Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el a családomnak,...

Hogy mondjam el a családomnak, hogy muszlim lettem?

Figyelt kérdés

Saját döntésből hoztam meg ezt a döntést, nem fiú miatt. Barátom sincs.

Nem 'ragadott meg' soha a kereszténység, annak ellenére, hogy megkereszteltek kiskoromban és a szüleim viszonylag vallásosok.

Mindig is érdekelt az arab kultúra, majd később rátaláltam az iszlámra. Sok muszlim nővel beszélgettem (áttértel, születettel) egyaránt, olvastam a Koránt és rengeteg könyvet,cikket. Majd rájöttem, hogy én ezzel tudok azonosulni.

Nem láttam lényegét, hogy a kereszténységben maradjak (semmi bajom a kereszténységgel) de nem gyakoroltam, csak 'névileg' tartoztam oda, nem saját döntésből. Nem éreztem magaménak (holott hittanra is jártam régen és kiskoromban templomba is).

Így úgy döntöttem, hogy felesleges egy olyan dologban benne lennem amiben nem érzem jól magam, egyáltalán nem gyakorlom és nem vagyok boldog.

Lehet valakinek az iszlám túl távoli de én ebben vagyok boldog és ebben találtam rá önmagamra. És inkább leszek boldog minthogy kényszerből legyek a semmiben (ezt arra értem, hogy nem gyakoroltam a kereszténységet meg semmi).

De félek, hogy a szüleim nem fogadják el majd és cikinek fogják érezni főleg ha majd úgy döntök, hogy kendőt szeretnék hordani.

21 éves vagyok. Tudom nem vagyok már gyerek, felelős vagyok a döntéseimért. De nem szeretném a szüleimet sem szomorúnak látni sem azt, hogy csalódtak bennem. Mert nagyon szeretem őket, viszont én úgy éreztem/érzem, hogy ez ami boldoggá tesz engem. És nagyon szeretném ha megértenék a döntésem, mert nagyon boldog vagyok, hogy végre valahova tartozok és saját döntésemből nem azért mert beleszülettem és 'oda kell' annak ellenére, hogy akarom vagy sem.

Megmondom őszintén lelkiismeret furdalásom is van, hogy csak utólag tudják meg de egyszerűen nem tudtam, hogy hozzam fel a témát és akkor több probléma is volt a családban, nem szerettem még egy lapáttal rátenni.

Illetve szeretném hozzátenni, hogy nem egyik napról a másikra döntöttem. Több mint fél évig vártam mert nem akartam, hogy csak fellángolás legyen és csak megbánom.

Egyébként anyukám tudja, hogy sokat olvasok az iszlámról, illetve van több könyvem is és mecsetbe is járok.


Hogyan tudnám a legkíméletesebben elmondani?

Nem szeretném a szüleimen azt látni, hogy csalódtak bennem.


(Kérlek kíméljetek a rosszálló kommentektől és megjegyzésektől)


2019. máj. 19. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:

"Muszlimok nem gondolják ezt. Gyűlölködő keresztények hazudják ezt."

Őszintén szólva nem értem ezt mire írtad. Azt mondod a muszlimok nem tartják Mohamedet prófétának? Vagy valami másra gondoltál? Lehet félreolvastál valamit az írásomban. Tényleg nem értem.

Ő "a próféták pecsétje", "Allah prófétája" stb. ezeket a megnevezéseket nem én találtam ki.

Én csak azt írtam, hogy még mindig nem értem, miben látják ennek bizonyítékát.

Jézus életéből egyértelműen kiderül, hogy ő volt a messiás, az Isten Fia. Számtalan csodát tett, gyógyított, ördögöket űzött, vízen járt, vihart lecsendesített, feltámasztott embereket, kenyeret szaporított stb. Előre megjövendölt dolgokat, amik bekövetkeztek, betöltött rávonatkozó próféciákat, amik előtte több száz évvel íródtak. Rengeteget érvelt, beszélgetett az írástudókkal, akik nem tudták megfogni, a "szópárbajokból" ő került ki győztesen. Majd feltámadt, pont ahogy ő előre megmondta.


Ezt a fajta bizonyító erőt nem látom Mohamed életében. Az, hogy sokan követték semmit nem jelent. Politikusokat, hadvezéreket, reformereket is sokan követnek, követtek az idők során. Ez önmagában nem bizonyíték. Ráadásul, ha megnézzük halála után mi történt, akkor azt látjuk, hogy szinte rögtön utána a legjobb barátai, családtagjai, mondhatni egymás torkának estek a hatalomért. Nem sokkal halála után a muszlimok több részre szakadtak az utódlás és egyebek miatt és egymást gyilkolták azok az emberek, akik még közvetlenül hallhatták Mohamed tanításait! Én semmi isteni dolgot nem látok ebben, csak egy egyszerű embert, aki megreformálta az arabok életvitelét, amit előbb utóbb valakinek muszáj volt, mert tényleg rémes állapotok uralkodtak és a környező nemzetekhez képest nagyon elmaradottak voltak. De, ennyi erővel, akkor Dzsingisz kán is próféta volt, mert egyesítette a mongol törzseket, nagyon sokan követték, sőt azt mondta, csak egy isten létezik, megújította a törvényeket, nem engedte a kínzásokat, és vallásszabadságot biztosított a birodalomban. Megbecsülte az orvosokat és tanárokat és egy hatalmas birodalmat épített ki, pedig még írni-olvasni se tudott.

Ezzel remélem, kissé sikerült rávilágítanom a problémámra. Én nem látom azt a pluszt, amire azt tudnám mondani, hogy erre egy közönséges ember nem képes. Mert legelőször is, engem az a plusz érdekelne, ami meggyőzte a muszlimokat, hogy ő tényleg próféta nem csak annak mondja magát. Ez nem rosszindulat, ez egy alapvető dolog, ami szerintem mindenkiben felmerül, amikor találkozik egy vallással.

2019. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:

"csak a Koránban nem szereppel?"

Te is funkcionális analfabéta vagy?

Olvasd már vissza, hogy mit kérdeztem...

2019. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
100%

# 41


"Őszintén szólva nem értem ezt mire írtad. Azt mondod a muszlimok nem tartják Mohamedet prófétának? Vagy valami másra gondoltál?"


Bocsánat, én értettem félre. Természetesen muszlimok szerint Mohamed próféta.



"Én csak azt írtam, hogy még mindig nem értem, miben látják ennek bizonyítékát."


Mohamed próféta is tett csodákat, például egy éjszaka alatt eljutott Mekkából Jeruzsálembe és vissza, de szerintem ami igazolja prófétaságát az a Korán. Érthető az alapüzenete minden ember számára, logikus, ellentmondásoktól mentes, bizonyítottan változatlan stb. Ezek egyike sem mondható el a Bibliáról. Számomra egyértelmű hogy a Korán Isten szava, aki pedig ezt közvetíti Isten prófétája.



"Jézus életéből egyértelműen kiderül, hogy ő volt a messiás, az Isten Fia."


Ne vicceljünk. Akik személyesen látták Jézust azok sem nézték Istennek. Miért hiszed hogy Jézus Isten? Totál értethetetlen számomra.



"Számtalan csodát tett, gyógyított, ördögöket űzött, vízen járt, vihart lecsendesített, feltámasztott embereket, kenyeret szaporított stb. Előre megjövendölt dolgokat, amik bekövetkeztek, betöltött rávonatkozó próféciákat, amik előtte több száz évvel íródtak. Rengeteget érvelt, beszélgetett az írástudókkal, akik nem tudták megfogni, a "szópárbajokból" ő került ki győztesen. Majd feltámadt, pont ahogy ő előre megmondta. "


Honnan tudod hogy tett csodákat? Mert a Biblia ezt írja? Egy könyv amit Jézus után többszáz évvel később írtak? Jézust életében szinte senki nem követte, így vagy ezek a csodák hatástalanok voltak az emberekre. Ki látta hogy feltámadt? Biblián kívül van más forrás ami megerősíti? Ezek a csodás tettek csak az akkor élt emberek számra lehetnek bizonyítékok és mivel senki nem követte Jézust, nem használtak.



"Ezt a fajta bizonyító erőt nem látom Mohamed életében."


Mohamed prófétát százezres tömeg követte már életében, Jézust szinte senki, pedig szerinted ő Isten. Az iszlám hatására az arabok egy elmaradott népből rövid idő alatt a világ vezető civilizációját hozták létre társadalmi, gazdasági, tudományos és kulturális téren is. Kereszténység elterjedése után összeomlott az ókori világ és hatalmas visszaesés következett be Európában.



"Az, hogy sokan követték semmit nem jelent. Politikusokat, hadvezéreket, reformereket is sokan követnek, követtek az idők során."


Azért jelent valamit. Meg az is hogy az iszlámra térnek ma át a legtöbben.



"Ráadásul, ha megnézzük halála után mi történt, akkor azt látjuk, hogy szinte rögtön utána a legjobb barátai, családtagjai, mondhatni egymás torkának estek a hatalomért. Nem sokkal halála után a muszlimok több részre szakadtak az utódlás és egyebek miatt és egymást gyilkolták azok az emberek, akik még közvetlenül hallhatták Mohamed tanításait!"


Ez az emberek hibája nem az iszlám vallásé. Jézust az egyik legrégebbi tanítványa árulta el.



"De, ennyi erővel, akkor Dzsingisz kán is próféta volt, "


Persze, lehetne. Bárki állíthatja magáról, meg azt is hogy ő Isten. Ezt bizonyítani kell. A Korán szerintem bizonyítja hogy Mohamed próféta. Jézus Istenségét mi bizonyítja?



"Mert legelőször is, engem az a plusz érdekelne, ami meggyőzte a muszlimokat, hogy ő tényleg próféta nem csak annak mondja magát. Ez nem rosszindulat, ez egy alapvető dolog, ami szerintem mindenkiben felmerül, amikor találkozik egy vallással."


Ez jogos kérdés, de nem egy kereszténytől. Te elhiszed hogy Jézus Isten, úgy hogy ő sosem állította ezt, akik látták nem nézték Istennek és alig követte életében néhány ember. Tehát gyakorlatilag semmi de semmi nem utal arra hogy Jézus Isten, csak néhány homályos vers a Bibliából amit többszáz évvel Jézus után írtak. Mohamed prófétaságában viszont kételkedsz úgy hogy a Koránt nem olvastad, figyelmen kívül hagyod hogy százezrek követték és hatalmas fejlődést hozott az iszlám egy nagyon elmaradott népnek.



"Ezzel remélem, kissé sikerült rávilágítanom a problémámra. Én nem látom azt a pluszt, amire azt tudnám mondani, hogy erre egy közönséges ember nem képes. "


Javaslom olvasd végig a Koránt és tanulmányozod az iszlám vallást, akkor biztosan látni fogod.

2019. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:

# 42


"Te is funkcionális analfabéta vagy?

Olvasd már vissza, hogy mit kérdeztem..."



Válaszolj a kérdésre légyszíves. Szerinted Isten milyen prófétákat küld? Számodra melyik a hitelesebb, logikusabb? A Bibliában szereplő részeges, parázna, saját gyerekeivel szexelő, cselszövő gyilkos próféták vagy a Korában leírt erkölcsös, becsületes próféták?

2019. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:

"Számodra melyik a hitelesebb, logikusabb?"

A hitelességet nem az dönti el, hogy erkölcsös-e, logikának pedig itt nyoma nincs. A hit nem logikára épül.

Azt kérdeztem, mit ír a Korán azokon a részeken, ahol a Biblia ezeket írja.

2019. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:
89%

"A hit nem logikára épül."


Egy keresztény számára lehet hogy a hit nem logikára épül de muszlimok számára igen. Én azért vagyok muszlim az iszlám vallást logikusnak tartom, választ ad a kérdésimre és kapcsolódik a valósághoz.


"A hitelességet nem az dönti el, hogy erkölcsös-e, logikának pedig itt nyoma nincs"


A hitelességet nem az dönti el hogy melyik erkölcsös, logikus? :) Hát akkor mi?



"Azt kérdeztem, mit ír a Korán azokon a részeken, ahol a Biblia ezeket írja."


Mi az hogy azokon a részeken? A Korán leírja Noé történetét. Miért nem olvasod el magad? Akkor látni fogod hogy egy erkölcsös prófétáról ír aki teljesíti Isten parancsát.

2019. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:

"a hit nem logikára épül de muszlimok számára igen."

Akkor légy szíves, mutass néhány dolgot, amit logikával bizonyítottál a hitedben.


"kapcsolódik a valósághoz."

Khm...

hogy került pl. a vas a Földre?


"A hitelességet nem az dönti el hogy melyik erkölcsös, logikus? :) Hát akkor mi?"

Az, hogy bizonyítva van-e.


"egy erkölcsös prófétáról ír aki teljesíti Isten parancsát."

Erre mondtam, hogy akkor kihagyta a többi részt.

Ettől nem lesz hiteles.

Jónásról mit ír?

2019. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:

"Akkor légy szíves, mutass néhány dolgot, amit logikával bizonyítottál a hitedben."


Például keresztény vallás szerint Isten nem törődik a Jézus előtt élt emberek 99%-ával, csak a kis zsidó néppel. Iszlám vallás szerint viszont minden néphez érkezett valamikor próféta. Számomra az logikus hogy ha Isten üzen az embereknek akkor minden néphez küld prófétát. Ha csak a zsidókhoz küldene az nagyon igazságtalan lenne. Egyszerű logika.



"hogy került pl. a vas a Földre?"


Hogy került?



"Az, hogy bizonyítva van-e."


Aha :) A Bibliából mi van bizonyítva? Még a Biblia sem egységes.



"Erre mondtam, hogy akkor kihagyta a többi részt.

Ettől nem lesz hiteles."


Te miről beszélsz? Nem értesz magyarul vagy megint a diszlexia? Ki és mit hagyott ki?


"Jónásról mit ír?"


Olvasd el magad és hasonlítsd össze a Bibliával.

2019. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:

"Iszlám vallás szerint viszont minden néphez érkezett valamikor próféta."

Ezek hol vannak felsorolva a Koránban?

Kik voltak, mikor jöttek, mit tettek, stb?

Amúgy más népek nem tudnak erről.


"Számomra az logikus hogy ha Isten üzen az embereknek akkor minden néphez küld prófétát."

Ennek semmi köze a logikához, erre rossz példa. Ez erkölcsi kérdés. Írj másikat.


"hogy került pl. a vas a Földre?"

Ja, hogy nem ismered.

Ott van a Koránban.

Eszerint nem olvastad.


"A Bibliából mi van bizonyítva?"

Senkit nem érdekel, most nem erről beszélünk.


Jónásról konkrétan az a rész érdekelne, hogy elsőre elvállalta-e a küldetést?

Mit ír erről a Korán?

2019. máj. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:

"Ezek hol vannak felsorolva a Koránban?

Kik voltak, mikor jöttek, mit tettek, stb?

Amúgy más népek nem tudnak erről."


A Korán azt írja minden néphez érkeztek próféták. Van akit név szerint megemlít, egyes hadiszok szerint pedig 120 ezer próféta volt. Más népek is tudnak erről, például keresztények csak ők Istent csináltak a prófétából.



"Ennek semmi köze a logikához, erre rossz példa. Ez erkölcsi kérdés. Írj másikat."


Hogyne lenne köze a logikához. Szerinted az logikus hogy a keresztény vallás szerint Isten igazságos de nem foglalkozik az emberiség 99%-ával? Abban igazad van hogy a keresztény vallás tényleg nem logikus. Ezért mondja a keresztény egyház a híveknek hogy ne gondolkozz csak higgy.



"Ja, hogy nem ismered.

Ott van a Koránban.

Eszerint nem olvastad."


Te fejből tudod az egész Bibliát?



"Senkit nem érdekel, most nem erről beszélünk."


De erről beszélünk. Te mondtad hogy az számít bizonyítva van-e. Na sorold szépen mi van bizonyítva a Bibliából.


"Jónásról konkrétan az a rész érdekelne, hogy elsőre elvállalta-e a küldetést?

Mit ír erről a Korán?"



A Korán semmi olyat nem ír Jónásról hogy nem vállalta volna el a prófétaságot. Ezt honnan vetted?

2019. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!