Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el a családomnak,...

Hogy mondjam el a családomnak, hogy muszlim lettem?

Figyelt kérdés

Saját döntésből hoztam meg ezt a döntést, nem fiú miatt. Barátom sincs.

Nem 'ragadott meg' soha a kereszténység, annak ellenére, hogy megkereszteltek kiskoromban és a szüleim viszonylag vallásosok.

Mindig is érdekelt az arab kultúra, majd később rátaláltam az iszlámra. Sok muszlim nővel beszélgettem (áttértel, születettel) egyaránt, olvastam a Koránt és rengeteg könyvet,cikket. Majd rájöttem, hogy én ezzel tudok azonosulni.

Nem láttam lényegét, hogy a kereszténységben maradjak (semmi bajom a kereszténységgel) de nem gyakoroltam, csak 'névileg' tartoztam oda, nem saját döntésből. Nem éreztem magaménak (holott hittanra is jártam régen és kiskoromban templomba is).

Így úgy döntöttem, hogy felesleges egy olyan dologban benne lennem amiben nem érzem jól magam, egyáltalán nem gyakorlom és nem vagyok boldog.

Lehet valakinek az iszlám túl távoli de én ebben vagyok boldog és ebben találtam rá önmagamra. És inkább leszek boldog minthogy kényszerből legyek a semmiben (ezt arra értem, hogy nem gyakoroltam a kereszténységet meg semmi).

De félek, hogy a szüleim nem fogadják el majd és cikinek fogják érezni főleg ha majd úgy döntök, hogy kendőt szeretnék hordani.

21 éves vagyok. Tudom nem vagyok már gyerek, felelős vagyok a döntéseimért. De nem szeretném a szüleimet sem szomorúnak látni sem azt, hogy csalódtak bennem. Mert nagyon szeretem őket, viszont én úgy éreztem/érzem, hogy ez ami boldoggá tesz engem. És nagyon szeretném ha megértenék a döntésem, mert nagyon boldog vagyok, hogy végre valahova tartozok és saját döntésemből nem azért mert beleszülettem és 'oda kell' annak ellenére, hogy akarom vagy sem.

Megmondom őszintén lelkiismeret furdalásom is van, hogy csak utólag tudják meg de egyszerűen nem tudtam, hogy hozzam fel a témát és akkor több probléma is volt a családban, nem szerettem még egy lapáttal rátenni.

Illetve szeretném hozzátenni, hogy nem egyik napról a másikra döntöttem. Több mint fél évig vártam mert nem akartam, hogy csak fellángolás legyen és csak megbánom.

Egyébként anyukám tudja, hogy sokat olvasok az iszlámról, illetve van több könyvem is és mecsetbe is járok.


Hogyan tudnám a legkíméletesebben elmondani?

Nem szeretném a szüleimen azt látni, hogy csalódtak bennem.


(Kérlek kíméljetek a rosszálló kommentektől és megjegyzésektől)


2019. máj. 19. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:

Neked közöd nincs a tényekhez.

Pedofil tanárról nem sokat halottam, ellenben pedofil papról annál többet. Persze én nem általánosítok. Azt meghagyom a hozzád hasonló gyűlölködő tudatlanoknak.


Te wikipédia oldalról akarod tanítani az iszlámot muszlimoknak? :)))Az iszlámban a nők jogilag egyenlőek a férfiakkal, nem másodrendűek. Talán a keresztény vallásban másodrendűek. A feleség elválhat ha akar, nem kell ehhez a férj szabályszegése szóval hazugságot ír. Hozomány nincs az iszlámban, és a nő nem ad semmit a férjnek. Totál hülyeséget ír a wikipédia. Az iszlám szerint a férj ajándékot köteles adni a feleségnek. Az sem igaz hogy a nő vallomása fele annyit ér. A négy feleség igaz de ennek szociális célja van, például az özvegyeknek való segítség.

2019. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló hazugságokat miért írsz?

Ezek könnyen kiszűrhetők:


"Az iszlámban a nők jogilag egyenlőek a férfiakkal, nem másodrendűek."

De. Lásd:


"Talán a keresztény vallásban másodrendűek."

Ja, hogy visszatámadsz. Remek.


"A feleség elválhat ha akar"

Ha nincs gyerek.


"Hozomány nincs az iszlámban, és a nő nem ad semmit a férjnek."

Lehet, hogy a Koránban nincs, de sok népcsoportnál van ilyen.

Olyan is létezik, hogy a férj bármelyik pillanatban azt mondhatja a feleségének, hogy tűnés - és ilyenkor az asszony csak azt viheti, ami éppen rajta van.

Ezért vannak egyes népeknél telerakva arannyal a nők.


"Totál hülyeséget ír a wikipédia."

Tuti! Csak hülyeséget ír!


"Az sem igaz hogy a nő vallomása fele annyit ér."

De bizony!

Ráadásul a nőknek bármihez NÉGY tanút kell vinni!

Piszok könnyű ám négy tanút összeszedni, nem igaz? Minden sarkon négyesével állnak, minden bűnténynél!

2019. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:

Nagyon bírom mikor jön egy hozzád hasonló gyűlölködő funkcionális analfabéta és egy gagyi wikipédia oldal alapján akarja kioktatni a muszlimokat. Látszik hogy halvány lila gőzöd sincs az iszlámról, innen-onnan hallottál olvastál és idejössz gyűlölködni.



"Ja, hogy visszatámadsz. Remek."


Nem visszatámadás csak a tényeket közlöm. Keresztény vallás szerint a nő nem válhat el. Akkor sem ha rossz házasságot kötött. Nyugodtan megkérdezheted a keresztényeket. Aztán a Biblia azt írja a nő közösségben nem beszélhet, a férje engedélyét kell kérnie ha akar valamit és általában a férfi a nő fölött áll és a nő nem örökölhet semmit.



"Ha nincs gyerek."


Nem igaz. Akkor is elválhat a nő ha van gyerek.



"Lehet, hogy a Koránban nincs, de sok népcsoportnál van ilyen."


És ez kit érdekel ha az iszlámról vallásról beszélünk. Döntsd el hogy az iszlámról beszélsz vagy egyes népcsoportokról.



"Olyan is létezik, hogy a férj bármelyik pillanatban azt mondhatja a feleségének, hogy tűnés - és ilyenkor az asszony csak azt viheti, ami éppen rajta van."


Ez sem igaz. Válás után a férfinak még több hónapig gondoskodnia kell a feleségéről, az ajándékot pedig nem kérheti vissza. Azt a vagyont amit a nő keresett a férje nem veheti el.



"De bizony!

Ráadásul a nőknek bármihez NÉGY tanút kell vinni!"


Nem igaz. Két nőnek kell jelen lennie de az egyik vallomása is elegendő.


Négy tanú olyan súlyos bűntett estében szükséges mint a házasságtörés. Ez azért van hogy ne lehessen bárkit megrágalmazni.



Szóval amiket leírtál köze nincs a valósághoz.

2019. jún. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 Szaki19 ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy külön attól,amit te állítasz rólam.Bizonyítékok és források nélkül írsz össze-vissza mindenféle baromságot.Nincs kedvem többet vitatkozni,főleg hülyékkel nem,de elég ha megnézed hogy napjainkban is hol köveznek halálra embereket.Az iszlám vallással alapvetően nem lenne problémám,bár sok elemét elavultnak és barbárnak tartom.Anno a kereszténységnek is megvoltak a maga hibái,de a 21.századot írjuk.Keresztények nem köveznek halálra nőket és nem robbantanak,muszlimok pedig igen.Ezzel nem azt mondom hogy az összes muszlim ilyen,de sajnos bizonyos részük még továbbra is kapós az iszlám radikális változatára,ami a 21. századot nézve szégyen.Nő nem vezethet autót,nem válhat el önszántából és fele annyit ér a véleménye,mint egy férfinak.Ez nevetséges számomra.Ha te továbbra is emellett a vallás mellett állsz ki,úgy hogy letagadod minden hibáját,akkor gratulálok neked. (én is írtam kritikát a keresztény vallásról,a saját vallásomról,míg te csak a másikat tudod fikázni)A másik nagyon zavaró számomra az iszlámmal kapcsolatban hogy egyesek mai napi a dzsihád szerint tevékenykednek,azaz aki nem muszlim azt folyamatosan támadják.Európában hol bántanak muszlimokat?Azt hagyjuk hogy 1-2 focimeccs után a részeg ultrák megvernek pár muszlimot,de Afrikában és a Közel-Keleten több 100 keresztény hal meg havonta a vallásuk miatt.Akkor ki is a gyűlölködő?Én is voltam már egy muszlim országban (Marokkó),semmi baj nem volt az emberekkel és nem sértődtek meg édesanyám kereszt nyakláncán.Bár az is igaz hogy állítólag az egyik legenyhébb muszlim ország és hát ugyebár a keresztény turistákból élnek.


Zárásként csak annyit írok,hogy legtöbbször nem a vallással van a baj,hanem az emberek felfogásával.És olyanokkal,mint te akik nem képesek önkritikát megfogalmazni,csak a másikat ócsárolni egyfolytában.


Isten veletek!

2019. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:

Te továbbra is néhány extrém példa alapján általánosítasz az összes muszlimra és az iszlám vallásra. Halára kövezés mint büntetés nem létezik az iszlám vallásban. Sőt az a te keresztény vallásod része, mert benne van a Bibliában.A hozzád hasonló gyűlölködők kiforgatják a dzsihád jelentését. Valójában szó nincs az iszlámban a más vallásúak legyilkolásáról.



"Keleten több 100 keresztény hal meg havonta a vallásuk miatt. "


Ez sem igaz. Valójában az a helyzet hogy a Közel-Keleten 2-3 millió muszlim halt meg az USA támadása következtében ami ugye egy keresztény állam. Erre megkérdezed pofátlanul hol bántják a muszlimokat? Nemrég történt, Új-Zélandon egy keresztény 50 muszlimot lőtt le egy mecsetben. Szinte az összes muszlim országban élnek keresztények már vagy 1400 éve, Európából viszont a keresztények szinte teljesen kiirtották a muszlim lakosságot.


Mielőtt gyűlölködsz nem ártana utánanézned ki erőszakos és ki az áldozat. A te fejedben ez a kettő felcserélődött.

2019. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 Szaki19 ***** válasza:

1.Európában a 20. század végéig sosem volt tömeges muszlim népesség.(szóval nem is lett vna mit írtani)

2.Ha valahol Európában tömegesen öltek muszlimokat,azt kérlek írd le hogy hol és mikor.(a Balkánt ne vedd bele)

3.Az USA-t mint keresztény állam undorító volt felhozni,mert mindenki jól tudja hogy az USA a pénz és az olaj miatt teszi azt,amit tesz.Szarnak ők a vallásra.

4.Igen-Új-Zélandon történt mészárlás.Hányszor csináltak már ilyet a muszlimok Európában?Törlesztettek egy kicsit.(Mellesleg Srí-Lankán ismét ott volt a muszlimok által elkövetett robbantás)

És mellesleg Új-Zélandon 50 muszlim halott,Srí-Lankán pedig több mint 200 keresztény halott.

5.Ha nincs dzsihád akkor miért foglalták el az arabok Észak-Afrikát és szinte egész Spanyolországot?Akkor az mi volt?

6.Kövezést említi a Biblia,de mikor írt olyat hogy az helyes?Azt meg ne tagadd le hogy nincsenek olyan muszlimok akik a mai napi ne köveznének. :D Kérlek írd be a Google-ban hogy "kövezés" és ha egy keresztény vonatkozású képet vagy címet találsz akkor fizetek neked 5000 forintot! ;)

2019. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 Szaki19 ***** válasza:
2019. jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:

1, Fogalmad sincs a történelemről. Olvasd el ezt:

[link]


A lényeg hogy nagy őslakos muszlim közösségek éltek Európában aminek nagyrészét elüldözték vagy legyilkolták a keresztények.


2, Mi az hogy a Balkánt ne vegyem bele? Balkán szerinted nem Európa? Egyébként nem is kell ehhez messzire menni. Magyarországon kétszer is elüldözték, vagy legyilkolták a muszlim lakosságot. Aztán ott van Spanyolország. 700 évig volt muszlim irányítás alatt de később teljesen kiirtották a muszlimokat.

3, Szánalmas hogy próbálod mosdatni őket miközben több millió muszlim haláért felelősek. Az USA elnöke a Bibliára tesz esküt.

4, Gusztustalan hogy jogosnak nevezel egy ilyen terrortámadást.

5, Az igaz hogy hódítottak de nem azért hogy az iszlám vallást terjesszék. Magyarország sem lett muszlim pedig a törökök megtehették volna hogy mindenkire ráerőltetik az iszlámot 150 év alatt.

6, A kövezés benne van a Bibliában mint kötelező büntetés a paráznaságot elkövetőkre. A Koránban nincs ilyen. Hogy egyes muszlim országokban előfordul az nem az iszlám vallás miatt van. Magyarországon sokáig akasztottak. Akkor az akasztás a keresztény vallás előírása?

2019. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:

Nincs most kedvem nagyon belefolyni ebbe a vitába, de ezt azért tisztázzuk!

Az USA nem képviseli a keresztényeket, még csak nem is egy vallási csoport, hanem egy állam, (aminek egy része keresztény, egy része ateista stb.), ami nem vallási alapon támadta meg a Közel-Keletet, hanem politikai okokból. Az iszlám nagyon összemossa a vallást az állammal, lehet ez okozza a félreértést. Hogy szemléltessem neked a dolgot megjegyezném, hogy az USA annyira, de annyira keresztény állam, hogy a II. vh. alatt képesek voltak közvetlenül rádobni egy atombombát Ázsia legnagyobb keresztény székesegyházára, ami az évszázadok óta a legtöbb keresztény által lakott Japán városban volt található. (Nagaszaki)

2019. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:

# 79


Ha a Szaki19 nevű felhasználó egy terrorszervezet

által elkövetett tetteket a muszlimok számlájára írja, akkor én pedig az USA által elkövetett népirtásokat a keresztények számlájára írom.

2019. jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!