Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor hogy van Isten...

Most akkor hogy van Isten szeretete?

Figyelt kérdés
A kérdésem a kereszténység Istenére vonatkozik. Elvileg mindenkit szeret, de aki nem fogadja el, azt örökre a pokolban kínoztatja. Tudom, hogy ő nem akarja, hogy oda kerülj, nem az embernek készítette, meg bűnöztél stb. De szerintem nem igazán van arányban a paráználkodás és a végtelen kínzás. Akkor hogy lenne már igazságos? A kérdés nem provokáció, de tényleg nem értem...

2019. máj. 24. 18:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
44%

"aki nem fogadja el, azt örökre a pokolban kínoztatja"

Ez nettó hülyeség, nem tudom, honnan veszed.

2019. máj. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 Alex Fly ***** válasza:
@37: ha egyszer nem hiszel benne, akkor meg miért vergődsz ennyire? Ha egyszer meg vagy arról győződve, hogy téged nem küld senki sehova -amit én is írtam-, akkor miért is ragaszkodsz ahhozb hogy mégis? Most már tényleg nem értem, mi is az elképzelésed... Küld vagy nem? Jó lenne ha végre eldöntenéd!
2019. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
38%

Alex Fly, ennyire ne legyél már értetlen!

Nem, nem hiszek a keresztények istenében, se a pokolban, se a megváltásban, se semmi másban ami ezzel jár.

Az igazságtalansága a dolognak az, hogy ha most mégis létezik, akkor miért küldene ezért büntetésből a pokolra?

Plusz a korábbi logikátlanság a másik probléma, hogy te vagy az aki valamiért nagyon mentegeted ezt az istent, hogy ha ő büntet meg fenyeget a pokollal, az valamiért nem számít büntetésnek meg fenyegetőzésnek...

2019. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:

De te nem jól írod azt hogy nem küld senki sehova. A biblia alapján én pl elkárhozok, holott én nem a kárhozatot választottam, hanem az életet. Azt a kretén szentlelket se azért káromoltam mert gonosz lennék, hanem azért, mert a kereszténység tönkretett, mert elég sokáig nem tudtam azt mondani rá hogy Nem. És ez a jövőben is a "térítő erő" elleni ékként fog funkcionálni.

Ha tehát, én vagy bárki más ilyen okok miatt elkárhozik, semmi nem bizonyítja azt, hogy nem az isten a gonosz, aki egy elnyomott életben akar tartani.

2019. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
0%

"Az igazságtalansága a dolognak az, hogy ha most mégis létezik, akkor miért küldene ezért büntetésből a pokolra?"

1. Nem küld. Magától megy, aki megy, szabad akaratából.

2. Isten igazságos, de irgalmas is egyszerre, ezért nem kárhozik el mindenki.


"Plusz a korábbi logikátlanság a másik probléma, hogy te vagy az aki valamiért nagyon mentegeted ezt az istent, hogy ha ő büntet meg fenyeget a pokollal, az valamiért nem számít büntetésnek meg fenyegetőzésnek..."

Hiányosak az ismereteid. Nem büntet, meg fenyeget, hanem felvilágosított róla, hogy van kárhozat, meg van szabad akarat: lehet választani. Mint ahogy azt is tudjuk, hogy van gravitáció: el lehet dönteni, hogy beleugrunk-e a szakadékba vagy nem. Ez nem fenyegetőzés a szakadékkal, hanem szimpla adatközlés.

2019. máj. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:

"Hiányosak az ismereteid. Nem büntet, meg fenyeget, hanem felvilágosított róla, hogy van kárhozat, meg van szabad akarat: lehet választani. Mint ahogy azt is tudjuk, hogy van gravitáció: el lehet dönteni, hogy beleugrunk-e a szakadékba vagy nem. Ez nem fenyegetőzés a szakadékkal, hanem szimpla adatközlés.

"

Ez nem igaz. A gravitáció személytelen, a bibliai ítélet személyes.

2019. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
7%

"Mint ahogy azt is tudjuk, hogy van gravitáció: el lehet dönteni, hogy beleugrunk-e a szakadékba vagy nem"

A gravitáció nem fog az akaratom ellenére belelökni a szakadékba, csak mert nem hiszek benne.

Szóval a példa elég értelmetlen.

2019. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:

A keresztények bizony általában félnek a pokoltól, hitük szerint van is okuk rá. Az ateisták szintén félnek a haláltól, pedig világnézetük szerint nincs rá okuk.

Szóval a félelem valószínűleg szükséges feltétele a hitnek, de biztosan nem elégséges.

2019. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
Na hát ez, ami csinálja ezt a pokoltól való félelmet, ez egy nagy büdös démon. Ha ez a szentlélek akkor isten maga a sátán és ez egyböl meg is magyarázná a gonosz eredetét. Mindenesetre én nem szűnök meg szidalmazni ezt a valamit, rossz esetben majd a gyehennában folytatom, haha.
2019. máj. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
37%

"A gravitáció nem fog az akaratom ellenére belelökni a szakadékba"

Isten sem a kárhozatba.

2019. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!