Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor hogy van Isten...

Most akkor hogy van Isten szeretete?

Figyelt kérdés
A kérdésem a kereszténység Istenére vonatkozik. Elvileg mindenkit szeret, de aki nem fogadja el, azt örökre a pokolban kínoztatja. Tudom, hogy ő nem akarja, hogy oda kerülj, nem az embernek készítette, meg bűnöztél stb. De szerintem nem igazán van arányban a paráználkodás és a végtelen kínzás. Akkor hogy lenne már igazságos? A kérdés nem provokáció, de tényleg nem értem...

2019. máj. 24. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:

Oké. Tehát vannak dolgok amiket a biblia bűnnek mond, de én nem, tehát nyilván meg sem bánom őket. A biblia szavai tehát engem kárhozattal fenyegetnek. Azt mondjátok hogy az isten senkit nem küld oda, hanem az ember választja. Nos én nem a kárhozatot választom hanem a szabadságot.

Minek vegyem ezt ha nem fenyegetésnek?


A másik, hogy az engesztelő áldozat elfogadásával kimondásra kerül, hogy az illető elismeri hogy a bűnei miatt poklot érdemel. Namost nekem ezt eszem ágában sincs elismerni. Főleg nem olyan dolgok miatt amiket nem is tartok annak. Az eredendő bűnre ugyanez vonatkozik.

Tehát magyarul kizárt hogy "aláírjak egy ilyen nyilatkozatot".

A biblia erre vonatkozó üzenete szintén fenyegetés, mi másnak kéne venni?

2019. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 Alex Fly ***** válasza:
0%
@29: még mindig nem küld senkit. De ha valaki oda akar menni, azt nem fogja akarata ellenére megakadályozni ebben.
2019. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
A kegyelem ingyen van, Isten hajlandó eltekinteni a bűneinktől, sokan mégsem akarják elfogadni, ragaszkodnak a büszkeségükhöz, mert azt hiszik az boldogít. Pedig nem. Ez a világ legnagyobb tévedése. Önkéntes engedelmesség és bizalom nélkül nincs boldogság, ezt kell megérteni.
2019. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
67%

"még mindig nem küld senkit. De ha valaki oda akar menni, azt nem fogja akarata ellenére megakadályozni ebben."

Miért akarna bárki is oda menni? Példának itt vagyok én. Eszem ágában sincs a pokolba menni, sőt, még csak nem is hiszem hogy az egy valós hely lenne. Ugyanígy nem hiszem hogy Isten valós lenne, tehát a szabályait sem követem.

Szerinted engem vajon a pokolra küld-e büntetésből, az akaratom ellenére?

2019. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
39%

"Önkéntes engedelmesség és bizalom nélkül nincs boldogság, ezt kell megérteni.

"

Ez hazugság. Sokkal inkább félelem nélkül nincs istennek való engedelmesség. Soha senki nem szolgálná az istent, ha nem félne tőle.

Ugyan ne mondja már nekem senki, hogy ha mondjuk nem lenne egy másik világ vagy létsík, ahol nincs rossz, nem menne oda és hagyná faképnél a "szeretett" istenét. Ha mégis ezt mondja valaki, az a legegyértelműbb bizonyítéka hogy teljesen meg van törve.

2019. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 Alex Fly ***** válasza:
41%

@34: épp magad mondodb hogy senkinek nem kell téged küldenie sehova, mész te magadtól is. Az, hogy nem hiszel benne és nem hallgatsz a figyelmeztetésre, a te dolgod.

Ha én nem hiszek a gravitációban és belesétálok a szakadékba, akkor sem az lökött bele, aki figyelmeztetett, hogy ideje lenne visszafordulni...

Semmi gond nincs azzal, miben hiszel vagy hogyan élsz -de a következményekért a felelősséget neked kell vállalnod; nem tudod másra hárítani.

2019. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
11%

"épp magad mondodb hogy senkinek nem kell téged küldenie sehova, mész te magadtól is"

Próbáld már értelmezni amit leírtam! Pont ez a lényeg, hogy én nem megyek sehova, hisz eleve nem hiszem hogy lenne hova menni.

Hogy ezért a hitetlenségért az istened a pokollal fenyeget, az nem az én saram.

2019. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
Jól van Alex, démon az a szellem amelyik a hitedet adja.
2019. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:

# 35

Mindenki fél a haláltól, szenvedéstől. Mégis van aki engedelmes akar lenni, van aki nem.

2019. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
Azért "akarsz" engedelmeskedni mert félsz.
2019. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!