Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/361 anonim ***** válasza:
6%

"Én úgy gondolom, hogy inkább rokonszenvesebb neked, és ez illik jobban a lelkivilágodhoz."


Minden normális ember lelkivilágához az erkölcsös próféták illenek jobban. Ha nektek keresztényeknek, a lányát megrontó, tömeggyilkos, részeges, parázna, cselszövő próféták illenek a lelkivilágotohoz, akkor nálatok vannak nagyon komoly problémák.



"Bizonyíték az nyilván nincs benne egy szál se, hogy ettől hiteles tudjon lenni."


Ez is egy bizonyíték és van még tengernyi bizonyíték. Az erkölcsös próféták szemben a Biblia erkölcstelen prófétáival. Igazából az erkölcstelen szó nagyon enyhe. A Biblia konkrétan vadállatként ábrázolja a prófétákat. Ha ma valaki ilyesmit elkövet, az bejárja a hírekben az egész világot és mindenkit sokkolna, ti keresztények meg azt mondjátok ezek a szörnyetegek Isten prófétái.

2021. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/361 anonim ***** válasza:
91%

"Sok részletben voltak meg mindenfelé. Ezeket kellett egyesíteni."

Értem, tehát akkor egy tákolmány. A Biblia ebből a szempontból is hitelesebb, nem voltak össze-vissza mindenfelé a történetek, hanem egész könyvekben lehetett olvasni.


Ráadásul a fecnikre, kövekre feljegyzett dolgokból ki tudja, hogy mit vágtak bele végül és mi maradt ki. Mohamed idejében nem is létezett Korán, ellenőrizni se tudta, hogy mit adnak ki neve alatt.

2021. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/361 anonim ***** válasza:
93%

"Szerinted az hihetőbb"

Nem vagy vitapartner, ez óvodás érvelés. Ezen kívül bizonyítékot egyet se hoztál.


Leírom, ha magadtól nem tudnád:

- a bibliai történetek valószerűek. Valóban történhettek ilyen dolgok.

Ezért is maradtak fenn, a többi történettel ellentétben.


- a Korán írásakor a bibliai történetek már RÉGÓTA OTT voltak, ismertek voltak. Nem fenyegetett az a veszély, hogy nem veszik komolyan ezeket. Ezért aztán az írók nyugodtan csavarhattak rajta egyet-egyet, mert ez még belefért az elfogadottságba.


A továbbiakban köszönöm a beszélgetésed, de szerintem mi egymással nem fogunk szót érteni.

2021. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/361 anonim ***** válasza:
91%

#191

[link]


Itt felsorolják a Bibliában valóban prófétaként szereplő prófétákat. Mond már el, hogy melyik volt annyira erkölcstelen gazember? Mit tett szegény Malakiás vagy Náhum, amiért ilyen zsigeri gyűlölettel beszélsz róluk?

2021. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/361 anonim ***** válasza:
6%

#192: Borzasztó hiteles a Biblia persze, egyáltalán mond már meg nekem kik írták a Bibliát ?


Egyébként te keresztény vagy ? Eddig azt hittem valami ateista aki csúfolódik a vallásokon.


Abdullah

2021. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/361 anonim ***** válasza:
95%

"Még egy ateista is azt mondaná hogy ilyennek kellene lennie egy prófétának."

En ateista vagyok, de nehez elkepzelnem, hogy egy teremto pont egy analfabetat valasztana ki, hogy leirassa vele amit kozolni akar. Jobb tenyleg nem volt az egesz arab vilagban?

2021. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/361 anonim ***** válasza:
3%

#196:


Nem mert Mohammed (SAW) egy nagyon erkölcsös, és becsületes ember volt, aki kitűnt társai közül. És az emberek már prófétasága előtt is szavahihető embernek tartották, és bíztak benne. Hiteles prófétára volt szükség.


Abdullah

2021. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/361 anonim ***** válasza:
94%
Miben volt Mohamed erkölcsös? :D 9 feleség, számtalan háború, ha ő az erkölcs mintaképe, akkor nem tudom a békét hirdető Krisztus mi volt...
2021. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/361 anonim ***** válasza:
94%
Az osszes irastudo arab erkolcstelen volt?
2021. szept. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/361 anonim ***** válasza:
56%

#198: Mindig betartotta a szavát, mindig teljesítette a kötelességét. Embertársaival mindig kedves és türelmes volt. Segített a rászorulóknak, támogatta az elesetteket.


A Biblia Krisztusa nem viselkedik emberként... nem tűnik fel ? Ő maga a képzeletbeli tökéletesség. Na még ezért is hiteltelen a szememben a Biblia jelenlegi formájában


Abdullah

2021. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!