Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/361 A kérdező kommentje:

"A többi szerintük hamisítás. Apokrif iratok között megtalálod ezeket."


Én nem az iratokat akarom elolvasni hanem azt ahol leírják hogy a többi az hamisítás.


"Természetes hogy 4 különböző ember ugyanazt a történetet eltérően írja le? :) Ezt ma úgy hívják hogy hamis tanuzás, vagy minimum nem tekinthető hitelesnek a tanú mert rosszul emlékszik. Itt nem arról van szó hogy saját szemszögükből írják le az eseményeket hanem konkrét tényeket, eseményeket eltérően mondanak el és ez végig jelen van, nem egy két esetben."


Igen az! Mivel nem ugyan azokról az emberekről van szó. A beszámolók egybecsengőek. De különböznek. Ha minden ugyanolyan lenne akkor az azt jelentené hogy az írók előre megbeszélték hogy mit írnak vagy egyetlen író műve lenne mind a 4. De erről szó nincsen.

2021. szept. 13. 16:02
 62/361 anonim ***** válasza:
3%

"te az apokrif iratokról beszélsz,més pont azért nincsenek benne a bibliában, mert kiszűrték a hamisításokat, és az önellentmondásokat."


Apokrif iratokról beszélek igen. Persze simán lehetne ez a 4 evangélium is apokrif és másik 4 hiteles. A keresztények saját kedvük szerint válogattak a könyvek között.

2021. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/361 anonim ***** válasza:
23%

"Én nem az iratokat akarom elolvasni hanem azt ahol leírják hogy a többi az hamisítás."


Ha még ennyit sem tudsz, akkor nem másokat kellene minősítened. A többi evangéliumot megtalálod az apokrif iratok között:



[link]



"Igen az! Mivel nem ugyan azokról az emberekről van szó. A beszámolók egybecsengőek. De különböznek. Ha minden ugyanolyan lenne akkor az azt jelentené hogy az írók előre megbeszélték hogy mit írnak vagy egyetlen író műve lenne mind a 4. De erről szó nincsen."


Akkor ezt sem sikerült felfognod. Nem arról van szó hogy 4 szemszögből írják le hanem 4 eltérő történetet olvashatunk. Ez azt jelenti hogy legalább négyből három evangélium nem ír igazat mert nyilván az adott esemény csak egyféleképpen történhetett meg de lehet mind a négy evangélium hazudik.

2021. szept. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/361 anonim ***** válasza:
96%
#63 négy azonos történet van de te a saját bevallásod szerint sem ismered a bilbiát, szóval miért kritizálsz vakon?
2021. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/361 anonim ***** válasza:
2%

Testvérem jobban ismeri a Bibliát mint a legtöbb ember aki kereszténynek nevezi magát !


Szerintem alaposan ráfaragtatok ! Csak nehogy azt mondjátok nekem, hogy nem ti kezdtétek !


Abdullah

2021. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/361 anonim ***** válasza:
3%
Ne hazudozz. Azt mondtam nem olvastam végig a Bibliát, de sok részt elolvastam. Ezeket a részeket konkrétan elolvastam.
2021. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/361 A kérdező kommentje:

"Ha még ennyit sem tudsz, akkor nem másokat kellene minősítened."


A minősítést te kezdted. "Ez hazugság."-írtad!


"Ez azt jelenti hogy legalább négyből három evangélium nem ír igazat mert nyilván az adott esemény csak egyféleképpen történhetett meg de lehet mind a négy evangélium hazudik."


Igen mert eltérő emberek írták és mindenki mást emelt ki!

2021. szept. 13. 16:58
 68/361 anonim ***** válasza:
95%

"Testvérem jobban ismeri a Bibliát mint a legtöbb ember aki kereszténynek nevezi magát !"

Én pedig jobban ismerem a Koránt, mint a legtöbb muszlim, igaz sose olvastam. :)

Szóval nagyon ráfaragtál :)

2021. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/361 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem válaszolja meg egyik muszlim sem azt, hogy ha szerintük négy ember is hazudott az Evangéliumban, akkor hogy lehet az, hogy mohamednek bármi elhisznek, pedig neki még szemtanúja sem volt?
2021. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/361 anonim ***** válasza:
96%

"Àltalàban azok a muszlimok a legkritikusabbak a kereszténységgel akik úgy tértek meg az Iszlám útjàra."

Ez igaz, mert folyamatosan bizonygatni kell saját maguk számára is, hogy jó döntést hoztak.

2021. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!