Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el a családomnak,...

Hogy mondjam el a családomnak, hogy muszlim lettem?

Figyelt kérdés

Saját döntésből hoztam meg ezt a döntést, nem fiú miatt. Barátom sincs.

Nem 'ragadott meg' soha a kereszténység, annak ellenére, hogy megkereszteltek kiskoromban és a szüleim viszonylag vallásosok.

Mindig is érdekelt az arab kultúra, majd később rátaláltam az iszlámra. Sok muszlim nővel beszélgettem (áttértel, születettel) egyaránt, olvastam a Koránt és rengeteg könyvet,cikket. Majd rájöttem, hogy én ezzel tudok azonosulni.

Nem láttam lényegét, hogy a kereszténységben maradjak (semmi bajom a kereszténységgel) de nem gyakoroltam, csak 'névileg' tartoztam oda, nem saját döntésből. Nem éreztem magaménak (holott hittanra is jártam régen és kiskoromban templomba is).

Így úgy döntöttem, hogy felesleges egy olyan dologban benne lennem amiben nem érzem jól magam, egyáltalán nem gyakorlom és nem vagyok boldog.

Lehet valakinek az iszlám túl távoli de én ebben vagyok boldog és ebben találtam rá önmagamra. És inkább leszek boldog minthogy kényszerből legyek a semmiben (ezt arra értem, hogy nem gyakoroltam a kereszténységet meg semmi).

De félek, hogy a szüleim nem fogadják el majd és cikinek fogják érezni főleg ha majd úgy döntök, hogy kendőt szeretnék hordani.

21 éves vagyok. Tudom nem vagyok már gyerek, felelős vagyok a döntéseimért. De nem szeretném a szüleimet sem szomorúnak látni sem azt, hogy csalódtak bennem. Mert nagyon szeretem őket, viszont én úgy éreztem/érzem, hogy ez ami boldoggá tesz engem. És nagyon szeretném ha megértenék a döntésem, mert nagyon boldog vagyok, hogy végre valahova tartozok és saját döntésemből nem azért mert beleszülettem és 'oda kell' annak ellenére, hogy akarom vagy sem.

Megmondom őszintén lelkiismeret furdalásom is van, hogy csak utólag tudják meg de egyszerűen nem tudtam, hogy hozzam fel a témát és akkor több probléma is volt a családban, nem szerettem még egy lapáttal rátenni.

Illetve szeretném hozzátenni, hogy nem egyik napról a másikra döntöttem. Több mint fél évig vártam mert nem akartam, hogy csak fellángolás legyen és csak megbánom.

Egyébként anyukám tudja, hogy sokat olvasok az iszlámról, illetve van több könyvem is és mecsetbe is járok.


Hogyan tudnám a legkíméletesebben elmondani?

Nem szeretném a szüleimen azt látni, hogy csalódtak bennem.


(Kérlek kíméljetek a rosszálló kommentektől és megjegyzésektől)


2019. máj. 19. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
100%

"kit kutyázz legközelebb..."

Az illető nem akart sértegetni téged, csak nem tud magyarul. Azt akarta mondani, hogy "egykutya".


Apropó: a #17-et elolvastad egyáltalán?

Szerintem ez nagyobb probléma, mint hogy ki mit mond rád.

2019. máj. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
Az egykutya (köszönöm) azt jelenti, hogy ugyanaz. Ha még a magyar nyelvet sem ismered...
2019. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
Mellesleg a korán szerint mi gyaur kutyák vagyunk, te pedig ebben hiszel. Akkor most mi is van?
2019. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
0%

"Apropó: a #17-et elolvastad egyáltalán?

Szerintem ez nagyobb probléma, mint hogy ki mit mond rád."


A 17-es a szokásos iszlámellenes hazugságot írta le, ő pedig valószínűleg fanatikus keresztény. Az iszlám szint nem jár halálbüntetés a vallás elhagyásáért.

2019. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
61%

De jár, olvasd csak el.

Az igaz, hogy ehhez a szigorúbb változat kell, a saria.

Sok muszlim országban ez már hivatalosan nem érvényes.

De azért előfordul olyan, hogy radikálisok nagy hirtelen puccsot hajtanak végre, és ismét bevezetik.

Mondjuk ilyen helyre nyilván nem mész.

De még nagyobb gond, amit mondtam: ha a rokonok, ismerősök közül CSAK EGY úgy gondolja, hogy nem tűrheti, amit csinálsz, és megöl? Akkor mi lesz?

Olyan nagyon nem szokták üldözni az ilyet egyetlen muszlim államban sem. De ha el is fogják, az már neked mindegy.

És ez a változat itthon is előfordulhat. Bár tényleg elég kicsi az esélye - de azért ez nem megnyugtató.

2019. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:

Na látom a fanatikus keresztények megint iszlámszakértőnek képzelik magukat, úgy hogy sosem olvasták a Koránt, de jobban tudják mit ír mint akik minden nap olvassák :)


Sokat elmond egyes keresztények értelmi, erkölcsi szintjéről hogy egyből agresszíven támadják a kérdezőt, csak mert otthagyta a keresztény vallást.

2019. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
64%

"egyből agresszíven támadják a kérdezőt"

WTF?

2019. máj. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
71%

A kereszténység sose vonzott, azt írod. Nem csoda. Lemerem fogadni, hogy fele annyit sem foglalkoztál a kereszténység megismerésével, mint az iszlámmal. Az, hogy eljártál a templomba és hallottál pár alap történetet, nem sok.

Én mióta olvasgatom a Koránt, még nem jöttem rá, hogy miért tartják egy csodának ezt a könyvet és egyáltalán miből gondolják a muszlimok, hogy Mohamed tényleg próféta volt... Lényegében, a saját szaván kívül semmi nem tanúskodik mellette, az élete meg még kevésbé, de ez csupán az én véleményem. Még javában keresgélek a témában, de eddig én egyáltalán nem találtam semmi meggyőző érvet emellett a vallás mellet. Én azt javaslom ne állj le a dolgok megismerésével, ez vonatkozik a kereszténységre és az iszlámra is, még ha most úgy is döntöttél, hogy az iszlámot választod és néha azért olvass kritikákat is. Nem minden kritika rosszindulatú, van amelyik jogos kérdéseket vet fel és ha tudsz rájuk meggyőző választ találni, azzal csak erősödik a hited, ha viszont nem, akkor legalább felismered, hogy valami gond van. 21 éves vagy, még sokat változhat a véleményed a világról és még bukkanhatsz olyan információra, amit eddig nem tudtál.


A feltett kérdésedre a válasz nagyon egyszerű. Keress egy nyugodt pillanatot, állj eléjük és közöld velük. Örökké úgyse titkolhatod.

2019. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
18%
26: ki tamadta? 😮 fáj, ha le van írva az igazság egy pedofil által létrehozott vallásról, ahol MAI NAPIG megengedett a nyilvános kövezés is, ha a feleség félrekacsint, míg a férfi sosem kap semmi büntetést.
2019. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:

"egy pedofil által létrehozott vallásról"

Azért ezt így nem lehet mondani.

Akkoriban szokás volt fiatalon házasodni - és a serdülőkorig nem hálták el a házasságot.

Más kérdés, hogy ez 10 vagy 12 éves korban is lehetett.


"ahol MAI NAPIG megengedett a nyilvános kövezés is"

Kövezés is?

Hol?

Mondjuk korbácsról én is hallottam. 1000 korbácsütés nagyon kegyetlen halál.


"ha a feleség félrekacsint, míg a férfi sosem kap semmi büntetést."

Ez így megint csak nem igaz.

A férfi sokkal enyhébb büntetést kap - de, ha nincs szerencséje, ő is belehalhat. Házas nővel történő házasságtörés, ilyesmi.


Semmilyen irányban nem jó a fanatikusság, nem kellene csinálni (neked sem).

2019. máj. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!