Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bigott hívők, ti miért veszite...

Bigott hívők, ti miért veszitek szó szerint a Bibliát ? Teljesen egyértelmű, hogy a Biblia nem szó szerint értendő, hanem inkább képletesen, nem is értem, ki az az elvakult, aki szó szerint veszi, ennyire senki nem lehet megvezetve, a csodák pl...

Figyelt kérdés
A Biblia nem egy tudományos mű. Nem vitatom, vannak, lehetnek benne megtörtént események, de a Biblia igazából egy tanmese, egy erkölcsi történetekből álló mű. Azt is emberek írták, és nem Isten sugallatára. Feltennétek az életeteket, és az egész vagyonotokat, hogy úgy, abban a formában minden megtörtént, ami a Nagy Könyvben meg van írva ? És komolyan azt hiszitek, hogy Isten leküldte a Fiát ember formában ? Komolyan elhiszitek ? Azért az Isten nem ennyire egyszerűen működik, sokkal komplexebb, mint amit a Biblia be akar adni nekünk. Isten nem személy, Isten maga az Univerzum, a rendező és teremtő erő maximum, de semmiképp nem emberi és nem rendelkezik olyan (erkölcsi) tulajdonságokkal, mint mi.

2020. jún. 5. 00:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 A kérdező kommentje:

Ha Isten valóban egy szerető isten, akkor belátja, hogy ezzel mondjuk Béla meg Sanyi senkinek nem ártanak, csak boldogok akarnak lenni.


A paráznaság, házasságtörés, megcsalás, igen ezek bűnök, de 1 meleg pár együtt van és kitartanak egymás mellett, saját döntésből, az nem értem miért is lenne bűn.


Meg az a sztereotípia él, hogy a melegeket a Priddeal azonosítják, holott az kb 1%-ukat reprezentálja. Ha nem hivalkodnak vele, hanem titokban tartják, miért ne lehetne ?


Kedves kommentelő, csak abba gondolj bele, te mit tennél, ha így születnél, örülné-e, ha ennyi bántást és elítélést kapsz.


Ez veleszületett dolog, ugyanúgy, mint mondjuk a Down-kórosok. Őket is el akarod ítélni, kedves válaszoló ?

2020. jún. 5. 15:02
 52/87 A kérdező kommentje:

Kedves 50-es : Válaszolnék az általad leírtakra.


"A homoszexuális emberek társadalmi megítélése és a bigott kereszténység két különböző dolog. "


Szerintem nem feltétlen, a kettő valamelyest összefügg, hogy a Bibliában mindent kiforgatnak és szó szerint vesznek.


"A mai magyar társadalom jelentős része a múlt rendszerben szocializálódott, ahol a bigott kereszténység legalább annyira üldözött volt mint a homoszexualistás."


Ebből nekem az látszik, hogy van még hova fejlődnie a magyar társadalomnak, vannak sajnos még posztkomcsi beidegződések. Nézzük meg a Nyugatot, ők hogy viszonyulnak ehhez. Szerinted miért tartanak mindenben, politikailag és gazdaságilag sokkal előrébb, mint mi ?


"Nekem számos ateista barátom ugyanúgy elítéli a homoszexualitást mint a keresztények többsége. Ez nem vallásfüggő dolog."


Ez így nem igaz szerintem, mert én azt vallom, a mai, mostani társadalmi berendezkedés a Biblián és a Tízparancsolaton alapul, gyakorlatilag ugyanazt bünteti mindkettő, az alapelvek is nagyon hasonlóak, a társadalmi elvek és törvények a keresztény vallásból és a Tízparancsolatból erednek. És az ateista barátaid azért ítélik el, mert a társadalom elítéli, a társadalmi berendezkedés pedig a valláson alapszik.


"Hiszen a homoszexuális emberek kapcsolata nem termeli ki a jövő nemzedékét, akik gondoskodnak majd az elődökről és a társadalom fennmaradásáról."


Könyörgöm !!! Ha mondjuk 100 000 emberből van 1 homoszexuális, akkor is túlnyomó többségben vannak a heterók, így semmi társadalmi kataklizmát nem fognak okozni, nem kell ettől félni. Attól félsz, hogy nem termelik ki a jövő nemzedékét. Vannak hetero párok, akik nem akarnak gyereket, vannak egyedülállók, szinglik, van aki meddő és nem lehet gyereke, akkor te nem csak a homoszexuálisokat, hanem az általam felírt csoportokat is megbélyegzed. És a szexualitás nem csak a fajfenntartásról, hanem az örömszerzésről is szól, ki-ki döntse el melyiket szeretné. Amúgy is túlnépesedés van a Bolygón, klímaválság, természeti katasztrófák, környezetszennyezés, biztos, hogy kell a több gyerek ?


"Isten szereti a homoszexuális embereket is, nyilván küzd azért, hogy ezek az emberek is örökké élhessenek. "


Igen, olyannyira szereti őket, hogy a Bibliában leírta, hogy ezek az emberek a Pokolban fognak megdögleni .... Hát ez aztán nagy szeretet....


"Azonban ahogyan az apácák és a papok is élhetnek boldog és teljes életet szexualitás nélkül, úgy a homoszexuális ember is megteheti ugyanezt."


Élet szexualitás nélkül ? Szerintem ez beteg, és ellentmond a természetnek, megbetegíti a testet és a lelket is, és a testnek vannak vágyai, amiket ha elnyom az ember, akkor megbetegszik bele. Ez olyan, mintha azt mondanád az éhes embernek, hogy ne egyen, haljon éhen szerencsétlen nyomorult. A vágy meg így is úgyis előjön, papoknál, meg apácáknál is. Jó az elfojtás ? Szerintem nem, és nem természetes. Szóval nem értem ezt, bár a keresztény tanítás még a maszturbálást is bünteti, szóval...

2020. jún. 5. 15:20
 53/87 A kérdező kommentje:

Csak az az ember, aki gyereket szül ? Csak az a normális és elfogadott szeretetkapcsolat, amiből gyerek születik. Ha nem akarnak gyereket, akkor az már nem is lehet szerelem ?


És akkor a szingliket, vagy a meddő embereket is ugyanúgy bélyegezzük meg ? Ne már, emberek, mert mindjárt falnak megyek komolyan...


Mert 2 azonos nemű és fúj ? Ennyi az érvetek ? A kirekesztés és az intolerancia ? Én ugyanúgy elfogadom a heterókat.


És reflektáljatok kérlek az előző válaszomra is, az 52-es kommentre.

2020. jún. 5. 15:38
 54/87 anonim ***** válasza:
0%

"40-es. Ne akarj már kioktatni légy szíves senkit, ha a magyar igeidőkkel és helyes használatukkal sem vagy tisztában ("bűn fog lenni"...)"


Nem vagyok magyar sokszor több nyelv fordulatait használom, viszont ha nyelvleckére van szükséged tanulj jó sokat.

2020. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
60%

Köszönjük Péter. Az utolsó mondatod, majdhogynem super.

Péter ezen szavaival egyetértve, ha egy ember Istenért ki tud tartani, hogy nem él szexuális életet, akkor minden más ember is hozhat ilyen áldozatot.

Feltéve, ha Istennek tetsző módon szeretne élni.

2020. jún. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 A kérdező kommentje:
De olyan nincs hogy valaki nem él szexuális életet. Szerintem még a papok is rárántanak időnként, különben szétdurrannának.
2020. jún. 5. 17:07
 57/87 A kérdező kommentje:

Ha annyira nagy bűn, akkor miért tolerálják egyre több fejlett nyugati társadalom? Talán, mert demokrácia van és a meleg embereknek is jogai vannak.


Csak Magyarország, Lengyelország, a fejletlen Kelet-Európa ilyen posztkomcsi ország, hogy minden tiltva van.

2020. jún. 5. 17:10
 58/87 anonim ***** válasza:

"De olyan nincs hogy valaki nem él szexuális életet"


DE bizony van. És semmilyen bajuk nincs. Ellenben akkor mindegyik valóban keresztény ember, beleértve a Bibliában szereplőket, és még magát Jézust is, nem bizonyitotta volna, hogy igen is lehet valaki Isten népén belül, tiszta.

Ezzel pedig azokat is vádolod, akiknek van akkora önuralmuk, hogy képesek kitartani ebben.

Csak megsúgom neked, hogy Isten tudja ezt, és rendezni tudja a helyzetet, hogy kitudj tartani.

NA ehhez kell, hogy teljesen megbizz az életadódban. A kételkedő, bizonytalan embernek ez nem fog menni.

2020. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 A kérdező kommentje:

Ami pedig a BŰNT illeti :


Nincs nagyobb bűn annál, mint 2 ember boldogsága közé állni, és nincs nagyobb bűn annál, hogy elnyomom magam és örökös szomorúságban és önellentmondásban éljek.


Szerintem normál keretek között meg lehet élni a vágyakat és nem tudom miért ágálnak sokan ezellen.


Persze a magamutogatást heterók és homók részéről is elítélem és nem értek egyet vele.


És tök más mint a pedofília, mert egy homoszexuális kapcsolat 2 ember szabad beleegyezése alapján történik.


És hűség lenne a kapcsolatban természetesen.


Bocsánat keresztények, én ezt soha nem fogom megérteni, hogy miért jó nektek beleszólni 2 ember boldogságába.


Én is visszakérdezhetnék, ha a heterok olyan jók, akkor miért van annyi válás, erőszak stb..


Én vallom, ha 2 ember boldog és hűséges együtt, miért ne lehetnének együtt?


Éljenek hetero kapcsolatba és vegyenek fel álarcot, vagy rohadjanak meg egyedül?


Arról nem beszélve, hogy nem tudjátok mi okozhat valakinél melegséget.


Lehet genetika, de az is lehet, hogy rossz családi légkörből jött és nem volt előtt stabil férfiminta, és azért keres magának másik fiút, hogy a szeretetet pótolni tudja, amit mondjuk az apja nem adott meg.


Vagy csak simán másak a prefernciák.


Egy meleg nem is lehet hívő ember? A nemi érdeklődését leszámítva, ha jó életet él,és másnak nem árt, akkor kárhozzon el az iszonyatos, vagy mi?


És csak halkan jegyzem meg, a MELEGEK IS ISTEN TEREMTMÉNYE.


Ha azt akarta volna, hogy valaki heteró legyen, akkor annak teremtette volna, nem melegnek.

2020. jún. 5. 17:24
 60/87 A kérdező kommentje:

Egyébként Hozier : Take me to church száma is ugyanerről a témáról szól, hogy valakit ezért meghurcolnak, csak mert meleg.


Szerintem igenis ki kell állni az elnyomott csoportok mellett. NEM KELL támogatni, de azért ne rúgjunk beléjük, van épp elég bajuk enélkül is.


És mi van azzal aki nem tudja, feldolgozni, hogy más és öngyilkos lesz?


Miért akarna valaki önként számkivetett lenni?


Isten nem teremtett mindenkit egyenlőnek. A Down-kórosnak Down-kórosan kell leélni az életét, aki vak, annak, vakon, aki meleg annak meg melegként


Nem lehet tudni, ki miért születik úgy ahogy, de biztos van oka.


De nem lehet senkit sem átváltoztatni.


Ja és eszembe jutott egy érdekes felvetés. Vagy a Tízparancsolatban az a parancs, hogy Ne hazudj!


Nos tájékoztatásul közlöm, hogy aki meleg, és nem vállalja fel, az hazudik magának, aki meleg, és ennek ellenére heteró, párkapcsolatban él, az hazudik magának, a párjának és a családjának.


Szóval vét a Ne hazudj parancs ellen.


Csak gondoltam ezt leírom, mert ez már más megvilágításba helyezi rögtön a dolgokat...

2020. jún. 5. 17:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!