Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el a családomnak,...

Hogy mondjam el a családomnak, hogy muszlim lettem?

Figyelt kérdés

Saját döntésből hoztam meg ezt a döntést, nem fiú miatt. Barátom sincs.

Nem 'ragadott meg' soha a kereszténység, annak ellenére, hogy megkereszteltek kiskoromban és a szüleim viszonylag vallásosok.

Mindig is érdekelt az arab kultúra, majd később rátaláltam az iszlámra. Sok muszlim nővel beszélgettem (áttértel, születettel) egyaránt, olvastam a Koránt és rengeteg könyvet,cikket. Majd rájöttem, hogy én ezzel tudok azonosulni.

Nem láttam lényegét, hogy a kereszténységben maradjak (semmi bajom a kereszténységgel) de nem gyakoroltam, csak 'névileg' tartoztam oda, nem saját döntésből. Nem éreztem magaménak (holott hittanra is jártam régen és kiskoromban templomba is).

Így úgy döntöttem, hogy felesleges egy olyan dologban benne lennem amiben nem érzem jól magam, egyáltalán nem gyakorlom és nem vagyok boldog.

Lehet valakinek az iszlám túl távoli de én ebben vagyok boldog és ebben találtam rá önmagamra. És inkább leszek boldog minthogy kényszerből legyek a semmiben (ezt arra értem, hogy nem gyakoroltam a kereszténységet meg semmi).

De félek, hogy a szüleim nem fogadják el majd és cikinek fogják érezni főleg ha majd úgy döntök, hogy kendőt szeretnék hordani.

21 éves vagyok. Tudom nem vagyok már gyerek, felelős vagyok a döntéseimért. De nem szeretném a szüleimet sem szomorúnak látni sem azt, hogy csalódtak bennem. Mert nagyon szeretem őket, viszont én úgy éreztem/érzem, hogy ez ami boldoggá tesz engem. És nagyon szeretném ha megértenék a döntésem, mert nagyon boldog vagyok, hogy végre valahova tartozok és saját döntésemből nem azért mert beleszülettem és 'oda kell' annak ellenére, hogy akarom vagy sem.

Megmondom őszintén lelkiismeret furdalásom is van, hogy csak utólag tudják meg de egyszerűen nem tudtam, hogy hozzam fel a témát és akkor több probléma is volt a családban, nem szerettem még egy lapáttal rátenni.

Illetve szeretném hozzátenni, hogy nem egyik napról a másikra döntöttem. Több mint fél évig vártam mert nem akartam, hogy csak fellángolás legyen és csak megbánom.

Egyébként anyukám tudja, hogy sokat olvasok az iszlámról, illetve van több könyvem is és mecsetbe is járok.


Hogyan tudnám a legkíméletesebben elmondani?

Nem szeretném a szüleimen azt látni, hogy csalódtak bennem.


(Kérlek kíméljetek a rosszálló kommentektől és megjegyzésektől)


2019. máj. 19. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem lassan beszélj nekik az iszlámról. Ismertesd meg velük, mond el hogy amit a médiában hallanak az nem igaz, és hogy mi volt ami miatt végül úgy döntöttél hogy muszlim leszel. Egyébként miért okoznál ezzel csalódást nekik?
2019. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
95%
A legeslegrosszabb helyen kerdeztel szerintem minden bantas nelkul. Itt annyi hiradobol doktoralt iszlam szakerto van, hogy rendszeresen ujabb es ujabb suletlensegeket olvasok, amiket ugy talalnak, mintha az Ev İgazsaga lenne :'). Na, mindegy is... a szüleidet te ismered, ha tudjak, hogy erdeklodsz a tema irant, es nem bigott katolikusok, akkor nem valoszinu, hogy komoly sokk erne oket, de mindenkepp adj nekik idot feldolgozni az informaciot. A lenyeg, hogy sosem szabad "oktatni", de mindig legy mellettük nyitott konyvkent, akitol kerdezhetnek nyugalomban barmit a valasztasoddal kapcsolatban. Illetve pedig fontos, hogy lassak, hogy ez nem valami hobort nalad, hanem komolyan gondolod.
2019. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot :)

Mindenképp adok nekik időt és türelmes leszek velük. Ha majd érdeklődnek, kérdeznek akkor válaszolok de nem fogok 'feleslegesen fecsegni' a vallásról ha úgy érzem ők nem nyitottak.


Sajnos én is látom, hogy sokan iszlám szakértőnek hiszik magukat, pedig mérget veszek rá, hogy még az 5 pillért se tudnák elmondani, nemhogy mélyebb dolgokat tudjanak. (És ezt nem lenézés) mert szeretem ha érdeklődnek, kérdeznek viszont azt rühellem ha kioktatnak az életemmel kapcsolatban és jelzőkkel illetnek meg úgy,hogy nem is ismernek és a történetet sem tudják.

És sem fröcsögök bele más életébe.

2019. máj. 19. 21:32
 14/89 A kérdező kommentje:
* én sem
2019. máj. 19. 21:33
 15/89 anonim ***** válasza:
43%

"Tudom nem vagyok már gyerek, felelős vagyok a döntéseimért"


Pedig nekem ez nagyon komolytalannak tűnik. Már alapból, hogy ennyire a szüleiden stresszelsz, egy ilyen fontos kérdésben, mint az iszlám felvétele. Ami amúgy csak rád tartozik. Könyv, Korán, mecset, kendő, szép és jó, de ez annál komolyabb szerintem, meg nem egy hétvége hosszú, hogy apukádéktól el kelljen kéredzkedni. Legalábbis ahogy én látom, mert ismerek csomó muszlimot, angliában élek, mind fanatikus. Nemrég egy korombeli csávó munkatársam aki indiai muszlim képes volt lekésni a buszt, és hosszú órákat várni az újra, hogy elmenjen imádkozni gyorsan... Félreértés ne essék, én is hívő vagyok, fontos az ima meg minden, de ha rámjön, akkor imádkozom a buszon. Nem, neki az imaszoba kellett, aztán inkább várt az éjszaka közepéig. Ilyen akarsz te is lenni?

Mindegy, nem oltani akarlak, de nem támogatok senkit, hogy fanatikus legyen. Szüleid sem fognak, az biztos. Főleg, ha megcsapta őket a magyarországi agymosóvihar szele ami otthon pusztít a témával kapcsolatban...

De hogy ne csak a rosszat mondjam, ha téged ez visz közelebb Istenhez, akkor valahol egy pozitívum, remélem megtalálod a lelki békédet a hitedben.

2019. máj. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
55%

"Mohamed hamis próféta akinek a személyêről egyetlen szó sem esett a korábbi bibliai próféciákból, mindemellett köztudott, hogy pedofil és rablóvezér volt."


>A történeti-folytatólagos értelmezés szerint az iszlámról prófécia van a Bibliában, de negatív értelemben, a Jelenések 9. fejezetében.

2019. máj. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, egy dolgot biztosan tudsz:

ha netán vallást szeretnél váltani, azért halálbüntetés jár.

Tehát más vallásúhoz nem mehetsz férjhez, mivel a házassággal automatikusan változik a vallásod.

Lehet mondani, hogy ezt Magyarországon annyira nem veszik szigorúan - de bőven elég, ha csak 1 ember gondolja úgy az új ismerőseid közül, hogy neked ezért meg kell halnod.

Szóval, ha már sikerült betérni, akkor most már maradj is muszlim, míg élsz, és muszlimmal is házasodj majd.

2019. máj. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó: attól, hogy te nagyon hiszel az egyik mesekönyvben, attó még más hihet a másik mesekönyvben, nem?
2019. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 A kérdező kommentje:

#18

Te mondod magad nagy vallásosnak és te szídsz? Na tudod hova menj..:)

Törődj a saját életeddel, arról nem én tehetek, hogy nincs 🤷🏼‍♀️

A szüleimhez meg semmi közöd, hogy mit adtak át és mit nem. Neked viszont egy szappan jó lett volna, hogy kimossák a szádat. Csak, hogy kit kutyázz legközelebb...

2019. máj. 20. 17:31
 20/89 A kérdező kommentje:

Különben meg köszönöm akik támogattak és normális kommentet tudtak írni, mert látom egy páran a végéig el se jutottak, hogy elolvassák.

Ma haza utaztam és elmondtam nekik.

Hát nem örültek neki, hallgattam egy kioktatást.

Aztán mikor lenyugodtak mondták, hogy az én döntésem, az én életem. Nem tudják megváltoztatni a döntésem és nem is akarják. Ha ebben vagyok boldog akkor legyen így..

2019. máj. 20. 17:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!