Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor hogy van Isten...

Most akkor hogy van Isten szeretete?

Figyelt kérdés
A kérdésem a kereszténység Istenére vonatkozik. Elvileg mindenkit szeret, de aki nem fogadja el, azt örökre a pokolban kínoztatja. Tudom, hogy ő nem akarja, hogy oda kerülj, nem az embernek készítette, meg bűnöztél stb. De szerintem nem igazán van arányban a paráználkodás és a végtelen kínzás. Akkor hogy lenne már igazságos? A kérdés nem provokáció, de tényleg nem értem...

2019. máj. 24. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, ha az ember fél a tettei következményeitől. A felelősségteljes élethez ez hozzátartozik. Az Istenfélelem szó pozitív. Persze ez nem szabad hogy rettegésbe forduljon, mert az már beárnyékolhat minden döntést, korlátozza az ember szabadságát.

Isten képes a múltunkat is átértékelni, a múlt bűneit a javunkra fordítani megtérés után. A hit egy út, amin az embernek lelkileg folyamatosan fejlődni kell, egyre inkább Isten iránti bizalom irányába haladni a körülményektől függetlenül.

2019. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
Én arról tudok bizonyságot tenni, hogy ennek a félelemnek a megtagadása a pozitív.
2019. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:

Ha az ember valakit igazán szeret, pl. édesanyját, testvérét, házastársát, akkor egy nézeteltérésben vagy akár egy közös ügy intézése közben igyekszik tekintettel lenni, vigyázni, nehogy figyelmetlenségből megbántsa a másikat. Minél nagyobb a szeretet és nehezebb a szituáció, annál inkább jelen van az aggódás. Az ember idő szűke vagy fáradtság miatt akaratlanul is könnyen tehet, mondhat olyat, elfelejthet valamit, amivel aztán belerondít a kapcsolatba, megbántja a másikat.

Na ilyen a hithű Istenfélelem is.

2019. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
És mi van, ha azt mondom hogy én nem szeretem az istent?
2019. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
Melyiket? (Merthogy kis i-vel írtad.)
2019. júl. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
Hát azt ott fönn az égben. A legnagyobbat.
2019. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem szereted, nem szereted. Hogyhogy mi van akkor?
2019. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
Csak annyi hogy akkor pokol, mondja ő. Nem?
2019. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:

Isten (zsidó-kersztény) nem egy kívülálló hatalmaskodó uraság, hanem a Bibia szerint Ő bennünk van, az emberi kapcsolatainkban lakozik. Ha magunknak, vagy felebarátunknak ártunk, Őt sérjük meg.

Ha Istent szeretjük, akkor az embereket is szeretnünk kell. Ha valaki gyűlöli felebarátját, az nem mondhatja hogy szereti Istent. És fordítva is: ha valaki gyűlöli Istent, az nem szeretheti őszintén felebarátját. Tehát Isten szeretni annyit jelent, hogy szeretem az életemet, és szeretem az embereket.

Jézus azt mondta: "Isten országa köztetek van", ahogy a pokol is. Majd a halál után az örökkévalóságban visszhangzik.

2019. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:

"Csak annyi hogy akkor pokol, mondja ő. Nem?"

Végül csak két út van, te is érzed: vagy Isten, vagy a pokol. Ha az utóbbi nem tűnik jó választásnak, akkor próbáld szeretni mégiscsak. :) Ő megérti, ha nem mindig, nem mindenkinek könnyű, mint ahogy egy kisgyereknek sem mindig könnyű szeretnie a szüleit (pl. amikor épp javában hisztizik valamiért). De attól még nem mondanak le róla a szülők, akkor se, ha azt ordítja épp, hogy "utállak titeket!". Isten meg mindenkinél jobban szeret, tehát ő meg még kevésbé mond le rólad, ha legalább megpróbálod.

2019. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!