Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bigott hívők, ti miért veszite...

Bigott hívők, ti miért veszitek szó szerint a Bibliát ? Teljesen egyértelmű, hogy a Biblia nem szó szerint értendő, hanem inkább képletesen, nem is értem, ki az az elvakult, aki szó szerint veszi, ennyire senki nem lehet megvezetve, a csodák pl...

Figyelt kérdés
A Biblia nem egy tudományos mű. Nem vitatom, vannak, lehetnek benne megtörtént események, de a Biblia igazából egy tanmese, egy erkölcsi történetekből álló mű. Azt is emberek írták, és nem Isten sugallatára. Feltennétek az életeteket, és az egész vagyonotokat, hogy úgy, abban a formában minden megtörtént, ami a Nagy Könyvben meg van írva ? És komolyan azt hiszitek, hogy Isten leküldte a Fiát ember formában ? Komolyan elhiszitek ? Azért az Isten nem ennyire egyszerűen működik, sokkal komplexebb, mint amit a Biblia be akar adni nekünk. Isten nem személy, Isten maga az Univerzum, a rendező és teremtő erő maximum, de semmiképp nem emberi és nem rendelkezik olyan (erkölcsi) tulajdonságokkal, mint mi.

2020. jún. 5. 00:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:

54.


"Nem vagyok magyar sokszor több nyelv fordulatait használom"


Én is több nyelvet beszélek, és használok néha szokatlan szófordulatokat, de újakat ("fog lenni") nem találok fel. Nem hiszem, hogy külföldi vagy, de ha igen, az se számít, most már tudod, hogy helyesen "lesz" és nem "fog lenni".


"viszont ha nyelvleckére van szükséged tanulj jó sokat."


Köszönöm bölcs tanácsod, mivel egyszerre több nyelvet tanulok, így is fogok tenni.

2020. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:

Kérdező. 31/37-es vagyok.


Nem olvastam végig a legutóbbi válaszom óta érkezett párbeszédeket, elég hosszúak. Ha van még kérdésed, vagy valami, amit nem értesz, írj privátban, ha gondolod, és válaszolok.


Egyébként minden jót!

2020. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az a legdurvább, amikor a bigott hívők szó szerint veszik azokat a bibliai leírásokat is, amikor az állatok elkezdenek beszélni. Ugye az édenkertben a kígyó megszólal, meg Bálám történetében a szamár kezd el beszélni. Tök mindegy, hogy milyen magyarázatot találnak ki ahhoz, hogy ezek az álltok mi módon szólalnak meg, akkor is hülyeség. Az egész leírás meseszerű, hiszen az emberek még csak meg sem lepődnek a történetekben, hogy az álltok mondanak valamit... Éva pont olyan természetesen beszélget a kígyóval, mint Piroska a farkassal a mesében. Elég hülyének kell lenni ahhoz, hogy ezeket a bibliai leírásokat valaki szó szerint vegye.


És akkor ateistaként én vagyok a rossz, ha azt mondom, hogy a fundamentalista istenhívők hülyék, amikor a beszélő állatokat történelmi tényként akarják eladni. Szerintem ez a jelenség Isten létezése ellen szól. Ha lenne egy bölcs Isten, akkor valószínűtlen, hogy ilyen ostoba hívei lennének tömegesen.

2020. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim válasza:

Igen, pedig ezekről lerí, hogy nem valós események, egyszerűen a természet törvényeivel megy szembe.


De a bigott keresztények, ha a Biblia azt írná, hogy le kell ugraniuk a szakadékba, ők lennének az elsők, akik megteszik.

2020. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim válasza:
Én teljesen ledöbbentem, hogy a 21.században kicenzúráznak, amiért leírom a véleményemet, RÁADÁSUL EGY ANONIM OLDALON !
2020. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim válasza:
Áhh, inkább nem írok semmit sem......
2020. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim válasza:

BOCSÁNAT, ha bárki lelkébe beletapostam, vagy bárki érzékenységét megsértettem.


BOCSÁNAT azért, ha a megfogalmazásom sértő, és provokáló volt.


Ha olyan tartalom volt benne, ami nem idevaló, azért is ELNÉZÉST KÉREK, MINDENKITŐL.


ELNÉZÉST KÉREK MINDENKITŐL, MINDEN EMBERTŐL, MODERÁTOROKRÓL.


A továbbiakban visszafogom magam.

2020. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!