Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el a családomnak,...

Hogy mondjam el a családomnak, hogy muszlim lettem?

Figyelt kérdés

Saját döntésből hoztam meg ezt a döntést, nem fiú miatt. Barátom sincs.

Nem 'ragadott meg' soha a kereszténység, annak ellenére, hogy megkereszteltek kiskoromban és a szüleim viszonylag vallásosok.

Mindig is érdekelt az arab kultúra, majd később rátaláltam az iszlámra. Sok muszlim nővel beszélgettem (áttértel, születettel) egyaránt, olvastam a Koránt és rengeteg könyvet,cikket. Majd rájöttem, hogy én ezzel tudok azonosulni.

Nem láttam lényegét, hogy a kereszténységben maradjak (semmi bajom a kereszténységgel) de nem gyakoroltam, csak 'névileg' tartoztam oda, nem saját döntésből. Nem éreztem magaménak (holott hittanra is jártam régen és kiskoromban templomba is).

Így úgy döntöttem, hogy felesleges egy olyan dologban benne lennem amiben nem érzem jól magam, egyáltalán nem gyakorlom és nem vagyok boldog.

Lehet valakinek az iszlám túl távoli de én ebben vagyok boldog és ebben találtam rá önmagamra. És inkább leszek boldog minthogy kényszerből legyek a semmiben (ezt arra értem, hogy nem gyakoroltam a kereszténységet meg semmi).

De félek, hogy a szüleim nem fogadják el majd és cikinek fogják érezni főleg ha majd úgy döntök, hogy kendőt szeretnék hordani.

21 éves vagyok. Tudom nem vagyok már gyerek, felelős vagyok a döntéseimért. De nem szeretném a szüleimet sem szomorúnak látni sem azt, hogy csalódtak bennem. Mert nagyon szeretem őket, viszont én úgy éreztem/érzem, hogy ez ami boldoggá tesz engem. És nagyon szeretném ha megértenék a döntésem, mert nagyon boldog vagyok, hogy végre valahova tartozok és saját döntésemből nem azért mert beleszülettem és 'oda kell' annak ellenére, hogy akarom vagy sem.

Megmondom őszintén lelkiismeret furdalásom is van, hogy csak utólag tudják meg de egyszerűen nem tudtam, hogy hozzam fel a témát és akkor több probléma is volt a családban, nem szerettem még egy lapáttal rátenni.

Illetve szeretném hozzátenni, hogy nem egyik napról a másikra döntöttem. Több mint fél évig vártam mert nem akartam, hogy csak fellángolás legyen és csak megbánom.

Egyébként anyukám tudja, hogy sokat olvasok az iszlámról, illetve van több könyvem is és mecsetbe is járok.


Hogyan tudnám a legkíméletesebben elmondani?

Nem szeretném a szüleimen azt látni, hogy csalódtak bennem.


(Kérlek kíméljetek a rosszálló kommentektől és megjegyzésektől)


2019. máj. 19. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:

"Például keresztény vallás szerint Isten nem törődik a Jézus előtt élt emberek 99%-ával, csak a kis zsidó néppel "

Nincs időm hosszasan írni, de ezen azért megakadt a szemem. Ez nem igaz. Erre tipikusan jó példa az általatok emlegetett Jónás története. Ugyan is, Ninive nem zsidó város volt, hanem asszír.

Az, hogy a zsidók voltak a kiválasztott nép, nem azt jelenti, hogy a többiekkel nem törődött.

2019. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:

"Az, hogy a zsidók voltak a kiválasztott nép, nem azt jelenti, hogy a többiekkel nem törődött."


Először is nincs olyan hogy kiválasztott nép. Ez csak a zsidók téveszméje. Isten nem tesz különbséget pusztán etnikai alapon. Jónás valóban nem zsidó de hol van leírva a Bibliában hogy Isten minden néphez küldött prófétákat? Aztán sok milliárd ember Jézus előtt élt így nem is hallhattak róla. Akkor ők hogy üdvözülhetnek? Az a helyzet hogy a keresztény vallás sok milliárd embert diszkriminál csak mert Jézus előtt született vagy nem hallhatott róla vagy mert nem zsidónak született. Ez így nagyon igazságtalan és nem származhat Istentől.

2019. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
52: hála Istennek ilyenről nem ír a Biblia, ezt vagy te, vagy más találta ki, de nem igaz.
2019. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:

52#

Mivel nem értetted a Jónásra való utalásomat, kezdem azt hinni, hogy csak nagy vonalakban ismered, hogy mit ír a Biblia vagy hogy mit hisznek a keresztények. Most sajnos se időm, se kedvem az alapoktól kezdve kielemezni a történetet, ha érdekel kérlek nézz utána.


A kiválasztott néphez, csak annyit fűznék hozzá, hogy a Koránban ez áll:

"Ó Izrael fiai! Emlékezzetek kegyemre, amely kegyben részesültetek és kiváltságosaim voltatok

minden teremtmény felett." Kor 2:122


Egyébként hol áll a Koránban, hogy minden népnek volt prófétája? Lehet átsiklottam felette.

2019. máj. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:

# 54


"Mivel nem értetted a Jónásra való utalásomat, kezdem azt hinni, hogy csak nagy vonalakban ismered, hogy mit ír a Biblia vagy hogy mit hisznek a keresztények. Most sajnos se időm, se kedvem az alapoktól kezdve kielemezni a történetet, ha érdekel kérlek nézz utána."


Mellébeszélés, kitérő válasz.



"A kiválasztott néphez, csak annyit fűznék hozzá, hogy a Koránban ez áll: "Ó Izrael fiai! Emlékezzetek kegyemre, amely kegyben részesültetek és kiváltságosaim voltatok minden teremtmény felett." Kor 2:122


Csak hogy ez a kiváltság teljesen mást jelent a Korán szerint mint amit a zsidók állítanak. A zsidók szerint ők kiválasztott nép etnikai alapon ami az idők végezetéig érvényes. Szerintük csak a zsidók méltók arra hogy Istent szolgálják. A többi ember csak úgy van. Sőt egyes zsidók szerint a többi ember csak azért van hogy a zsidókat szolgálják, a legszélsőségesebb zsidó nézetek szerint pedig a többi ember egyenlő az állatokkal, akiket szabadon lehet gyilkolni. A Korán szerint viszont Allah egyezséget kötött a zsidókkal amit ők megszegtek. Tehát ez a kiváltság feltételhez volt kötve, amit a zsidók nem tartottak be. A Korán azt is írja hogy a zsidók megölték a prófétákat és meghamisították a Tórát.



"Egyébként hol áll a Koránban, hogy minden népnek volt prófétája? Lehet átsiklottam felette."



Biztos hogy átsiklottál felette:


16/36 És elküldtünk hajdan minden néphez egy küldöttet, hogy hirdesse: Szolgáljátok Allahot

2019. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:

Ez nem kitérő válasz, csak nem szerettem volna oldalakat írni. Nehéz rövidre fogni, hogyha valaki a Korán vázlatos elbeszéléseiből indul ki.

A Korán Jónás történetét is úgy írja le, mint aki csak hallomásból ismeri. Nagyjából így: "Bedobták a tengerbe, megette egy hal, megtért a város, nőtt egy tök, ami elszáradt" Vége. De, igazából semmi konkrétumot nem ír, miért, hol, melyik város stb.

A Korán ezt írja: "Ha kétséged lenne afelől, ami neked kinyilatkoztatott, kérdezd azokat, kik előtted olvasták a Könyvet." (Kor 10:94) majd ennek ellenére képes négy sorral lejjebb olyan hibát véteni, hogy azt állítja Ninive Jónás népe volt! (Kor 10:98)

Jónás zsidó volt(pl.Jón 1:9), Ninive pedig az asszírok fővárosa volt, egy politeista kegyetlen harcos népé, akikről ráadásul sejteni lehetett, hogy a zsidók ellenségei lesznek. Innen eredt a konfliktus és ez volt a történet egyik lényege.

Ha nem is keressük a mélyebb összefüggéseket, csak magát a történet nézzük, ez a vége: "Az Úr pedig monda: Te szánod a tököt, a melyért nem fáradtál és a melyet nem neveltél, a mely egy éjjel támadt és más éjjel elveszett: Én pedig ne szánjam Ninivét, a nagy várost, a melyben több van tizenkétszer tízezer embernél, a kik nem tudnak különbséget tenni jobb- és balkezük között, és barom is sok van?!" Jón 4:10-11

Ez a történet egyértelműen mutatja, hogy Isten törődött a többi emberrel is, nem csak a zsidókkal. Amit állítasz egyszerűen nem igaz és téves elképzeléseid vannak a kereszténységről.

2019. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:

Még egy megjegyzés. Már több helyen olvastam, hogy az iszlámban a próféták erkölcsösek stb., "Bezzeg a Bibliában!" és példának hozták többek között Dávidot, aki szerintük nem csábította el Uriás feleségét.

Nos, persze, mert szó szerint nincs leírva, mivel Dávid élete is csak felskiccelve van a Koránban. (Legyőzte Góliátot, király lett, megírta a zsoltárokat és Salamon volt a fia. Nagyjából ennyi szerepel, de hogy mikor, miért, hogyan azt már nem részletezi.) Mégis a történet nyomokban fellelhető a Koránban is.

1. Salamon Betsabé fia volt. Szóval nem tudom egyáltalán, hogyan született meg, az említett esemény nélkül.

2. "(Dávid) így szólt: „Mert bizony, ő megsértett téged azzal, hogy elkérte tőled jerkédet az ő jerkéihez. Valójában sokan, kik társak, megsértik egymást, csak azok nem, kik hisznek és jókat cselekszenek, de mily kevesen vannak! Dávid megsejtette, hogy Mi próbára tettük őt. Ura bűnbocsánatát kérte, leborult és bűnbánattal fordult (Allahhoz). Ezúttal megbocsájtottunk neki, mert neki bejárása van Hozzánk és szép az ő beteljesedése" Kor 38:24-25 A Korán kommentátora szerint ez egy homályos rész. Nem tudni pontosan miről van szó, pedig teljesen egyértelmű, hogy ez Nátán próféta látogatására és példázatára utal, amikor szembesítette a királyt bűnével. Ez annak a résznek egy pontatlan elmesélése. Ez abból is látszik, hogy azt írja a király "Ura bűnbocsánatát kérte, leborult és bűnbánattal fordult (Allahhoz)." Majd Isten ez egyszer megbocsátott neki.

2019. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:

"Mohamed próféta is tett csodákat, például egy éjszaka alatt eljutott Mekkából..."

Az éjszakai utazással az a bajom, ami magával a Hira hegyén történtekkel, az első találkozással az angyallal. Senki nem látta. Senki nem volt tanúja.

A Hold kettévágásával pedig, hogy háromféle elmélet is létezik róla és csak az egyik tekinti megtörtént eseménynek, de rezeg a léc alatta, mert az általános nézet, hogy Mohamed csodája a Korán, se több se kevesebb.

"Érthető az alapüzenete minden ember számára, logikus..."

Azért nem teljesen igaz, hogy érthető az alapüzenete minden ember számára, mert a Koránt is lehet többféleképpen értelmezni. Én inkább mondanám egyszerűbbnek. Nem vész el a részletekben, kevesebb időt kell fordítani a megértésére, az olvasásakor a főbb nehézséget leginkább az jelenti, hogy mellőzi a körülmények leírását, ezért figyelembe kell venni a hozzá kapcsolódó hádíszokat is. Számomra pont ez az ami kétségbe vonja a hitelességét. A Biblia nagyon sokrétű, mély könyv. Keresztbe-kasul tele van utalásokkal, előképekkel, próféciákkal, példázatokkal, a történetek többrétegűek és mélyebb jelentéstartalommal bírnak stb., nagyon oda kell figyelni az olvasáskor. Én személy szerint a Bibliát egy sokkal komplexebb könyvnek látom.

"Jézust életében szinte senki nem követte"

Több ezren követték, pedig nem háborúzott. A feltámadást követően, pedig a tanítványai bejárták a világot és kard/kényszer nélkül sokakat megtérítettek és mindenfele gyülekezeteket alapítottak. Tehát nem csak Jézus, hanem a tanítványai is elég meggyőzőek voltak.

"Honnan tudod hogy tett csodákat? Mert a Biblia ezt írja?"

A Korán is ezt írja. :) Önmagaddal hadakozol. Viszont a Biblia jóval előbb íródott, mint a Korán és semmiképpen nem több száz évvel később, mint ahogy te állítod. Rossz esetben is, nagyjából 100 évvel később.

Az a gond, hogyha elhiszem, amit a Korán ír, akkor hitet kell cserélnem, mert ahhoz, hogy elfogadjam a Koránt hitelesnek, szintén hit kell. Viszont Jézus csodáit még a Korán is megerősíti, Mohamed életében ellenben semmi döntő bizonyítékot nem látok.

Ráadásul a hádíszok nem egységesek az életére vonatkozóan és még a saját hitetek szerint is 200 évvel később íródtak le. Te nem tudod bizonyítani, hogy az evangéliumok évszázadokkal később íródtak, én viszont a hádíszokkal kapcsolatos állításomat tudom, mert ti sem tanítotok mást. Jézust viszont beteljesedett próféciák is igazolják a csodái mellett, szózat hallatszott az égből stb. és az eddig felfedezett történelmi tények sem cáfolják a beszámolót, inkább megerősítik, hogy létező helyekről, személyekről ír stb. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy Mohamed nem létezett vagy 100 százalékosan tudom bizonyítani, hogy Jézus mégha létezett is az volt, akinek mondta magát. De, ha összerakom a sok kis részletet, akkor inkább tartom hitelesebbnek az Újszövetség beszámolóit, mint a Koránt. Bár ez nyilván nem érv senkinek, de világ életemben a személyes megtapasztalásaim is a keresztény hitet erősítették bennem a többi valláshoz képest, ezért nyomós érv kellene ahhoz, hogy azt bármi másra felcseréljem. Ha valaki agnosztikus vagy ateista és nem hisz a kereszténységben az egy dolog, az más téma, de hogy valaki inkább tekinti hitelesebbnek a Koránt, mint a Bibliát annak magyarázatát leginkább abban látom, hogy nem ismeri egyformán a két könyvet és téves elképzelései vannak a kereszténységről.

"Jézust az egyik legrégebbi tanítványa árulta el."

Csakhogy 1 db emberről van szó, akinek az árulása nem érte meglepetésként. Ellenben Mohamed szerintem nem így képzelte el az utána jövő eseményeket és nagyon sok ismerőse és rokona érintett volt, akik ezek szerint a Korán könnyen értelmezhető üzenetét vagy nem értették meg, vagy nem is érdekelte őket és végig csak érdekből voltak vele, vagy jól értették és nem az volt a mondanivalója lényege, mint amire a később élő emberek gondolnak. Akárhonnan is nézem, számomra ez nagyon problémás és megkérdőjelezi az egészet.

"Ez jogos kérdés, de nem egy kereszténytől."

Miért nem? A keresztényeknek talán nem szólt Isten üzenete? Őket talán nem szándékozott meggyőzni valamivel? A Korán folyamatosan úgy beszél, mintha teljesen egyértelmű lenne Mohamed prófétasága. Állandóan kitérő válaszokat ad, "nem kaptok jelet, mert úgyse hinnétek el", "Az előző próféták sok jelet tettek mégse hitettek nekik", "olvassátok el a Könyveket, abban benne van" stb., csakhogy az, hogy az elődjei próféták voltak nem bizonyítja, hogy ő is az, ráadásul, hogyan olvassuk ki az ő prófétaságát a Könyvekből, ha szerinte meg van hamisítva? Amúgy ő sokszor nem is meghamisításról beszél, hanem hogy benne van, csak eltitkolják... Nekem az is megfordult már a fejemben, hogy ezt a meghamisításos érvet, csak azután találták ki a muszlimok, hogy rájöttek, a kánon már rég kész volt Mohamed idejére, valamint pontatlanok a Koránban szereplő történetek, szóval arról szó sem lehet, hogy tudták az igazat az akkoriak csak eltitkolták, hanem már jóval előbb más volt leírva, mint amiket állított. Így azok a részek lettek értelmetlenek, amik arról szólnak, nyugodtan leellenőrizheted a korábbi Könyvekből a mondandója helyességét, de ezt legalább még kilehet magyarázni.

2019. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:

"A Korán Jónás történetét is úgy írja le, mint aki csak hallomásból ismeri."


Mivel nem ismered az iszlám vallást, téves következtetéseket vonsz le. A Korán nem ír mindenről részletesen. Van hogy csak utalást tesz, vagy vázlatosan meséli el a történetet. Részleteket a szunnából tudjuk, ami Mohamed próféta tanításainak összessége és hadiszokon alapul.



"majd ennek ellenére képes négy sorral lejjebb olyan hibát véteni, hogy azt állítja Ninive Jónás népe volt! (Kor 10:98) Jónás zsidó volt"


Jónás nem volt zsidó. A Biblia téved. Még Jézus is azt mondta ő csak a zsidókhoz érkezte. Szóval Jónás nem zsidó és a saját népéhez lett elküldve mint próféta Ninivébe.



"Ninive pedig az asszírok fővárosa volt, egy politeista kegyetlen harcos népé, akikről ráadásul sejteni lehetett, hogy a zsidók ellenségei lesznek. Innen eredt a konfliktus és ez volt a történet egyik lényege."


És akkor a Biblia szerint a zsidó Jónás elment a politeista kegyetlen harcos asszírokhoz, de minek is? Hogy áttérítse őket a zsidó vallásra? Biztos hogy nem.



"Ez a történet egyértelműen mutatja, hogy Isten törődött a többi emberrel is, nem csak a zsidókkal. Amit állítasz egyszerűen nem igaz és téves elképzeléseid vannak a kereszténységről."


Egyáltalán nem mutatja. Ebből még nem lehet azt a következtetést levonni hogy a keresztény vallás szerint Isten minden néppel törődött. Ja és persze Ninive népe nem is hallhatott Jézusról így bukták az üdvözülést csak mert korábban születtek. Tehát kérdés mi a helyzet a keresztény vallás szerint azokkal aki Jézus előtt éltek?

2019. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:

"1. Salamon Betsabé fia volt. Szóval nem tudom egyáltalán, hogyan született meg, az említett esemény nélkül."


A Biblia szerint lehet így volt, de az a gond hogy te abból indulsz ki, a Biblia helyes ami alapból hibás megközelítés.



"Nem tudni pontosan miről van szó, pedig teljesen egyértelmű, hogy ez Nátán próféta látogatására és példázatára utal, amikor szembesítette a királyt bűnével. Ez annak a résznek egy pontatlan elmesélése. Ez abból is látszik, hogy azt írja a király "Ura bűnbocsánatát kérte, leborult és bűnbánattal fordult (Allahhoz)." Majd Isten ez egyszer megbocsátott neki."


Ez csak egy feltételezés. Szóval sem említi a Korán hogy milyen bűnt követett el. Akármi más is lehetett.



Ráadásul az a probléma az érveléseddel hogy meg sem próbálod kimagyarázni a bibliai részeges, gyilkos, parázna, vérfertőző prófétákat, hanem inkább úgy akarod beállítani mintha az iszlám szerint is ugyanilyenek lennének ami persze nem igaz.

2019. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!