Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért állitják jehova tanui...

Miért állitják jehova tanui hogy az ujvilág biblia forditás ugyanaz mint pl,a károli gáspár? beakarnak csapni szándékosan? miért állitanak valótlan dolgot?

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 12:41
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/128 A kérdező kommentje:

---Ember,már 100szor átrágtuk, hogy nem hamis tan.---

Ez a te véleményed.Akkor ugy mondanám,hogy nem biblikus ha ugy megfelel.

2020. nov. 2. 19:01
 62/128 anonim ***** válasza:

61

Már miért ne lenne az? Mert nem egyezik meg a te felfogásoddal? Akkor objektíven elfogadott tény hogy a katolikus meg a református tanok sem biblikusak csak mert nem egyeznek meg?

2020. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/128 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerű hogy bibliailag levezetve hogy még nem is keresztény a jehova tanui nevezetű szervezet,hiába kinlódsz itt:

Ha ebből nem fogod fel akkor mág nem tudom tényleg mit mondjak.


https://www.youtube.com/watch?v=f5abH1U-PeY

2020. nov. 2. 19:06
 64/128 A kérdező kommentje:

---Már miért ne lenne az? Mert nem egyezik meg a te felfogásoddal? ---


Ne velem foglalkozz állandóan nem az én véleményem számit te! A Bibliával nem egyezik ez az igazi probléma. Olyan mintha korlátozott lennél felfogásilag,de lehet azért is vagy közöttük,én is ott lennék ha tiszta vallás lenne,amikor ismerkedtem velük,az elején én is azt hittem milyen jó és ahogy jártak hozzám és a tanaik ellenkeztek a bibliával ugy elküldtem őket,neked nem számit ennyire mit ir a biblia? az számit amit az ő kreált bolond irományuk összehord? ezek szerint neked az a mérvadó.

2020. nov. 2. 19:09
 65/128 anonim ***** válasza:

63

Elfogadják Jézust Isten fiának, a Messiásnak, aki a megváltóként a tökéletes életét adta a bűnösökért, és akit az Atyja küldött el, hogy váltságáldozatával megmentse a világot.


Ez a kereszténység alapja, s ennek eleget tesznek a tanúk.


64

Miért ellenkeznének a Bibliával? Miben ellenkezik?


Attól, hogy te nem fogadod el, meg nem jeleti azt, hogy ellenkezik. Ennyi erővel ellenkezik a katolikus és református és stb egyház is, mert én nem értek egyet a tanaikkal.

2020. nov. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/128 A kérdező kommentje:

---Miért ellenkeznének a Bibliával? Miben ellenkezik?---


Ha neked erre nem sikerül rájönni,az a te bajod nem az enyém.Én személy szerint semmilyen teologiai tudással nem rendelkeztem amikor megtaláltak és terjesztették a nagy jóhirüket,és kb, egy hónap után rájöttem hogy itt valami bűzlik Dániában,nem a biblia szerint tanitanak,hanem a torony szerint na itt bukott el nálam a dolog,és az nincs szinkronban a bibliával,de ha neked ez izlik igy engem nem zavar,hiába jössz mindig azzal,de azért mert te nem vagy 1%-ban sem kritikus sem azzal kapcsolatban amit komolyan veszel,ez ismét a te hibád.Tudom ők nem igen szeretik az autodidakta biblia tanulmányozást,sőt egyenesen tiltják,mert ügye akkor sok dologra magadtól is rájönnél ami ellenkezik a szervezet tanaival.De légy ott mert már amugyis szerintem annyira elkötelezödtél a szervezetnek,mint nagyapám anno kommunizmusban a csepeli csőgyárnak.

2020. nov. 2. 19:22
 67/128 anonim ***** válasza:

Bibliaellenes az örök élet ígérete? Ezt alá is tudod támasztani?

Bibliaellenes a béke vagy a szeretet?


De, autodidakta módon is tanulmányoznak. Látod, megint csak vádolsz, alaptalaunl. Ezt hívják rágalomnak. A családi tanulmányozás és a családi imádat során is önmagunk vizsgáljuk a Bibliát és beszéljük meg, ki mit értett meg belőle.

2020. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/128 A kérdező kommentje:

---Bibliaellenes az örök élet ígérete?---


Nem az,hanem a tanits az! Nem mi döntjük el hogy kell kereszténynek lenni,ha tetszik ha nem,igérhetek neked bármit,ha csak illuzió marad,benne a bibliában hogyan kell kereszténynek lenni,ilyen egyszerű ez,a szcientologusok is csak a siker,a nyugalom,stb-re hirdetnek,az sem bibliai.


De te dolgod engem nem érdekel,de valami csak nyugtalanit ha itt vagy napok óta. Ha ilyen biztos vagy mindebben és nincs kételyed akkor ignorálj engem,ne törödj azzal amit mondok,számodra butaság ugyis.

2020. nov. 2. 20:04
 69/128 A kérdező kommentje:
főleg vádollak,rágalmazlak,lejárom a hitedet,akkor minek foglalkozol azzal mit dumálok én itt.
2020. nov. 2. 20:05
 70/128 anonim ***** válasza:

68

Csakhogy nem tűröm, hogy becsméreljék a hitemet (mert én sem tettem). Ezért nem ignoráltalak.

Az örök élet ígérete a Biblia ígérete, nem a tanúké. Nem értem mit csűröd-csavarod...

2020. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!