az "ateista Sátánizmus" kimondja, hogy nőt, gyereket és állatot nem bánthat senki, csak abban az esetben ha rájuk támadnak, ellenkező esetben nem hívhatja magát az illető Sátánistának.

A hitvilággal rendelkező Sátánizmusok legtöbbje pedig az európai pogány vallásokra épül, amikben a nőket imádták, tisztelték és istenként kezelték. Sok áldozatot bemutató vallásban (relative sok, mert rengeteg vallást nem ismerünk) emberáldozat is csak nő lehetett, de csak abban az esetben, ha a nő is akarta, hogy ezzel tisztelegjen istenei előtt és elnyerje népe számára az istenek szeretetét.

Szóval a fiúval nem az volt a gond, hogy Sátánistának vallotta magát (ami nem), hanem az, hogy egy baromállat, nem találok egy olyan emberre jobb szavakat, aki képes nőt bántani, illetve találnék, de azt kiszűrné az oldal.


Ha tényleg ennyire fontos számodra a vallásod, akkor gondolkodj el a dolgokon. Legyen benned egy olyan érzés, hogy tanultál az esetből, de ne érezz bűntudatot, mert szerintem ha létezne egy szerető Isten, akkor nem azt akarná, hogy a gyermekei önhibáztató lelki sérültek legyenek, hanem azt, hogy folyamatosan fejlődjenek életük során és ezzel érdemeljék ki a vallás által nyújtott javakat.

2019. ápr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
5%

10-esnek: s ha ő apáca akar lenni, és vallásos akar lenni a maga döntéséből?

Igazi felvilágosult liberális vagy, aki képtelen elfogadni, hogy másnak más az értékrendje. Szánalmas és hiteltelen.

2019. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

"Kérlek adjatok néhány tanácsot, mit? Hogyan csináljak? Vagy mégis nézzek szembe a gonosszal? Mondjam el mindezt egy papnak?"

Feltételezem katolikus vagy. Nem akarok senkit bántani, de szerintem vedd elő a Károli 1908-as Bibliát, és kezd el Pál apostolt alaposan tanulmányozni, és légy úgy hívő, ahogy az ÚR szeretné, és ez a legjobb Neked is.Előbb utóbb már nem a bűnt fogod szemlélni, hanem Jézust, mert hálás leszel neki. Római levél a keresztény 1x1, sok sikert.

2019. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
Első kommentelo hatalmasat idézet. Hi5 tesoo! Az én husom is lángra lobbanthatna valaki mert kanos lettem ettől a sztoritol. Ha a pap azt mondja részletezd ne tedd!!!
2019. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
19%

"1 hónapig jártunk, nem olyan rég 5 napja lefeküdtem vele"


Na akkor ugrott az apácaság, így már nem lehet az Úr hitvese!


"A fiúról kiderül, hogy sátánista"


...de a Sátáné még lehetsz!

2019. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
17-es téves, mert manapság már a nem szüzeket is fogadják apácának ahogy olvastam, az a lényeg hogy a fogadalom után ne legyen semmi.
2019. ápr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es te aztán vagod, hogy mit jelen szűznek lenni XD

Létezik egy fogadalom, ami akkor lép érvénybe, nem kell feltétlenül szűznek lennie

2019. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem senkinek semmi köze, hogy miért szeretne apáca lenni, az ő döntése és élete
2019. ápr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!