Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el a családomnak,...

Hogy mondjam el a családomnak, hogy muszlim lettem?

Figyelt kérdés

Saját döntésből hoztam meg ezt a döntést, nem fiú miatt. Barátom sincs.

Nem 'ragadott meg' soha a kereszténység, annak ellenére, hogy megkereszteltek kiskoromban és a szüleim viszonylag vallásosok.

Mindig is érdekelt az arab kultúra, majd később rátaláltam az iszlámra. Sok muszlim nővel beszélgettem (áttértel, születettel) egyaránt, olvastam a Koránt és rengeteg könyvet,cikket. Majd rájöttem, hogy én ezzel tudok azonosulni.

Nem láttam lényegét, hogy a kereszténységben maradjak (semmi bajom a kereszténységgel) de nem gyakoroltam, csak 'névileg' tartoztam oda, nem saját döntésből. Nem éreztem magaménak (holott hittanra is jártam régen és kiskoromban templomba is).

Így úgy döntöttem, hogy felesleges egy olyan dologban benne lennem amiben nem érzem jól magam, egyáltalán nem gyakorlom és nem vagyok boldog.

Lehet valakinek az iszlám túl távoli de én ebben vagyok boldog és ebben találtam rá önmagamra. És inkább leszek boldog minthogy kényszerből legyek a semmiben (ezt arra értem, hogy nem gyakoroltam a kereszténységet meg semmi).

De félek, hogy a szüleim nem fogadják el majd és cikinek fogják érezni főleg ha majd úgy döntök, hogy kendőt szeretnék hordani.

21 éves vagyok. Tudom nem vagyok már gyerek, felelős vagyok a döntéseimért. De nem szeretném a szüleimet sem szomorúnak látni sem azt, hogy csalódtak bennem. Mert nagyon szeretem őket, viszont én úgy éreztem/érzem, hogy ez ami boldoggá tesz engem. És nagyon szeretném ha megértenék a döntésem, mert nagyon boldog vagyok, hogy végre valahova tartozok és saját döntésemből nem azért mert beleszülettem és 'oda kell' annak ellenére, hogy akarom vagy sem.

Megmondom őszintén lelkiismeret furdalásom is van, hogy csak utólag tudják meg de egyszerűen nem tudtam, hogy hozzam fel a témát és akkor több probléma is volt a családban, nem szerettem még egy lapáttal rátenni.

Illetve szeretném hozzátenni, hogy nem egyik napról a másikra döntöttem. Több mint fél évig vártam mert nem akartam, hogy csak fellángolás legyen és csak megbánom.

Egyébként anyukám tudja, hogy sokat olvasok az iszlámról, illetve van több könyvem is és mecsetbe is járok.


Hogyan tudnám a legkíméletesebben elmondani?

Nem szeretném a szüleimen azt látni, hogy csalódtak bennem.


(Kérlek kíméljetek a rosszálló kommentektől és megjegyzésektől)


2019. máj. 19. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
40%

# 28


"Én mióta olvasgatom a Koránt, még nem jöttem rá, hogy miért tartják egy csodának ezt a könyvet"


Talán nem olvasgatni kellene hanem végigolvasni. Utána ha ez megvan, hasonlítsd össze a Bibliával. Nem lesz nehéz mert sok történet és személyek ugyanazok de jelentős különbséggel. Például a Bibliában szerepelő próféták részeges, parázna cselszövő gyilkosok akik saját gyerekükkel hálnak, de a Korán szerint ugyanezek az próféták erkölcsös példamutató emberek.



"egyáltalán miből gondolják a muszlimok, hogy Mohamed tényleg próféta volt.."


Muszlimok nem gondolják ezt. Gyűlölködő keresztények hazudják ezt.



"Lényegében, a saját szaván kívül semmi nem tanúskodik mellette, az élete meg még kevésbé, de ez csupán az én véleményem."


Mondjuk még sokszázezer ember aki életében követte. Csak összehasonlításképpen mondom hogy Jézust életében alig követte valaki. Ja és persze te miből is gondold hogy Jézus Isten? Még azt sem mondhatod hogy Jézus szavának hiszel mert sosem mondta Jézus hogy ő Isten és azok sem tekintették Istennek akik személyesen találkoztak vele.

2019. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
31%

"26: ki tamadta? 😮 fáj, ha le van írva az igazság egy pedofil által létrehozott vallásról, ahol MAI NAPIG megengedett a nyilvános kövezés is, ha a feleség félrekacsint, míg a férfi sosem kap semmi büntetést."


Azt ugye tudod hogy a hazudozás és rágalmazás a saját keresztény vallásod szerint is bűn? És még csodálkoztok hogy tömegesen hagyják ott a keresztény vallást.

2019. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
0%

"de a Korán szerint ugyanezek az próféták erkölcsös példamutató emberek."

Azért ez érdekelne, hogy ezt hogyan lehetett elkövetni.

Idéznél pl. a Koránból Noéról ide vonatkozó sorokat?

2019. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
Nyilvános kövezés az asszony hűtlensége miatt még a youtube-on is fent van, nem kéne annyira védeni ezt a fajta gyilkosságot. Ahogy az is, ahogy keresztre feszítik a keresztényeket vagy elvágják a torkukat. Ha ezek nem igazak, akkor bizony nagyon jól játszák a gyilkos és áldozat szerepét a színészek... A csaj is biztos csak úgy tett, mint akinek beszakadt a feje, amibe végül belehalt. Nevetséges.
2019. máj. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
60%

"Azért ez érdekelne, hogy ezt hogyan lehetett elkövetni.

Idéznél pl. a Koránból Noéról ide vonatkozó sorokat?"


Iszlám vallás szerint a próféták erkölcsös példamutató emberek. Ha elolvasod a Koránban a Noéra vonatkozó verseket ez kiderül. De nézzük mit ir a Biblia Noéról, csak hogy lásd miről beszélek:



Mózes 1. könyve, a teremtésrõl 9:20-25 Nóé elkezdte a földet művelni, és szőlőt ültetett. Egyszer bort ivott, megrészegedett, és mezítelenre vetkőzött a sátrában. Hám, Kánaán ősatyja, meglátta apja szemérmét, és elmondta kint levő két testvérének. Akkor Sém és Jáfet fogták a ruháját, a vállukra terítették, s háttal bemenve, betakarták apjuk szemérmét, de elfordították arcukat, és így nem látták apjuk szemérmét. Amikor Nóé kijózanodott mámorából, és megtudta, hogy mit tett vele a kisebbik fia, ezt mondta: Átkozott Kánaán! Szolgák szolgája lesz testvérei közt!



Tehát Biblia szerint Noé részegen, meztelenül fetrengett sátrában, mikor benyitott a kisebbik fia. Nem írja le pontosan mit tett a fia, de abból hogy Noé megátkozta, azt valószínűsíthető hogy megerőszakolta Noét. Általában ezt a részt kihagyják a keresztények mikor Noéról beszélnek.

2019. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:
60%

# 34


"Nyilvános kövezés az asszony hűtlensége miatt még a youtube-on is fent van, nem kéne annyira védeni ezt a fajta gyilkosságot."


Én nem védem. Halálra kövezés nem része az iszlám vallásnak. Ez a te Bibliád szerinti büntetés. Az hogy egy két helyen alkalmazzák nem jelenti azt hogy ez az iszlám vallás szerint helyes.



"Ahogy az is, ahogy keresztre feszítik a keresztényeket vagy elvágják a torkukat."


Legfeljebb terroristák tesznek ilyet akiket a muszlimok elítélnek te viszont "jó" keresztény módjára úgy akarod beállítani mintha ez lenne az általános vagy elfogadott.



Tehát a halálra kövezés és a más vallásúak legyilkolása a te Bibliádban szerepel konkrétan.

2019. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
Mondjuk én azt kérdeztem, hogy a Korán mit ír róla... méghozzá azok a részek érdekelnének, amelyeket a Bibliából idéztél.
2019. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
100%

"méghozzá azok a részek érdekelnének, amelyeket a Bibliából idéztél."


Szerintem nem egészen érted. Amiket Bibliából idéztem, megjelöltem pontosan hol találod. A Korán pedig semmi ilyesmit nem ír vagy mást amiből az derülne ki hogy erkölcsileg romlott lett volna.

2019. máj. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:

Hát, akkor bizony lehetséges, hogy a történeteknek csak a felét írja le.

Így viszont ez nem bizonyíték semmire.

2019. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
60%
Ja hogy szerinted valójában igaz amit a Biblia ír csak a Koránban nem szereppel? :) Szerinted Isten részeges, parázna, saját gyerekeivel szexelő, cselszövő gyilkosokat küld mint próféták? Te követnél ilyen embereket? Ezért mondtam hogy egyes keresztények erkölcsi szintje elég érdekes. Maradjunk annyiban hogy számomra a Korán szerinti becsületes, erkölcsös próféták a hihetőek. Ha Isten valóban küldött prófétákat akkor azok erkölcsös emberek, nem részeges paráznák akik saját gyereküket ejtik teherbe.
2019. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!