Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bigott hívők, ti miért veszite...

Bigott hívők, ti miért veszitek szó szerint a Bibliát ? Teljesen egyértelmű, hogy a Biblia nem szó szerint értendő, hanem inkább képletesen, nem is értem, ki az az elvakult, aki szó szerint veszi, ennyire senki nem lehet megvezetve, a csodák pl...

Figyelt kérdés
A Biblia nem egy tudományos mű. Nem vitatom, vannak, lehetnek benne megtörtént események, de a Biblia igazából egy tanmese, egy erkölcsi történetekből álló mű. Azt is emberek írták, és nem Isten sugallatára. Feltennétek az életeteket, és az egész vagyonotokat, hogy úgy, abban a formában minden megtörtént, ami a Nagy Könyvben meg van írva ? És komolyan azt hiszitek, hogy Isten leküldte a Fiát ember formában ? Komolyan elhiszitek ? Azért az Isten nem ennyire egyszerűen működik, sokkal komplexebb, mint amit a Biblia be akar adni nekünk. Isten nem személy, Isten maga az Univerzum, a rendező és teremtő erő maximum, de semmiképp nem emberi és nem rendelkezik olyan (erkölcsi) tulajdonságokkal, mint mi.

2020. jún. 5. 00:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
A 3 Mózes egy kalap alá veszi ezt azzal aki a saját anyára vagy lányára gerjed vagy menyére vagy anyósára. Szégyeld magad hogy ilyen fajsujt próbálgatsz eladni nekünk. Nem gyülöl itt senki téged te kis hisztérika. Isten utálja azt amit teszel. És amit Isten utál azt én is utálom.
2020. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:

Jajj már. Milyen viselkedés ez?


Mindenki éljen ahogy akar, majd Istennel elszámol mindenki, nem egymásnak tartozunk számadással. Azzal pedig, hogy sértegetitek egymást nem juttok előbbre.

Kedves Kérdező.

A Biblia pedig, akár mennyi idővel ezelött is lett leirva, akkor is Isten közlendője az emberi teremtményei felé. Ezt nem kell, vagy nem kötelező elfogadni.

"Azt nem értem, hogy egy homo párkapcsolat miért nem lehet egyenlő egy heteróval?"

Mert az életet nem ennek megfelelően hozta létre. Isten az embert azért teremtette igy, hogy szaporodjon. HA pedig nem akarta volna, hogy szaporodjanak, akkor pedig az angyalokhoz hasonlóan, nemtelenekként élnének az emberek, igy nem tudnának egymásnak szerelmet, és testi örömöket adni.

Kérdező Drága:

A Szaporitó szervek azért lettek megteremtve, hogy elérjék a céljukat, és nem azért, hogy csak ott csüngjenek. :) (bocsi)

Minden dolog céllal van megteremtve. Emberek pedig átalarják irni Isten életre vonatkozó célját, szándékát.

Ha igy sem Érted, akkor az életről teljesen más az elképzelésed, mint Istennek, amiért létrehozta azt ennek megfelelően.

2020. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 A kérdező kommentje:

De ennyi erővel aki nem akar gyereket, vagy simán szingli, vagy nem akar szaporodni, az is vét a természet ellen és az is bűnös?


A melegek melegnek születtek, ez genetika, úgy ahogy a Down kóros is olyannak született amilyen.


Vagy aki feketebőrű, az se tud ellene mit tenni.

2020. jún. 5. 18:23
 74/87 A kérdező kommentje:

De mindegy is, eléggé eldurvult a vita és úgy se tudjuk a másikat meggyőzni.


Akinek van egy véleménye, úgyse fog megváltozni, hiába győzködjük egymást.


Ha nektek örömet okoz pálcát törni felettem akkor tessék.


A Pokolba fogok jutni, örüljetek és ujjongjatok.


Ezzel lezárom a vitát, gyűlölködésnek meg a sárdobálásnak vége.

2020. jún. 5. 18:27
 75/87 anonim ***** válasza:
24%

"A melegek melegnek születtek,"


Ez hazugság! A gyilkos se születik gyilkosnak, az "utca sarkon" áló nő sem születik annak ami, a notorius hazudozó sem születik notorius hazudozónak.


"ez genetika,"


Ezt a meleg lobbi hazudozza, a genetika egész más. Ha genetika lenne akkor már a meleg (apja, anyába) ki lehetne mutatni. Ez is arra vall hogy azzá válik.


"úgy ahogy a Down kóros is olyannak született amilyen"


A Down kóros nem igazolja és nem szinonimája a melegségnek és nem ad hitelt rá!

2020. jún. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:

Nem dobáltam sarat, és aki örül a Bűnös halálának az is bűnös.

"De ennyi erővel aki nem akar gyereket, vagy simán szingli, vagy nem akar szaporodni, az is vét a természet ellen és az is bűnös?

Napjainkban más okkal nem szülnek gyermeket, vagy maradnak egyedül némelyek, ha Isten szemszögéből nézzük. Jelenleg nem Isten uralma alatt élünk, ezért mindenkinek a mostani helyzetből kell kihozni a legtöbbet, hogy Isten uralma alatt is ott legyen. Ebben a világban meggondolandó a gyermek vállalása, Isten uralma alatt viszont másként lesz.


ezért irtam azt kedves Kérdező, hogy ne keverd a jelenlegi életet, Isten azon szándékával, ami majd az uralma alatt lesz.

2020. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
12%

"Ezzel lezárom a vitát, gyűlölködésnek meg a sárdobálásnak vége."


Ezzel a meleg lobbid téritése kudarcot vallott ismét

2020. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 A kérdező kommentje:

77-es, itt semmilyen lobbi nincs...


Akinek stabil és erős a nemi identitása, az úgysem inog meg, semmi hatására.

2020. jún. 5. 18:39
 79/87 A kérdező kommentje:

Senkit sem lehet megtéríteni és nem is akarok.


A zárszóm legyen ez: Élni és élni hagyni.


A részemről befejezettnek tekintem a beszélgetést.


Ha provokatívnak tűnt, akkor bocsánat.

2020. jún. 5. 18:44
 80/87 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki még hozzá akar szólni a témához, kérem tegye. Csak próbáljuk mellőzni az indulatokat és a személyeskedést.


Én is próbálok önmérsékletet tanúsítani.


El lehet mondani a véleményt, amit én elfogadok, csak lehetőleg ne anyázva tegyük meg ezt.


Nem kell mindenben egyetérteni.


Egyébként én még egy gyilkosnak se kívánnám, hogy mondjuk örök időkig szenvedjen a Kárhozat Tüzében.


És remélni tudom, hogy Isten ugyanolyan kegyelmes lesz, mint a többi bűnössel. Az embernek megvan a maga keresztje, ne taszítson Isten rajta még egyet.

2020. jún. 5. 20:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!